Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyek a legnagyobb magyar...

Melyek a legnagyobb magyar társasjáték nagykereskedések?

Figyelt kérdés

Sziasztok, viszonteladóként szerintetek melyek Magyarországon azok a társasjáték nagykereskedések ahol nem csak a tipikus Gazdálkodj Okosan - Monopoly - Activity triumvirátushoz lehet hozzájutni? :)


Hozzászólásokat köszi előre is! :)



2022. márc. 5. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Reflexshop mindenképp, biztos van más is. A legtöbb külföldi játékot maguknak fordíttatják és külön dobozolják.
2022. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is róluk hallottam már, illetve a GémKer-Gémklubról. Lehet nem is nagyon van más. Csak nekem furcsa hogy rengeteg társas webshop van és hogy mindenki ugyanattól az egy, maximum kettő nagykertől szerzi be (?)
2022. márc. 5. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gémklub, Reflexshop, Szellemlovas


Kábé ezek azok, akik tudják is, mit jelent 2022-ben a társasjáték fogalma. A leginkább ők naprakészek a legújabb fejlesztésű, legötletesebb, mai geek szemmel "igazi" társasjátékokban.


Vannak "játékboltok", ahol évekkel, sőt évtizedekkel kullognak a felhasználói trendek mögött, és ahol jó, ha a 2000 körüli játékok még újfajtának számítanak. Miközben évente több ezer új ötlet jelenik meg a piacon, teljesen újragondolt mechanikával, pld Essen-ben az Év Játéka vásáron és bemutatón, és ezek is hónapokon belül már itthon magyarul is kaphatóak.


Legutóbbi kérdésedre tehát: a rendszeres és tudatos társasjáték-vásárlók azt a kevés céget keresik, ahol bízhatnak benne, hogy az eladók is "képben vannak".

2022. márc. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ezzel kapcsolatosan: viszonteladóként valószínűleg neked is célszerű kijárni Essenbe, és akár egy lépéssel a piac előtt járni, hacsak nem magad is elkezdesz magyarra fordíttatni és ittbon kiadni új játékokat.
2022. márc. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hintalow ***** válasza:
54%
Azt itt felsorolt boltok pedig szerintem sokszor külföldről szerzik be a cuccokat, főleg a felnőtesebb társasoknál egyáltalán nem általános az, hogy le vannak fordítva, szóval nincs közbeékelődve magyar "nagyker"
2022. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3,4: Úgy tudtam a Szellemlovas nem foglalkozik viszonteladókkal, de akkor valószínűleg rosszul.

Eléggé az út elején járok még, de az Essenbe járást kötelezőnek tartom én is :) Semmiképp nem szeretnék fordítással és kiadással foglalkozni első körben. Az már egy egészen más szint.


5: Igen, az itt olvasottak alapján bennem is az a kép rajzolódik ki, hogy egy kézben történik a beszerzés-fordítás-értékesítés, de amire kíváncsi lennék, ha van egy kis könyvesboltom és szeretnék mostani trendnek megfelelő társasjátékokat árulni, akkor honnan tudom azokat beszerezni.

2022. márc. 6. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:

A geek körökben már befutó, néhány hónapja már ismert játékokat azonnal fordítják is. Ami közkézbe kerül, azaz hivatalos kereskedelmi forgalomba, annak kötelező is hogy legyen magyar fordítása.


De viszonteladóként egy kisebb boltban nehéz lesz versenyben maradni. Ha valamelyik nagy céggel meg tudsz egyezni, hogy nagyker áron adjanak forgalmazásra, az csak tőlük függ, de ahogy kinéz, eléggé felosztották már a piacot.


Az most a trend, hogy inkább bérbeadni, (kölcsönözni) meg helyben játszásra kiadni éri meg a játékokat. Vagyis nem a társasjátékok eladásából van a forgalom, hanem ez a szolgáltatás csak odavonzza a vevőket.

2022. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ige, BGG-n volt is erről egész jól összeszedett topic az előző év mozgásairól a társasjáték piacon. Sok új belépő volt, de nekem mégis egészen "belsős" körnek tűnik. :) Kívülről nehéz rálátni, nincs sok információ és kapcsolatok kellenek hozzá, persze tudom, mint megannyi dologhoz az életben. :)


Valóban szép kis kihívás, de hát a vállalkozói pálya már csak ilyen. Hiába próbálom, 100%-ban úgy sem fogom tudni felmérni a keresletet, sötétben tapogatózik az ember az első fél-egy évben.. Ha azt nézzük egy jó kis stratégiai egyszemélyes társasjáték, picit nagyobb téttel. :D

2022. márc. 6. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az még a titka, hogy akik ebben a "bizniszben" mozognak, azoknak van rálátásuk (rutinosan,) hogy melyik társasjátékban van annyi fantázia geek szemmel, hogy meg tudják jósolni, melyik fog szép eséllyel betörni a piacra, és fél-egy éven belül népszerű lesz, keresni fogják a Társasjátékok Ünnepén, a játékklubokban, stb, lesznek a játéknak rajongói. Ehhez személyesen is őszintén szeretni kell ezt a hobbyt.


A legtöbb kis társasjáték-boltocska ott rontja el, hogy ezt a szegmenst nem veszi komolyan: számukra a társasjáték csak árucikk, darab - darab. Addig érdekli őket, hogy melyik bolti osztály melyik polcára kell besorolni, milyen cikkszámot kapjon. Tőlük lehetne az könyv, vagy plüssmackó, vagy hintaló, vagy videójáték is ugyanennyi erővel. Valószínűleg nincs az a kialakult kép, hogy a társasjátékok gyorsabban változnak, és a közönség igénye gyorsabban vált, mint a sláger zenékben vagy a filmekben. Olyanok, mint akik még mindig ABBA kazettákat akarnának eladni, és nem értik, hogy miért nem veszik az emberek, hiszen pedig egy időben még milyen kelendő volt :D


(3., 4., 7. hsz voltam)

2022. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"" Úgy tudtam a Szellemlovas nem foglalkozik viszonteladókkal, de akkor valószínűleg rosszul ""


Én csak felsoroltam az első három komolyan vehető céget, ami eszembe jutott. Fogalmam sincs, hogy ki foglalkozik viszonteladással :D

2022. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!