Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vel'koz support vélemènyek?

Vel'koz support vélemènyek?

Figyelt kérdés
Tudom van jobb választás is, de nagyon tetszik. Tènyleges sebzést oszt, alacsony manaköltség jó cd-vel. Valaki maineli esetleg közületek? Pár jótanàcsot elfogadnék.

2022. okt. 10. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kétesélyes. Ha earlyben aggro vagy, behitelsz lanen mindent, elhoztok pár killt, akkor jó lehet. Ha behindban vagy, elég kevés ennél uselessebb pick van. Squishy, nincs self peel-je, nincs dmg-e, egy 0/5 Velkoz kb mint egy walking ward. Érted mire célzok, ahhoz képest hogy a 0/5 Janna vagy 0/5 Leona megfordíthat teamfightokat, a 0/5 Velkoz nem fog érni semmit. És kb ez a legnagyobb vele, meg az összes többi hasonló pickkel, Xerath, Zyra, Brand. Nagyon squishy és 1 rossz lépés után halott vagy, nem tudsz shieldelni sem mint Janna, Lulu, Lux stb, egyszerűen csak meghalsz. Pedig egy jó Leona vagy Nautilus nem fog megijedni tőled, figyeli a cooldownjaidat és amikor elnyomtad az egyetlen CC képességedet, akkor rádugrik, vagy elflashelsz vagy meghalsz, mert más counterplayed nem maradt. Janna egyszerű, mert nyom magára egy shieldet, repít egy tornádót esetleg elultizik és viszlát, te viszont a squishy Velkozoddal meghaltál. A másik gond, amint említettem hogy ennek a picknek ahogy te is írtad a dmg lenne a lényege, viszont supp pozícióban nem fogsz kiteljesedni. Miniont nem farmolhatsz, mert az az ADC-é, szóval minden azon múlik hogy kapsz-e kill/assistokat vagy nem. Jóval kevesebb goldhoz jutsz, mintha miden játszanád. Sokszor lesz biztos hogy 20 percnél csak egy lost chapterrel sétálgatsz, mert annyira nem sikerült killeket szerezni. Az is gond, hogy mindenképp mage itemek kellenek neki, amik drágák a supp budgethez viszonyítva. Összességében, szerintem nem jó, de ha low elorol van szó, teljesen mindegy, ott játsz amit akarsz.

Én S7-8ban diamond is voltam, és bármikor szemberöhögtem lane-n egy Velkozt, akár egy Jannával vagy Sorakával. Neki ugye egyetlen Q-ja van, amire figyelni kell, a többi spellje sima dodge, ultit meg nem kell végigállni, easy win. Zyra, Brand se vészes szerintem lanen (habár Brandre oda kell figyelni az tény, mert minionokról is lepokeolgat és earlyben elég idegesítő a passzívja miatt). Talán ami rosszabb bully ezek közül az Xerath, őszinte leszek láttam már olyan Xerath supportot aki nagyon dominálta a lanet. Nagyon messziről jön a q-ja és volt aki tényleg ügyes volt és egymás után ha 2/3-ba beleálltam ott már csak őriztem a turretet és nem tudtam vissza fightolni annyira low-os voltam (Jannaként), aztán vártuk a jg-t mert más opció nem maradt. Az viszont tény, hogy amikor a laning phase lejár, egyre hasztalanabb lesz, beállsz jg-ben egy bokorba, mikor arra jár valaki lehet le tudod egyhitelni, de már nem igazán lesz kit pokeolgatni ha mindenki farmolja sidelanet. Bemész midre és folytatod a qw spammelést, azt annyi, de akkora dmg-ed sosem lesz mintha midre pickelted volna, max ha indokolatlanul 15/0-ba tesznek.

2022. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sokat segített.
2022. okt. 10. 19:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Nami is jó még szerintem :)
2022. okt. 10. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mondanám hogy jó a Nami. Főleg mióta az electrot is az e-jéről kivették. A healje egy semmi, a stunját nagyon nehéz betalálni, az ultija lassú. A passzív movement speed és az e-je elég jó early tradekre, de ahhoz kell is egy jó ADC aki hasznát veszi. Late gamere eléggé elfogy.


Szerintem aki most OP az Janna, mindig jó pick lesz soloQ-ra. Yuumi braindead champ, ha semmit se csinálsz is hasznos vagy - maxolhatsz e/w-t és passzívan játszol, aztán laning phase után rárepülsz a csapatod legerősebb tagjára. Mondjuk Yuumi elég sokszor bannolva is van emiatt így elég ritkán lehet pickelni. Soraka/Lulu elég jó climbolni, mindkettő durable, nem halsz meg könnyen.

Engage supportok mint Leona, Nautilus, Thresh is mindig jók. Ott a Blitz aki lehet hogy 15 percig hasztalan, aztán egyszer sikerül behookolni az enemy ADC-t és fordul a meccs.

Ha dmg supp érdekel, Brandről írtam véleményt már ami inkább negatív, de valójában lehet jó. Főleg ha már megvan a Liandry, nagyon idegesítő tud lenni. Ettől függetlenül szerintem a Brandek többször rosszak, mint jók. Senna is nagyon irritáló tud lenni, de vele kell kiteolgatni azért és nem egy könnyű champ, sőt szerintem elég nehéz perfectül megjátszani. Lux talán jó lehet, elég safe, felsétálsz dobsz egy e-t, próbálsz rootolni, visszasétálsz, várod a CD-t, megint poke-olsz, ha dmg-elnek dobsz egy shieldet. Karma inkább supp builddel műkszik, de azért dmg-e is van elég. Pyke kegyetlen, főleg aki játszani is tud vele. Ki nem állhatom a jó Pyke playereket, de vele tényleg le lehet hozni a lanet meg a gamet is. Seraphine is játszható, bár inkább ADC-nek szokták vinni, mert felfarmolva többet ér. Sera-Sona botlane combot még mindig sokan abuseolják, annyi shieldjük van hogy elég nehéz leburstölni őket, late gameben pedig mindketten nagyon erősek. Ashe még mindig jó szerintem, ha ultikkal jól tudsz célozni. Renáta is elég jó, engage-disengage, életmentő W, shield stb.


Igazából játsz azzal, akivel akarsz. Én írtam véleményt, de neked kell megtalálnod milyen champ/playstyle illik hozzád. Hajrá!

2022. okt. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. okt. 11. 05:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak annyi a baj, hogy low eloba hiába nyomom a heal-t a lövészre, ha ácsorog egyhelyben, sőt visszafelé mozog, és harmatgyenge. Mondjuk max akkor otthagyom , azt buffolom aki erősebb csapattag. Csak persze jungle-t buffolom, abból meg nem kapok goldot a jungle szörnyek után, csak ha leöl valakit. Tehát ha nincs premade , akkor lutri bemenni enchanterrel.

Velkozzal meg otthagyott üres lanen meccs közepe felé, sok vawet clearelek.Meg nem is nagyon tudnak megölni. Heimerdinger meg Ziggs supportot is szoktam játszani, meccseket fordítok meg velük.

2022. okt. 13. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!