Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri elvenni a "konzolszüzes...

Megéri elvenni a "konzolszüzességem" egy Xbox Series S-el vagy inkább spóroljak egy PS5/Series X-re?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most kifejezetten kedvező áron tudnék venni új Series S-et. Ráadásul a tévénk és a monitorom is 1080p-s szóval a 4K potenciál se igazán szükséges.


Ellenérv viszont, hogy leginkább autó- és repülőszimulátorok érdekelnek és habár van egy Thrustmaster T150 kormányom meg T-Flight Hotas X jostick-om, de tudomásom szerint ezek max PS3 kompatibilisek (cáfoljatok meg ha nem így van).


Tehát elsődlegesen az FS2020 meg Forza érdekelne (nem tudom Xbox-ra milyen más hasonló játékok vannak még).


Érv mellette viszont, hogy egy 150-200 ezres videókártyával se lennék kanyarban se a teljesítmény tekintetében, hogy az FS2020-at futtathassam, kellene még több RAM és vadiúj CPU ami még min egy 100-as (ez pedig már egy PS5 árát is meghaladja). Ráadásul a videokártya piac se tudom hogy fog alakulni.


Van értelme a fentiek tükrében vennem egy ilyen konzolt ha az is fontos nekem, hogy azért 5-8 évig időtálló legyen?



2022. máj. 18. 20:23
A kérdező szavazást indított:
Én ajánlanám, hogy vedd meg.
Inkább spórolnék egy PS5-re a helyedben.
Úgy gondolom a legjobb döntés egy erős videokártya vásárlása lenne és apránként majd fejlesztenéd a konfigod.
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Alapvetően nem kérdéses: PS5, miért?

1. A hotas valóban úgy van írva, hogy PS3-as csak, így édes mindegy mit vennél, PC szerintem meg nem opció az elmondottak alapján!

2. A kormányod PS4 kompatibilis és mivel nincs sok alapvetően megfizethető áru kormányt gyártó cég, így (remélhetőleg) majd készül driver PS5-re is...lehet már van is...ezt nem tudom.

3. Ha már van kormányt szeretnél használni ne pont a Forza Horizon legyen a cél. Persze, összegyűjtöd a sok kocsit kisebb-nagyobb ügyel bajjal, szórakoztató...de kormányhoz inkább ott van az Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione, Gran Turismo 7, na meg még jó pár más is biztos jön, mondjuk az új Test Drive játék (persze lehet, hogy ez egy erősen árkád játék lesz).

4. Kimondtad saját magadnak a választ az utolsó mondatban: Tartósság! Lehet drágábban veszel rá játékot, de az valószínű megy!

2022. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha elsődleges szempont az FS2020 akkor felejtsd el a konzolt!

Tudom, nem vagyok népszerű a véleményemmel, mert papíron még a Series S-en is megy, de én a Series X-el is nagyon megszívtam vele.

Volt egy egész korrekt gépem amivel tökéletesen működött (pedig csak egy akkor még 100ezres GTX 1660 Super volt benne).

Eladtam, lecseréltem egy Series X-re.

Összességében nem bántam meg, mert nagyon király konzol, de az FS2020 nagyon optimalizálatlan rajta!

Nem akkor játszol vele amikor szeretnél, hanem amikor a rendszer is akarja, mert ha olyanja van, még a menüben is lefagy egymás után akár 10x is. Ha végig tudok csinálni egy 1-2 órás utat fagyás nélkül az szabályosan ritka.

2 játékom van jelenleg ami nagyon megakasztja a Series X-et, de azok szemrebbenés nélkül még újra is indítják a konzolt.

2022. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Köszi a véleményt utólag is. Mostmár nem aktuális, mert már egy RX 6600 - remélhetőleg boldog - tulajdonosa vagyok. Persze nem egy csodakártya, de bízom benne, hogy fullHD-ben azért egy full low grafikára elég lesz (16 GB RAM + Ryzen 5 2400G).
2022. máj. 27. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Full low?

Nekem GTX 1660 Super, Ryzen 5 2600, és 16GB RAM-al volt a legmagasabb beállítás alatt 1-el (talán very high, már nem tudom, hogy voltak) és simán ment FHD 60fps-el.

Nem értek nagyon az AMD kártyákhoz, de erre az RX 6600 biztosan képes, de szerintem még az ultrára is.

2022. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na akkor bizakodó vagyok. Ha le lesz árazva Steam-en kipróbálom majd.
2022. máj. 27. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!