Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik Lane-en lehet a legjobb...

Melyik Lane-en lehet a legjobban climbolni, LOL-ban?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Top
Mid
Jungle
Bot
Support
10 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ milyen rankról van szó? Ha low elo (pl bronze, silver) egyértelműen support, azon belül is AP "poke" supportok, legyen bármi: Lux, Brand, Ashe, Zyra. Senna igaz AD, de ő is jó. Ezek nem igényelnek túl sok gondolkodást sem, mégis simán lehozod velük a meccset. Ha kicsit magasabb elo (gold-plat) szintén support, de ott már inkább enchantereket javasolnék: Janna, Soraka, Yuumi, Lulu, akár Sona, Sera. Namit kivételesen nem ajánlom, őt el kell felejteni. Elérkeztünk diamondig, itt szerintem ugyanúgy OP minden felsorolt enchanter supp, illetve az engage suppok is bejönnek, mint Leona, Naut, Blitz. Thresh szerintem 1 fokkal rosszabb most, de akár ő is idesorolható. Plat-dia környékén miden control magekkel lehet könnyebben climbolni (pl Viktor egyik legjobb), illetve pár assassinnal (Kata). Ez már azért nehezebb, mert meg kell tanulni jól farmolni is, meg tudni kell hogy mikor lehet otthagyni a lanet és roamolni. De miden a farm elég fontos.

A többi rolet miért nem ajánlom? Jg kb a legnehezebb, sok mindent kéne tudni róla hogy jó legyél, sok gyakorlás kell. Campeket kiteolni kell, hogy ne legyél farm hátrányban, rajtad áll a sari, herald, a gankek. Kb legnagyobb pressure a jg-n van, mindenért őt szokás hibáztatni, szerintem nem kifizetődő többszáz órát beleölni, hacsak a kezdetektől nem maineled. ADC megint csak kifizetődő, legdrágább itemeik nekik vannak (kraken vagy bármi más kezdőitem az 3400, Infinity úgyszintén 3400), vagyis sokat kell farmolni, ha az enemy supp cs*sztet és a tiéd passzív, az nehéz lesz, 3 itemig nagyon gyenge vagy, assassinok leoneshotolnak mert papír vagy, kiteoláshoz is sok gyakorlás kell, meg még sorolhatnám, egyáltalán nem könnyű és nem is hálás role. Top pedig legtöbbször coinflip, és amikor bírják counterpickelni szokták egymást. Mivel messze vagy, a teamfightokhoz sokáig top teszi hozzá a legkevesebbet, ha loseol a mid, loseol a bot, kb semmit nem tudsz tenni. Mintha egy külön game lenne a toplane kb 20 percig, bruiserek meg azután is általában csak pusholni szoktak, mert 5v5-ben nem szokták a legjobbat nyújtani. Ez ugye lehet jó ha eljutsz inhibig egy jó splitpush champpel (pl Jax, Fiora) amíg a többiek teamfightolnak, de attól még nem biztos hogy nyersz is. Tankokkal meg nyilván ha elhagyod a lanet, nézed a lehetőséget egy jó engage-re (benyomod a Maokai ultid, Ornn ultid, beugrasz CC-zed őket), de akkor is a team-en múlik a legtöbb, hogy followolnak-e egyáltalán, vagy nem-e halnak meg hátul, mert nyilván az enemy nem a tankot fogja focusolni.

Szerintem mindent leírtam.

2022. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!