Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PS5, Xbox series x, Nintendo...

PS5, Xbox series x, Nintendo Swich - mi értelme van megvenni a játékokat fizikai formában?

Figyelt kérdés

Erre a 3 platformra ahogy látom lehet játékokat fizikai formában is megvenni. Switchen valami pici kazetta, a másik 2 lemez.


Én régi vágású gamer vagyok, még annó PS2-n játszottam, ott dvdk voltak, és ha akkor betettél egy dvdt a konzolba, az a játék azonnal játszható volt, tehát a játék a lemezen rajta volt.


Most meg ezeknek a konzoloknak belső tárhelyeik vannak, meg internetről letölthetőség, és ilyenek.


Most akkor mi értelme is van megvenni fizikai formában a játékokat? Azt értem hogy a gyűjtők élvezik hogy betesznek valamit a konzolba és utána mehet a játék, mert valami feelinget adhat, de ennek ma már van bármi gyakorlati előnye / haszna?


Tehát értitek, ha a fenti konzolok bármelyikére inkább netről veszel játékot, nem ugyan ott vagy mintha fizikai formában vennéd meg?


Én most mivel nem tudom hogyan is mennek ma az ilyen dolgok, magamban úgy képzelem, hogy valahogy úgy működhet, hogy a játék lemezt beteszed a konzolba, az úgy érzékeli mint 1 kulcsot, és azzal letöltheted a játékot a netről, és rajta lesz a konzolon a játék, amit ezek után már csak a lemez betétele után indíthatsz el. Nem tudom pontosan vagy jól fogalmazok-e, így van-e, ezért írtam ki a kérdést is.


De ha ez így van.. Akkor ez tulajdonképpen ugyan az mint a lemez nélküli digitális megoldás, csak extra lépésekkel, nem igaz?

+ egy kis kellemetlenség hogy minden egyes alkalommal keresd meg, tedd be a lemezt ha játszani akarsz + ha esetleg bármi történne a lemezzel, ugrott a játékod, ha jól sejtem örökre.


Én mivel ahogy fentebb is írtam régi vágású gamer vagyok, hajlanék én ugyan ezen megoldás felé, már csak azért is hogy meglegyen a régi feeling hogy beteszem a lemezt és mehet a játék, + nem lenne rossz ha a gyűjteményem a polcon díszelegne mert egész jól nézne ki, viszont így sajnos úgy érzem hogy ez nemcsak teljesen felesleges, és kizárólag ezt az esztétikai / belső késztetésem kielégítésére szolgálna, tehát nemcsak hogy haszontalan dolog mindez, hanem még inkább kellemetlenséget is okoz a lemez védelme / keresgélése. Így ez nem tudom miért maradt fent egyáltalán :S Mármint ha lenne bármi haszna megérteném de eez.. háát.. fura.


Ráadásul ha jól látom PS5-ből a lemezes kiadás sokkal drágább mint a sima digitális. Tehát hogy ezért még plusz pénzt is kérnek. Akkor ebből arra lehetne következtetni hogy ez jobb. Hát nem tudom.

Minden esetre várom a válaszokat, remélem le tudja nekem valaki vezetni miért is jobb a fizikai forma, vagy hogy van-e a mai világban ennek bármi előnye, vagy hát nem is tudom.



2022. máj. 12. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Fizikai formában jobb venni a játékokat, én ezt preferálom.
A fizikai formának nem sok értelme van, én inkább csak letöltöm a játékokat.
Le is töltöm, és fizikai formában is van játékom. Nekem tulajdonképpen tökmindegy.
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

annyi hogy kiteheted a polcra

meg akkor is megmarad, ha kibannolják az accountodat, míg az acchoz kötött digitális játékaidnak annyi

meg el lehet adni, lehet használtan venni

ezzel együtt én nem lemezezek, elég volt az a cd-k idején

2022. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan megveszik a dobozos játékot, végigjátsszák, aztán viszik vissza a konzolboltba, hogy becseréljék egy másik játékra. Anyagi szempontból érthető, de én sosem lennék képes ilyesmire. Mi van, ha évekkel később szeretném elővenni egy régi kedvencemet, vagy csak tápolni egy kicsit az RPG karaktereim, folytatni a világ felfedezését, stb? Megfigyelésem szerint ezeknek a játékosoknak a játék csak olyan, mint egy film: megnézik, aztán elfelejtik, jöhet a következő. Multiplayer, sandbox, live service, sport, autós stb: ezek az ő számukra nem játékok, csak amiket "ki lehet vinni", "kiezrezni", "kiszedni belőlük az acsikat".

A dobozgyűjtögetést még megérteném, ha jól néznének ki a dobozok, de hát nem néznek ki jól. Nekem is van még jó néhány régi papírdobozos PC játékom, gyönyörű borítóképekkel, de hát a DVD/Blu-ray tokokból csak a tök egyforma gerincük látszik a polcon, egyáltalán nem dekoratívak.

