Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Meg fogja érni Steam Decket...

Meg fogja érni Steam Decket vásárolni?

Figyelt kérdés

Mindigis PC-s voltam, a steam könyvtáramban is több, mint 400 játékom van. Viszont a pc-m már elég koros, amd-fx alapú a rendszer. Szerintetek a mai elszállt hardverárak mellett megérheti ez a steam deck, ha jó teljesítményen akarok játszani az újabb gamekkel a steamemről?

Alapvetően kikötném nagy monitorra és úgy. Mondjuk azt nem tudom, hogy egér+bill kombót is enged-e ez a cucc?



2022. febr. 27. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd figyelembe hogy mint PS5-nél ez is még nagyon kevés játékot támogat.
2022. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem, előbb éri meg egy PS5 vagy Xbox Series. Mondjuk ezekhez a konzolokhoz meg tudsz venni egér+billt is ha azt szeretnéd.

Ez a deck kb az újabb kiadású nintendo Switch-nek felel meg teljesítményben. Amennyire "komoly" fejlesztő csapat van mögötte, kb pont olyan használhatatlan lesz a steam kontroller (igen, nekem van, első kézből tudom mekkora rakás ****, vehettem ugyan annyiért egy xbox one-ost amit használni is lehet).

2022. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, néztem is, hogy a gpu teljesítménye egy 1050 ti szinten van, innentől el is ment a kedvem tőle.
2022. febr. 28. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1050ti teljesítmény-t úgy nézd, hogy mindezt egy APU, CPUba integrált grafikus vezérlő kínálja. Gyakorlatilag létrehozták az eddigi legerősebb APU-t a Steam deckben, tekintve, hogy az asztali PCkbe szánt processzorokban a legerősebb integrált GPU is maximum GT1030 szinten van.


A Steam Deck 720P felbontásához bőven kielégítő a GTX1050 teljesítménye, meg azt is veds figyelembe, hogy mennyibe kerülne egy ugyanilyen teljesítményű PC és mennyi a Steam deck ára (ami egyben hordozható is).

PC-ből most legalább 150ezer Ft lenne újonnan kihozni ezt a teljesítményt, míg az alap Steam Deck ára átszámjtva kb 170ezer Ft (a tárhely cserélhető benne házilag, így nincs értelme +50ezret fizetni a nagyobb tárhelyű változatért)

Azt a +20ezret+mondjuk legyen 10ezer Ft egy 256 GBos SSD tárhely szerintem megéri, hogy cserébe van egy modern hordozható PC/konzol-od.


Persze nyilván most a PS5 az ár-érték arány bajnok teljesítmény szempontjából (valahol az RTX3060-RTX3070 között lehet tejesítményben), viszont arra drágábbak a játékok, a Steam decket pedig a már meglévő Steam könyvtáraddal jászhatsz bárhol.

Egyedül a 7"os kijelző hátrány, tekintve, hogy sok játéknál elég kicsi a betű méret még monitoron nézve is, akkor 7"on mit látsz majd abból?

Szerintem 10" minimum kellett volna a Steam Deck-nek, hogy igazán élvezhető legyen rajta a PC Gaming.

2022. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%
Érdemes, k*rva jó kézi konzol, és erős pc is egyben. jól megtervezték. Én már szinte szerelmes vagyok belé, pedig azt hittem már nem kötnek le a játékok, aztán pofára kellett esnem. 😀
2023. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azóta inkább pct fejlesztettem.


Sztem picit kevesebbe volt mint a legdrágább deck szóval megérte.

2023. jan. 3. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen PC jött ki picivel kevesebből, mint a drágább steam deck?

Leírod az alkatrészeit?

2023. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!