Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek róla, hogy...

Mi a véleményetek róla, hogy a tanár olyan "játékot" játszott tanév végén a gyerekekkel, hogy akik kétesre álltak, azok húzhattak egyet két kártya közül, és az egyik a jobb jegyet jelentette, a másik meg egy szaktanári intőt?

Figyelt kérdés
A fiam, mivel tudta, hogy bajban lesz, ha nem lesz meg neki a matek négyes, élt a lehetőséggel, és a rosszabb opciót húzta, és meg is kapta a beírást, a jegye pedig közepes lett. Két másik gyerek is megpróbálkozott, nekik sikerült, és megkapták a jobb jegyet. Most ehhez mit fűzzek hozzá és mit csináljak a fiammal?

2022. júl. 12. 20:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Első körben jelezd az igazgatónak. Amúgy mi lett az intő szövege?
2022. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy olvasom nem volt kötelező részt venni ebben a játékban. A fiad saját maga döntött úgy hogy beszáll a játékba és ő húzta a rövidebbet. Szerintem rendes volt a tanártól hogy adott lehetőséget javításra. Más tanár a kéteseket lefele kerekíti... Szóval most ez van. Nem dől össze most a világ hogy 3-as lett a jegye. Még mindig jobb a 3-as mintha megbukna.
2022. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es, nem hiszem, hogy az igazgatót érdekelné, meg már amúgy is késő, az intő szövegében pedig valami órai magaviseletről volt szó, nyilván kamu


2-es, az nem is lett volna baj, ha lefele kerekít, de ez egyrészt igazságtalan, másrészt meg a szaktanári nem játék, ha a 15 évesek nem is érti

k, attól még neki kéne

2022. júl. 12. 20:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég problémás, még akkor is ha a gyerek tudta a lehetséges kimeneteleket és esélyeket.


Alapvetően a jegyeknek reflektálnia kéne a diák tudását nem pedig a kockázatvállalását, ez a "játék" ezzel teljesen szebe megy, arról nem beszélve hogy ez tulajdonképpen egy szerencsejáték, amire nem kéne ösztönözni a gyerekeket.


Én ettől függetlenül beszélnék az igazgatóval, ilyennek nem kéne megtörténnie egy normális iskolában. Még akkor is ha már a beírással nem tudsz mit kezdeni. (Amúgy meg kb senkit nem érdekelnek ezek az intők a szülőkön kívül)

2022. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is vannak ellenvetéseim, mert ugye ez tényleg szerencsejáték, ami meg ugye +18, meg hát ne ez döntsön az év végi jegyen. Az a beírás meg kb senkit nem érdekel, főleg év végén.


De! Ha a fiad mégiscsak kihúzta volna a jobb lapot, akkor menne a de jó fej tanár stb. Ez most csak azért idegesít, mert a rosszabbat húzta.

2022. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

#5 Épp ezt akartam én is írni. Ha a jobbik végkifejlet lenne, akkor nem problémáznának ezen, sőt még lehet istenítenék is a tanárt... Az igaz hogy az a beírás 1 kicsit keményebb bünti mintha lefele lenne kerekítve a jegy. Viszont a siker esetén kapott jutalom is nagyobb.


Ami a szerencsejáték részét illeti a dolognak. Valóban nem épp ez a legjobb módja a dolognak, de szerintem nem is akkora "bűntett". NEM pénzbe történt a "játék", önkéntes alapon lehetett választani hogy akarod-e megpróbálni. Most ha pénz nélkül leülsz játszani haverokkal valamilyen kártyajátékot, aminek ha van is tétje nem pénz, akkor az is szerencsejátéknak minősülne? Amíg pénz vagy pénzt érő érték nem kerül szóba mint nyeremény addig nem nevezhető szerencsejátéknak. Illetve jobb lenne ha a tanár gyökér lenne és mindenkit aki kétesre állna, annak lerontaná a jegyét az helyett hogy esélyt adna a javításra? Azt elismerem hogy ez nem épp "szokványos" lépés volt, de ténylegesen veszíteni nem lehetett itt. Egy beírás nem számít semmit ahogy azt előttem is írták, ha pedig "nyer" akkor meg jobb jegyet kap. De mint azt a mondandóm elején is írtam, ha a kérdező fia a jobbik végkifejletet kapja akkor most ez a kérdés ki sem került volna ide. Illetve ez arra is jó volt hogy a döntésképességet és a felelősségvállalást erősítse a tanár a gyerekekben. Lévén hogy "súlya" volt a diákok döntésének.