Sokan azért "spájzolnak be" dobozos játékokból, mert attól tartanak, hogy egyszer megszűnik majd a digitális szolgáltatás (a Sony és Nintendo legutóbbi mocskos húzásai után nem is csodálom). Ők meg lesznek majd lepve a távoli jövőben, hogy a dobozos játékaik többsége sem fog elindulni netkapcsolat vagy patchelés híján.

2022. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

jól látod. sokszor csak egy kulcs, de olyan is van ami lemezről telepít, szoftvere válogatja. a lemeznek mindig bent kell lennie, ha el akarod indítani


mint ahogy előbb írtam, én nem raktározok

2022. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nitendonál jobb szeretem a lemezes/kazettás megoldást, mert ha nem kell simán eladom apróhirdetési oldalon, gyakran messze olcsóbban is tudsz venni régebbi játékokat boltokban vagy épp használtan mástól. Persze a fiókos megoldás kényelmes, ez rendben van, de ha főleg csak végig akarsz játszani egy játékot, aztán jöhet egy másik, akkor a lemezes/kazettás megoldás az ára miatt (mind a sajátod eladása, mind a használt lemez vétele) kedvezőbb.

Lehet hogy használtan is 14 ezer egy játék, de ha én eladom a sajátomat valamivel olcsóbban (pl 12e) akkor effektíve postázással együtt is csak 4 ezer körül költöttem egy játékra a bolti 60-70 euró helyett, és 4 ezer kontra 22-25 ezer már nem az a kis összeg, amire minden (néhány) hónapban legyint az átlagos felhasználó.

Persze az is megoldás, ha olcsón veszel kódot, vagy van valamilyen csomag, esetleg előfizetéses alapon kapod a játékot és használhatod az előfizetés érvényessége alatt (ps, xbox), ez mind személyi beállítottság kérdése.

Én személy szerint mindkettőt csinálom, van lemezes és van csak kódos megoldás is, ahol/ahogy éppen olcsóbb.

2022. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
#4 másik megoldás, hogy keresel elég pénzt, és nem tétel a 4k :)
2022. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Általánosan elmondható, hogy minél inkább támaszkodik egy konzol internetes kapcsolatra annál kevesebb érv van a lemezhasználat mellett. A lemezek / kazetták tagadhatatlan előnye a mai napig, hogy szabadon adhatók és vehetők így olcsóbban beszerezhetők és később eladhatók, tovább csökkentve a költségeket. Mivel a konzolok esetében a játékok ára a legnagyobb befektetés (a gépek nagyon olcsók ahhoz képest, hogy 7+ évig garantáltan futtatnak mindent) ezért a játékokon való spórolás súlyos összegeket jelent a játékok számának növekedésével. Ha valaki csak néhány játékkal játszik akkor nem biztos, hogy nagy különbséget fog érezni. Vannak persze gyűjtők is, de az nem az általános kategória. Bizonyos esetekben felmerül, hogy egy játék digitálisan nem szerezhető be többet és ilyenkor ugyancsak a lemezes verzió az egyetlen megoldás, de ez általánosan ugyancsak nem sok embert érint.


Tehát általánosan elmondható, hogy a lemezes játékok egyetlen igazi előnye manapság a spórolás lehetősége.


Minden más szempontból a konzolgyártók, legalábbis a Sony és a Microsoft mindent megtesznek azért, hogy a digitális verzió legyen a csábítóbb/kényelmesebb aminek viszont ők szabályozzák az árát teljes egészében. A Nintendo hagyományosabb ebből a szempontból, ott szimplán minden drága/jól tartja az árát használtan is :)


Igaz, hogy rendszeres leárazásokat tartanak mindkét "nagy" konzolon, de legtöbb esetben ezek is jóval a lemezes árak felett vannak akár tíz évvel később is. A lemezmeghajtó nélküli konzolok azért olcsóbbak, mert tudják, hogy a digitális boltban beszedik rajtad a különbözetet sokszorosan. A konzolgyártók már nagyon régen szeretnék eltüntetni a lemezeket, de egyelőre a vásárlóközönség még ellenáll így hát elsorvasztják amennyire lehet.

2022. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 - de azért már dolgoznak rajta :-) Az MS Play Anywhere játékok már asszem' kizárólag digitálisan szerezhetők be, és ha van is dobozos kiadás, az csak konzolon játszható (nem cross platform, mint a digitális verziója).


A kizárólagos store-ok (Steam, Epic, EA stb.) is egyelőre a PC-s platformot digitalizálják (PC-n a dobozos kódok sem használhatók fel többször).


A konzol még kitart, amíg a gyártók hajlandók optikai olvasót beépíteni. Gyanús, hogy ezek voltak az utolsó ilyennel szerelt generációk, és gyártási költségcsökkentés, valamint környezetvédelmi marketing szempontokból ez meg fog szűnni, ha lesz is dobozos kiadás, az doboz lesz kóddal konzolon is.

2022. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!