Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » GTA Online-ban miért létfontos...

GTA Online-ban miért létfontosságú hogy ki milyen konzolon játszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem technikailag, mi az ami gátolja hogy eltérő gépeken játszók összekerülhessenek? Mert azt tudom hogy pl. a PC-sek csak PC-sekkel játszhatnak együtt, nem "keveredhetne" a PS5-ösökkel, XBOX-osokkal stb. Ennek gondolom van valami oka, de mi az?

Tegnap is kérdezett itt egy srác hogy nincs-e más PS5-ön, én PC-s vagyok, szívesen bejelöltem volna barátnak de emiatt nem tudom.



2022. szept. 24. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Mert ég és föld a különbség irányítást és célzást tekintve egy konzol és egy pc között. Ami egy fps-nél igen jelentős érv.
2022. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
#1: Több multiplayer FPS is crossplay már évek óta, pl. a CoD-ban megállás nélkül megy miatta a sírás, hogy az egér és billentyűzet előnye behozhatatlan, a másik csapat meg azért nyüszít, hogy a kontrolleresek aim assistja unfair...
2022. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Ezzel gyakorlatilag csak visszaigazoltad, amit leírtam.

2022. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
engem az zavar a konzolosokban nagyon hogy folyton megy náluk a rohadt mikrofon
2022. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a PS4 és az Xbox One változat már nagyon tragyiul tölti a látó távolságot,textúrákat meg magát az egész játékot, mert már úgy túlterhelik a szegény 2 konzolt hogy azok már egyszerűen alig hajlamosak a játékba dobni is, meg elindulni is. Fps droppok is elég gyakorik ott. 1-2 frissítés jön rájuk aztán a PS4 és az Xbox One generációknak is befellegzett, vagy lehet rájönnek hogy a következő frissítést se adják ki PS4re és Onera. Aztán pedig leállítják, az Xbox 360 és a PS3 sorsára fognak jutni. A PS5 és az Xbox Series X|S azért külön mert azoknál is 1-2 van nagyom ritkán, PC-n is.
2022. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A konzolok között és a konzol és PC közötti cross platform két különböző probléma. Konzolok között általában azért nincs crossplatform játék mert a Sony büntetőadót fizettet azokkal a kiadókkal akiknek a játéka jobban teljesít bárhol máshol mint Playstationön. Ez nem vicc, az Epic vs Apple perben nyilvánossá tett dokumentumok egyértelműen bizonyítják. Ha valaki crossplatform játékot csinál akkor minden hónapban be kell vallania a bevételeit a Sonynak. Ha a bevétel 85%a nem Playstation platformokból jön be akkor súlyos pénzeket kell fizetnie. Minden hónapban. Ezt csak a Sony csinálja és ezért van sokszor hogy játékokban nincs crossplatform vagy pedig csak furcsa kombinációkban (csak egy konzol csak PCvel, vagy minden konzol kivéve a PSt). Ezért van, hogy a legtöbb teljesen crossplatform játék nagy cégektől jön akik le tudják nyelni a büntetést.


PC és konzolok között meg azért nem szokott crossplatform lenni mert rengeteg gond van a balanszolással a célzás különbség miatt. A PS4 és One konzolok pedig kifejezetten gyengén teljesítenek mai játékokban bár ez nem azt jelenti, hogy emberek ne játszanának vacak PCkkel. A GTA helyzete mindig is speciális volt egy kicsit, mert a játék a "spagettikód" (annyira toldozott foltozott, hogy nagyon nehéz bármit is hozzátenni anélkül, hogy valami el ne romoljon) mintapéldája. Az X360/PS3 teljesen más játék mint a PCs vagy az XONE/PS4. A Series/PS5 változat még valamennyire hasonló az előző generációs változatokhoz. A lényeg, hogy hatalmas fejfájást okozna összefésülni ezeket, főleg úgy hogy a PC változaton kívül egyiket sem frissítik folyamatosan hanem egyszer csak elhagyják a legrégebbit és nem fejlesztik tovább. Nehéz lenne úgy crossplatformozni, hogy nincsenek benne az újabb tartalmak egy játékban.

2022. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!