Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » The Witcher 3 kérdések?

The Witcher 3 kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv. Lenne pár kérdésem a 3. Witcher-el kapcsolatban. Új játékos vagyok így nem értek pár dolgot.


1. Mi a különbség végső soron a nehézségi szintek közt? Wiki-n annyit láttam hogy többet sebeznek és kevesebb exp-et kapsz nagyobb nehézségen de ennyiben ki is merül? Mármint nem épp nehezebben kéne több exp-nek lennie meg arany/loot jutalomnak?


2. Achivment-ek szempontjából amiket csak a 2 legnehezebb szinten lehet beszerezni elég ha csak később váltok át nehezebb szintre vagy még előtte kellene, akár legelejétől?


3. NG+ részbe mit viszek magammal ha majd 1x a távoli jövöben sikerül végigjátszanom?


Illetve szívesen fogadnék bármilyen tanácsot.

Nem tudom ez számít-e de Steam verzióval rendelkezem. Gondolok itt arra hogy van-e olyan bug Steam-es verzióba ami GOG-osba nincs.



2022. nov. 5. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Trófeához mindenképp a nehezebb fokozaton kell végigjátszani az elejétől.

Ng+ba minden megszerzett tárgyat átviszel de nem érsz velük semmit mert szinteződik a játék és ugyanannak a kardnak vagy páncélnak az ng+ változata sokkal erősebb mint az alap tehát újra össze kell szedni őket. A sima game-ben megszerzett legjobb páncél is gyengévé válik már ng+ elején az alap cuccok is többet érnek.

2022. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. Magával a nehézségi fokozatokkal mi a helyzet? Mármint loot és tapasztalat ügyileg? Mert mint írtam azt láttam hogy pl legnehezebben csak 90% kapod meg annak az exp-nek mint amit normal-on kapnál. Ergo kevesebbet, míg más játékokban épp hogy sokkal többet ad a nehezebb szint. Szóval érdemesebb lenne első végigjátszásba normálon menni és utána a legnehezebben ng+ részen vagy kezdjek egyből a legnehezebben? Mit javasolnál nekem?
2022. nov. 5. 22:35
 3/9 MercisTigris válasza:
Igen, mindenképpen először normálon vidd végig, úgy is nagyon élvezhető, még valamennyi kihívás is van a harcokban olyankor, aztán NG+ nál tedd oda magad nagyon magasabb nehézségi szinten.
2022. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor a normál arra jó lesz hogy betanuljam mit és hogy kell. Mert utoljára az 1. részhez volt szerencsém nemsokkal a kijövetele utána egyik barátomnál. Hát annak a harcrendszere picit sem olyan mint ennek. :D Amúgy azt meg tudnátok még mondani hogy miért dobja fel a "remote play" lehetőséget mikor indítom? Úgy tudom single player játék és nincs benne multi rész. Vagy mégis lenne?
2022. nov. 6. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:

1.

Sima new game legnehezebb fokozaton kb öngyilkosság, nagyon sokat számít ng+ nál hogy átviszed a különböző potikat az előző játékból, tapasztalat.

Azt sem árt tudni, hogy a legnehezebb szintnél ha a mob szintje akár csak 1 szinttel magasabb mint a tied, minden sebzésed 1/10-edére csökken, téged meg általában 2-3 ütésből levernek, kb lehetetlen megölni. El lehet vele szórakozni csak értelme nincs, mert nem ad annyival több XP-t.


2.

A játék figyeli a nehézségi beállítást, ha elindítod mondjuk legnehezebb fokozaton de valamelyik boss-szal nem bírsz és leváltasz normalra az egész játékmenetedet utána normálként fogja kezelni, szóval ezzel nem tudsz csalni. Ennyi erővel elindítom legnehezebb fokozaton aztán leváltok easy-re és a játék legvégén lévő 2 cutscreen előtt meg visszarakom legnehezebbre ennyi erővel.


3.

NG+ ban mindent viszel ami nálad volt, felszerelés, tárgyak stb, viszont a szinted/tárgyaid szintje lesz az új első szint. Pl ha végig játszáskor 55-ös voltál, NG+ ben 55-ről indul a tárgyak szintje és úgy megy fel 56, 57, 58 stb (1, 2, 3 helyett). A már megszerezett italok, főzetek is megmaradnak, ezért is előnyös először simán végigjátszani normálon.


Ami ajánlott, hogy a GOTY verziót használd, abban benne van a 2 kiegészítő. A Heart of Stone annyira nem nagy durranás, de a Blood and Wine egy komplett óriástérképet ad hozzá a játékhoz (külön terület).

2022. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Botos Jeti. Minden általam legjobban érdekelt dolgot összefoglaltál a válaszodban. Akkor 1. körbe normal-on viszem végig majd ng+ elég lesz a halálfutam. Akkor mindent gyűjtök normálon mint 1 raktáros. :D


Ami karakter szintet illeti, példánál maradva ha 55 vagyok de mondjuk cuccaim mondjuk csak 50-esek akkor gondolom a nagyobb(mint mindig) a mérvadó, igaz?


Ami GOTY-t illeti, igen azt vettem meg 80% leárazáskor Steam-en, ezt elfelejtettem írni hogy nem "sima alap" van csak. Akkor a Bloody Wine-ra odafigyelek majd. Köszönöm.


Illetve még annyi kérdésem lenne hogy Keszek patás pajtásom leltárát hogy tudom használni? Mert láttam van nyeregtáska is játékban ami +30 helyet ad(késöbb tuti lesz jobb is), csak hogy férek ehhez a + helyhez hozzá?

2022. nov. 7. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem megnő az invertory mérete a nagyobb nyeregtáskától
2022. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A te leltárad nő meg, ha raksz be plusz nyerget, de az csak a játék későbbi részében lesz a kiegészítővel.
2022. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Gondolom a "megnő" alatt a cipelhető súlyt értitek?
2022. nov. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!