Illetve most nem azért, de egy 15 éves már elég idős hogy maga tudjon dönteni bizonyos helyzetekben. Ha mondjuk a fiad 8-10 éves lenne, még igazat is adnék neked kérdező, de egy 15 éves már tud felelősségteljes döntéseket hozni ha úgy adódik. Fiad azt választotta hogy megpróbálja, mivel mint írtad, tudta hogy rosszul áll a szénája. Sajnos ez most nem jött össze neki. Ha másra nem is, arra ez jó volt hogy megtapasztalja milyen is vesziteni, ezáltal csökkentve az esélyét hogy ráfügg a szerencsejátékra.

2022. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na most nagyon örülök, hogy ennyire ismertek, hogy tudjátok, hogy akkor menne a tanár dicsőítése... Ja, hoppá, nem nyert! Volt már olyan, hogy más gyerekkel bántak igazságtalanul az én fiammal szemben, és akkor is kiakadtam, és jeleztem az ofőnek, ő persze nem csinált semmit...


De inkább abban segítsetek, hogy most mit kezdjek a fiammal? Úgy volt, hogy még júniusban három hétre elutaztam a Királyságba, de előtte, mivel tudtam, hogy kétesre áll, megmondtam neki, hogy ha nem javít, akkor az egész szünetét büntetésben fogja tölteni: nincs semmi játék, nincsenek haverok, csak tanulás a szobájában és házimunka. Erre mikor hazajövök, azt látom, hogy nem lett meg a négyes, cserébe kapott egy intőt. Mikor számon kérem ezt rajta, ő elmondja, hogy ez történt, amit én is leírtam. Én pedig nem tudom, hogy most mi legyen vele, hiszen nem lett meg a jobb jegy, sőt beírást is kapott, de közben mégis csak a szerencsén múlt...

2022. júl. 13. 12:50
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

#7

Kérdező nekem ebből az jött le hogy belekényszerítetted a szigoroddal a saját gyerekedet abba, hogy ebbe belemenjen, gratula.


Én ugyan nem vagyok szülő de egy egész nyár büntetés kissé túlzás és értelmelen. Mégjobban megutálja a tanulást, mégjobban megutálja a házimunkát, utállni fog téged és még a szociális életét is szétcseszed.

Rosszabb esetben azon kapod magad hogy kiszökik a gyerek esténként.


Le kell ülni vele és meg kell beszélni, hogy saját magáért tanuljon ne pedig érted. Jobb jegyek azt jelentik hogy több lehetősége lesz a jövőben, bármerre is akarjon továbbmenni.

2022. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd magad az adott szóhoz. Most tegyük félre a "játék" részt tanár oldaláról. Mivel nem javított volna ez a lehetőség nélkül sem a jegyén, így fölösleges ezen őrlődni. A nincs játékkal egyet értek, de azért barátoktól eltiltani hosszútávon nem jó ötlet. A végén még befele fordul és elmegy életkedve mindentől(ergo tanulni sem fog). Szóval néha azért had menjen el barátaival 1 kis időre, de ezt leszámítva a többi büntetés maradhat. Ha most nem tartód magad a szavadhoz, akkor az lesz később hogy nem fogja érezni a szavad súlyát. Mondván: "korábban is ezt mondta, mégsem lett belőle semmi..." Szóval nyugodtan fogd csak be tanulásra és házimunkára ahogy az tervben volt erre az esetre. Nem teljesítette volna a tanár segítsége nélkül sem a jegyeinek javítását, így ez nem is kérdés.
2022. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

#9 Így 6 év távlatából, ha nekem ezt a büntetést adta volna szülőm középsuliban akkor kb nem érdekelt volna a dolog mert nem veszíthettem volna kb semmit.

Nem tanulok, nem csinálok házimunkát, mit tud a szülő tenni? Megin eltilt a már eltiltott dolgoktól?


Kiszökök este, max szobafogság, de így is abba vagyok szval megint csak m1.


Ilyen hosszútávú büntetések sohasem jók mert elvesztik az erejüket. Nálam is volt hosszú játékeltiltó büntetés és abszolút hatástalan volt, mert a legtöbb gyerek ilyen esetbe kijátsza a szülőt.

2022. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!