Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért utálja kb. mindenki a...

Miért utálja kb. mindenki a Just Dance-t??

Figyelt kérdés
Én fiatalabb korom óta imádok rajta táncolni barátnőimmel, családommal,mégis azt látom, hogy rengeteg ember utálja.Tudom nem mindenki szeretheti biztos van akinek szimplán nem tetszik,de tök sok olyat látok meg hallok hogy a "legbénább/legrosszab táncolós játék" és, hogy semmit se ér,jó lehet valaki nem szeret,de akkor azt ne mondja úgy mintha mindenki ezen a véleményen lenne, csak légyszíves soroljatok már fel nekem néhány érvet hogy miért "szar" hogy legalább lássak valami viszonyítást

2022. máj. 3. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem utálom, de nem is a szívem csücske pl. Pár éve hanyagolom is.

A giroszkópos érzékelés csapnivaló mobil és nintendo switch esetében, kb azonos dalokat adnak ki minden évben, persze 60 euróért. Az Unlimited verziója se korlátlan, mert csak a játék adott évéig bezáróan tartalmazza a dalokat, szóval 2018-as alap játékkal nem tudsz 19, 20, 21 stb dalokat lejátszani, szóval megint rá vagy kényszerítve ha az új(abb) dalokra is akarsz táncolni, akkor vedd meg megint.

Akad jó pár dal, ami pl alap játékban nincs is benne, csak direkt unlimited-re van kiadva és fordítva, 2018-19-eseknél kevesebb dal van a tracklisten unlimitednél, ahol elvileg "minden" dal fent van, mint az alap játékban.

Ott vannak a táncok, sok esetben kb ugyan azt a 3 mozdulatot ismételed végig. Szép dolog a gyakorlás, de koreográfia tekintetében, miközben elég nagy pénzeket kérnek el érte (mind a játékra mind a koreográfiára), elég siralmas.

Ott van a szoftver része, gyakorlatilag egy 2015-ös játékra építenek fel mindent, kb mint egy fifa, kap egy új skint és annyi (aztán lehet 2020 óra változott, nagyon nem hatott meg a játék).

Az online része gyengébb nettel kb csapnivaló volt, plusz kb nulla védelem volt benne hackerek meg ddos ellen, plusz tele volt buggal, nem olvasta be az eredményt, nem írta be, odakattintottál nem azt csinálta stb.

Vannak (voltak?) elemek, amik csak switchre elérhetőek (vagy legalább is voltak, pl Double Rumble).

Ott van a célközönség is. Eredetileg fiatal felnőtteknek, tinédzsereknek szánták, aztán szépen megy lefele, most már gyerek-barát irányba, de ezzel sok felkapott dalt kilőnek, ami szerintük nem felel meg, plusz a régi célközönség azóta "öregedett".


Nekem szimplán olyan a Just Dance, mint a Fifa, egyszer volt egy jó játékuk és annyi bőrt húznak le róla, amennyit csak lehet a lehető legkevesebb energia (és pénz) befektetéssel.

2022. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1

Szerintem a telefonos Controller app sokat javult, illetve az is sokat számít, milyen telefonnal használod.


A dalok meg persze hasonlóak minden évben, hiszen megpróbálnak mindenféle stílust belevinni. Pop, Pop-rock, Latin, Retro, Alternativ, Kpop, kb mindig van a felhozatalba. Szóval elég nehéz úgy eltérő dalokat hozni, hogy egyébként is már a legtöbb stílust behozták.


Tény, hogy 60 euróért drága az a 40-50 zeneszám, de karácsonykor mindig 50%-os akció van rá, amivel meg lehet venni 30 euróért a legújabb részt 1 hónappal a megjelenése után. (Én is így vettem meg a 2021-2022 részeket)


Az Unlimitedbe talán a 2021-es az egyetlen, amiből az összes zeneszám bekerült (meg talán a 2020-ból 2 szám hiányzik). A régebbieknél egy idő után már lejár a licensz a zene felhasználásához és ha az Ubisoft úgy dönt hogy nem hosszabbítja meg, akkor értelemszerűen az a szám már nem lesz az Unlimited része (De így is vagy 800 zeneszám elérhető).


A koreográfiára szerintem pont nem lehet mondani, hogy repetitív, főleg az új részekben. Persze most is vannak egyszerűbbek, hiszen akkor egy csomó játékostól elesnének, ha csak komplex koreók lennének a játékban. De egyre több zenénél hozzák be az eredeti videóklipben látható koreót, plusz a JD2022-ben már pár dalnál az eredeti előadót hívták meg, hogy táncoljon a játékban (Camila Cabello, Todrick Hall).


A célközönség pont, hogy egyre inkább az idősebb korosztálynak szól. Egyre több a komolyabb dal, amikben akár káromkodás is található (bár még azért jó pár szót kicenzúráznak), illetve a "Kids" részleget is igazából már elengedték és nincsenek új gyerekdalok sem az évi 1 troll zenén kívül (Baby Shark, Chacarron).


Nem tudom, melyikkel játszottál utoljára, a régebbi részekre valószínű ezek jobban igazak voltak, de sokak szerint a koreók, a háttér és a táncosok terén is sokat nőtt a minőség, főleg az "idei" részben.


Abban viszont teljesen egyetértek, hogy maga a játék alapja semmit nem változott évek óta és minden évben csak maguk a számok az újítások. Főleg, hogy már a legtöbb játékmódot kivették és az alap módon kívül már csak a Sweat mode (ami lényegében ugyanaz, csak pontok helyett random kalóriát "számol") és a többjátékos mód maradt, abból is csak a sima tournament, ami lényegében annyi, hogy összedob 200+ játékossal és 3 zeneszám után az nyer, aki a legtöbb pontot összeszedte a 3 szám alatt.



Csak hogy válaszoljak a fő kérdésre is, valószínű sokan amiatt utálják, hogy semmit nem változik évek óta és a játékmódokból is egyre többet kivesznek. Mondjuk azt, hogy a "legrosszabb" azt nem igazán értem, hiszen a Just Dance-en kívül nincs is más ilyen játék. Évekkel ezelőtt ott volt a Dance Central, de nem véletlenül bukott el a Just Dance-el szemben.

2022. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2019 volt az utolsó, ott elengedtem. Nekem személy szerint akkorról ezek voltak olyanok, amik bosszantók voltak.
2022. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!