Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » RC repülők között melyiket a...

RC repülők között melyiket a legolcsóbb elkészíteni a nagy(obb) méretarányú modellek esetén? Propelleres, sugárhajtású, esetleg egyéb (ha igen, mi)?

Figyelt kérdés

Nem a bonyolult kezelhetőség, nem a nagy magasságok elérése, nem a sebesség, nem a kifinomult/legvalósághűbb kialakítás a cél ebben a kiírásban, csupán a kézzel készített (vagy esetleg kit-ben vásárolt) RC (vadász)repülők minél olcsóbb elkészítése/összeállítsa.


Feltételezem a költségek tekintetében a sugárhajtású modellek elkészítése lehet a legdrágább. Ettől olcsóbb (de azért még - ha egyáltalán lehetséges - élvezetes) megoldások/kivitelek vannak?

Vagy egész jó alternatívák?

Engem az ilyen hárommilliós, vagy nyolcmilliós árak (mindegy mennyi, egyik drágább, mint a másik) meglehetősen elborzasztanak. :(

Párszázezres költségplafon gépenként beleférne - de ezek a dobálózások a milliós költségekkel számomra már túl sok.



2022. febr. 22. 22:20
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
100%

A normàl légcsavaros jóval olcsóbb.


A hagyomànyos, balza-fenyő-szénszàlcső megfejtés elég olcsó, csak ügyes kezek kellenek hozzà.


A burkolat még sokszor az a termoplasztikus fóliaa.


Emellett sokan építenek gépeket habból is, ha jól emlékszem, depron a neve.


Szóval ez a két legolcsóbb.

3D nyomtatott repcsiket is làttam màr, de ahhoz baromira ismerni kell a nyomtatót.

2022. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legolcsóbbak légcsavaros/propelleres verziók, sima könnyű fa vázzal, a külső felületi burkolat lehet akár műszaki papír vagy pausz papír (esetleg postai csomagoló papír) is, ha a legvégén szépen bevonatozod pára és eső ellen, de legtöbb esetben hőre zsugorodó műanyaggal vonják be, az hacsak nem töröd be vagy szúrod át elég végleges megoldás.


https://www.youtube.com/watch?v=Sy9UR2fXugY

https://www.youtube.com/watch?v=oUCnPoPw4l4


2. világháborús vagy az időtájt készült repülőkkel érdemes szemezgetni olcsóbb kategóriában.

2022. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amilyen megoldásokat ajánlottatok, például favázas légcsavaros repülőgépek (egy) millió forint körül/alatt lesznek esetleg - ebben a nagy méretarányban? (Ha sikerül mindent jól összehozni?)
2022. febr. 23. 12:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen mindkettőtöknek köszönöm!
2022. febr. 23. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor konkretizáljuk, mi az a nagy, nagyobb méret. Fizikailag határold be, hány cm X hány cm ami neked már "nagyobb".


Nyilván cifrázni a végtelenségig lehet, attól függ mennyire részletgazdag gépet akarsz, mennyi festést akarsz stb, de normál esetben ha te készítesz mindent kézzel, pár százból simán ki lehet hozni, csak szánd rá azt a 2-3 (vagy több) hónapot, amíg mindent kimérsz, ledarabolod, összeragasztgatod stb.

2022. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Másfél-két méteres fesztávúak szoktak lenni a légcsavaros nagy RC (vadász) repülők. Nem én szerintem nagy. Cifrázni túl sokat nem kívánnék, hiszen ahogy írtam is:


"Nem a kifinomult/legvalósághűbb kialakítás a cél."


Ha ezt pár százezerből meg lehet oldani, akkor ennek én már most előre nagyon örülök! :) Köszönöm neked!

2022. febr. 23. 14:37
 7/7 Noren1989 ***** válasza:
Konkrét típus esetleg, ami tetszik?
2022. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!