Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik Nintendo Switch-et éri...

Melyik Nintendo Switch-et éri meg megvenni?

Figyelt kérdés

Linkek is jöhetnek, mert szeretnék jobban tájékozódni ebben a "világban". Mivel az első konzolom lenne, ezért ne kövezzetek meg érte, ha ennyire tájékozatlan vagyok benne. De bármilyen tanácsot elfogadok.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. szept. 26. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az újból jelenleg 2 van, Lite és OLED, a drágábban (OLED) jobb a kijelző meg erősebb a proci.

A Lite verzió egyben van, tehát a két joy-con nem leválasztható, ergó TV-s játékra nem tudod használni, ha nagy kijelzős játék a cél, akkor az OLED javasolt.

Játékok ára viszont horribilis, 70 eurós minden nagyobb játék és akció se nagyon van rájuk, viszont mind a Lite mind az OLED támogatja a játék kártyás opciót (kb mint a lemezes játék konzol/PC esetén), használt piacon olcsóbbak a játékok ilyen téren.


Ha csak nem kifejezetten a Nintendo játékok címei érdekelnek, mint a Zelda, Mario Odyssey, Mario Kart stb, illetve nem élet/halál ügy a hordozhatóság (kb a telefonodon is tudsz játszani és tovább bírja az akksi, mint a switch-nél), szerintem jobban jársz egy xbox-szal vagy PS-sel.


Utazáskor se épp annyira jó a switch, mert sok játékban bizonyos kézmozdulatokhoz (giroszkóp érzékelése) kötnek bizonyos játékbeli cselekvéseket, pl Odyssey tele van ilyenekkel, gurulás, ilyen dobás, olyan ugrás stb, na most pl egy buszon/vonaton rázni jobbra balra mint valami félőrült a konzolt nem épp a legjobb, mikor korlátolt a tér (és remélhetőleg nem vered orrba a melletted ülőt).

2022. szept. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Utazáskor se épp annyira jó a switch, mert sok játékban bizonyos kézmozdulatokhoz"

Ki lehet kapcsolni. Én buszon jól el Breath of the Wildoztam.

2022. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be buszozás, vonatozás közben a switch, előbb veszem elő a mobilt ha olvasni/játszani akarok. Persze kinek mi.
2022. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisipoke ***** válasza:

Szerintem egy átlag felhasználónak a simát éri meg. Lehet TV-n játszani, vagy akár hordozható módban, és rengeteg nagyon jó exkluzív játék van rá.


A Lite egy olcsóbb kiadás, ami csak kézi módban játszható, TV-re nem köthető. Ha úgy érzed, csak a saját képernyőjén játszanál vele, akkor megérheti ez a verzió, mert lényegesen olcsóbb tud lenni. De ha nem vagy biztos, hogy ne használnád TV-n, vagy pont, hogy ott szeretnéd a leginkább, akkor nem lenne jó döntés.


Az OLED modell a legdrágább a három közül, és funkcióiban nagyjából a sima Switch-csel egyezik, de szebb a képe, egy picit nagyobb is, és a hangja is jobb. A TV-n történő játéknál is van előnye, ugyanis a dokkolójában van LAN port a stabilabb online játékhoz. Illetve a belső tárhelye is 32 GB helyett 64 GB, de mivel bővíthető SD kártyával, ez talán nem számít annyit. Igazából ennél neked kell mérlegelni, hogy megéri-e a felárat a kicsit prémiumabb megvalósítás.

2022. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Igazából én egyelőre csak kipróbálás szempontjából szeretnék egyet venni.. tehát lehet, hogy a Lite-ot érné meg megvenni így elsősorban nekem.

A kézi módot azt nagyon adom. Direkt azért akarok ilyen kis "hordozható konzolt".

2022. szept. 27. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!