Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen jó közösségi multiplaye...

Milyen jó közösségi multiplayer Nintendo Switch játékok vannak, amik barátok nélkül is élvezhetőek?

Figyelt kérdés

Nézegetem itt a switchet, és vételen gondolkodok.

PC-re elég jó emulátorok vannak manapság már Switches játékokra.


De én mégis vennék egyet, mert úgy tudom vannak olyan játékok, amik ha online vagy teljesen más élményt nyújtanak. Én csak 1-2-ről "sejtek" dolgokat, ezért írtam ki ide a kérdést is, hogy írjatok már ha tudtok ilyesmiket, vagy az általam írottakhoz kiegészítéseket.


Olyan játékok kellenének amik online sokkal több élményt nyújtanak mint offline, és nem kell 3-4 barát ahhoz hogy ezt kihozza magából.


Amikről homályos tudásom van:


1) Super Mario Kart 8 és Super Smash Bros Ultimate a 2 legalapabb online switch játék


2) Animal Crossing: Na ezzel nem vagyok nagyon képben. Azt tudom hogy átmehetsz emberekhez meg nézegetheted miket építgettek, de gondolom ehhez barátnak kell lenni, random online embereket nem látogathatsz meg és amúgy beszélgetés sincs a játékban tehát max oda mész egy random online emberhez (ha ezt lehet) azt integetsz neki és jó. Ez hogy működik?


3) Super Mario Builder 2: Most ez fogta meg a legjobban a figyelmemet. Nemcsak hogy játszhatsz olyan pályákon amiket mások építettek, te is megcsinálhatod a saját pályádat, és közzé is teheted (ha jól sejtem) SŐT vannak versenyek, ahol 3 játékost sorsol neked a gép (vagy barátok azok akikkel össze ültök? randomokat sorsol ehhez?) akikkel versenyt lehet futni egy-egy pályán. Na ez nagyon tetszik, főleg ha ilyen random elven működik.


4) Egyes pokemon játékokban tehát a Sword/Shield például úgy tudom lehet online pokemonokat cserélni, vagy szerezni, ezzel nem vagyok képben. Ehhez barátnak kell lennie a másiknak? Vagy van valami aukciós ház erre? Vagy ilyen forever alone ember is tud online hasznosítani ebből valamit?


Én őszintén ennyiről tudok. :(


Tudnátok a fentieket kiegészítő / új infókat adni hogy milyen játékok vannak még amik ilyenek?



2022. máj. 21. 19:03
 1/1 Krisipoke ***** válasza:

1. Igen, a Smash és a Mario Kart elég jól játszható online randomokkal is, és mindkettő elég jó és tartalmas játék.


2. Az Animal Crossingban alapvetően nem tudsz randomokhoz átmenni, ott csak célzottan lehet egymást látogatni, tehát ha érdekel a játék, és szeretnél vele online játszani, érdemes minimum egy fórumra felmenni, vagy olyan csoportba belépni, ahol játszanak vele. Itt amúgy az online szerepe viszonylag kisebb. Amellett, hogy meg tudjátok nézni egymás szigetét, még lehet tárgyakat cserélgetni is, ami azért is jó, mert bizonyos dolgokat vagy egyáltalán nem, vagy nagyon nehezen lehet megszerezni a te mentésedben magadtól, attól függően, hogy mit sorsol neked a játék. Van amúgy in-game chat és levelezés is, tehát lehet játékon belül is rendesen kommunikálni, illetve nem muszáj mindig átmenni valakihez egy csereberénél, el lehet küldeni csomagként is az adott tárgyat. Ezen kívül van egy olyan funkció, hogy az "álmaidban" meg tudod látogatni mások szigetét, ehhez nem kell ténylegesen egyszerre játszani velük. Bárki lementheti a szigetének egy bizonyos állapotát, és egy kóddal megoszthatja neten. Ezt ha beírod, meglátogathatod a szigetet, de tényleg csak nézelődni tudsz benne. Nem tudsz tárgyakat elvinni vagy otthagyni, nem tudsz vásárolni sem, illetve nem tudsz maradandó kárt tenni sem benne.


3. A Super Mario Maker 2-nek nagyon fontos eleme az online, és igen, teljesen játszható randomokkal (sőt, az elején csak randomokkal engedte, később tették lehetővé, hogy barátokkal is lehessen). Nagyon jó és tartalmas játék. Rengeteg nagyon jó pályát csináltak online (és persze még több nagyon rosszat), de lehet vagy szűrten játszani, vagy tudsz random pályákkal is. Meg persze te is csinálhatsz pályákat, amit feltölthetsz, és vagy megoszthatod valahol, vagy csak várhatod, hogy valakik random játsszanak vele. Én nagyon ajánlom.


4. A Pokémonban tudsz vagy konkrét emberekkel cserélni/harcolni, vagy tudsz teljesen random cserét csinálni. Van egy aukciós ház szerű cucc is, ahol kirakhatod, hogy egy ilyen Pokémonod van, és egy ilyet szeretnél érte, de talán a Switches verziókban ez már egy külső alkalmazáshoz, a Pokémon Home-hoz van kötve (aminek az alap verziója ingyenes egyébként). De itt is jobban működnek a dolgok, ha van konkrét ember, akivel tudsz játszani. Ja, és néha vannak ilyen hivatalos online bajnokságok is.


Ezeken kívül amit még kiemelnék, az a Splatoon 2. Van egy egyjátékos story módja is, de a játék nagyrésze az online játszható módokból áll, amit lehet teljesen randomokkal is játszani. Jól kitalált és összerakott játék, ami jobban működik, mint elsőre gondolná az ember. Érdemes ennek is utánanézni.

2022. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!