Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ki most a legjobb, leghatékony...

Ki most a legjobb, leghatékonyabb support hős lol-ba?

Figyelt kérdés
Tudom hogy meccsfüggő, de kíváncsi vagyok ki melyikkel climbol a legjobban, és rangban meddig jutottatok el vele.

2022. szept. 14. 13:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze akit csak a diamondos barátja húzott fel magasabb rangba, az ne írjon :)
2022. szept. 14. 13:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Yuumi,Soraka és Seraphine-el nem lehet mellélőni.
2022. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. szept. 14. 14:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Ali, thresh, naut


Legfőgképp alistarral climboltam, legszórakoztatóbb pedig threshel volt a grind. Mondjuk én nem irtó nagy eloba, de egy bronzból goldba.

2022. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is Yuumi/Soraka a best. Talán még Sona, Janna, Lulu-t is melléjük sorolnám. Általában outscalelik az engage supportokat, ha okosan játszod meg.

De én pl

1) Sonát biztos nem vinném, mert papír

2) Yuumi inkább duozni jó, elég risky tud lenn

Szóval climbra maradna Janna, Lulu és Soraka, főleg mert nekik van olyan alap képességük, amivel védeni tudod az adc-t (levegőbe lökés, átalakítás, silence).


Ha inkább tanky supportokat szeretsz, abban Naut és Leona a legjobbak. Már lv2-n erős kill potenciál van bennük, ha nem is killt de flasht könnyen kihúzol ha beengagelsz. Arra fel kell készülni ha outscalelve leszel late-ben. Ha bepickelted ez van, ezek nem mindig jók.

2022. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Seraphine
2022. szept. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg talán Senna is csak jól kell használni suppnak
2022. szept. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

op.gg szerint Janna, Blitz, Nami S tier most

Legnagyobb winrateje szintén Jannának van.


A 2022-es VB-n a legtöbbször kontesztált supportok: Yuumi, Renata, Heimer voltak. Csak érdekességből, de szerintem egyik se jó "climbolni", ha csak nincs duópartnered. Félelmetes amit lehet velük csinálni, de randomokkal általában csak int lesz belőle!


Duózni kifejezetten ajánlom Namit is Lucian-al. Mással is egész jó de a Lucian/Nami combo verhetetlen lanen.


Amit még nagyon tolnak mostanában és menő az Lux Caitlynnel, de jó lehet a Karma Varus is, Ashe Heimer, meg egyéb poke orientált csacskaságok.


Ha egyedül játszol, figyeld mit akar pickelni az ADC-d és aszerint supportot választani mellé.


Mostanában a botlane elég nagy priot játszik, az a legjobb ha olyan combot alakítasz ki az ADC-vel, akik poke-ban és pusholásban is jók, így earlyben nagyobb leaded lesz, és a drake fightoknál is előnyben lesztek.


Most a tank suppok picit kiestek a metából, az igaz de nem kell aggódni, nemsokára jönnek az új itemek és a tankok nagyon erősek lesznek miatta (hogy a tank suppok is azok lesznek azt nem tudom, valszeg nem)!!

2022. nov. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni hogy a plate goldokat azt buffolták, már 175 lett 160 helyett. Szerintem így méginkább a poke suppok lesznek előnyben egy darabig.

Ha nem érted mire célzok, mert nem írtam részletesen az előző válaszban: A plate-k rengeteg early goldot adnak (5x175 már és maga a turret talán 300), ez azt jelenti hogy 14 percig nagy pressuret kell helyezned a botlanere (ott járnak le a plate-k), annyira hogy ki is backeljenek vagy beszoruljanak turret alá. Ez a gold az ADC számára nagy snowball potenciált jelenthet.

Ezért jók ezek a Lux/Cait, Ashe/Heimer, Lucian/Nami stb combok most, csak simán nehéz játszani ellenük és már earlyben is le tudnak burstölni, így ki kell hátrálnod - pusholnak, megkapják a plate goldokat, stb.

Egyébként semmi gond nincs a tank supportokkal sem, de sokkal kevesebb dmg-t tudnak kiosztani és a lane-t sem lehet velük pusholni. Az utóbbi hónapokban, vagy fél évben én is észrevettem hogy egyre inkább kiszorulnak a metából.

Hogy több tank supp legyen (igazából én is játszanám őket szívesen, Leona egyik kedvencem volt), nerfelni kéne vagy teljesen kiszedni a plate goldokat, és a drake-herald spawn timereket növelni kellene.

Hogy ez mikor fog bekövetkezni, fogalmam sincs, lehet hogy soha, amint írtam lesznek új itemek, tankoknak is több új item, amivel sokkal erősebbek lesznek (supportok azért nem, mert ők nem farmolnak, így tank supp szintén nem profitál belőle), de érdemes kivárni hogy mi lesz annak a vége. Lehet megint lesz egy elég cringe tank meta, mint régebben. Az ilyen Udyr, Sion, Mundo, Cho féle hősök konkrétan megölhetetlenek lesznek. Permanens HP stackelős itemről is van szó, és a Botrk-t elég kevés adc/topos tudja használni, így lehet elég furcsa meta lesz.

2022. nov. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Heimerdinger , Ziggs supportot nagyon régen játszom. 70%-a winrate-m velük az idén, de csak drafton. Nami is jól megy.
2022. nov. 8. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!