Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a jobb játéksorozat a...

Melyik a jobb játéksorozat a Metro vagy a Fallout sorozat?

Figyelt kérdés
Mind2 játék ugyan arra az atmoszférára épül ès a történet is hasonló. Egy atom csapás utáni nukleáris világban játszódnak ahol emiatt sok lett a mutáns lény és sok ember egymás ellen fordult. Meg az alapvető ellenséges hatalmak akikkel ezelőtt is háborúztak. Csak a Fallout az Amcsik szemszögéből mutatja meg. A Metro pedig az Oroszokéból és azt amúgy is Oroszok csinálták. A Falloutok közül Open World volt mind. A metrok közül csak az Exodus félig-meddig. De nekem felért a nagy bejárható pályák miatt egy OW-nak. És én szerintem a Metro Exodus lett mind közül a legjobb. De szerintem a Metro Last Light is lett olyan jó mint egy Fallout 3. Szerintem a New Vegas is jó. De a 3 szerintem jobban sikerült már várom a Remaket belőle mert lesz. A Metro 2033 is jó játék volt. Bár kicsit unalmas percei voltak. A Fallout 4 az nekem nem igazán tetszet az előtte lévő részektől túlságosan lemaradt szerintem mindenben. Az első két rész jó volt a maga idejében. De mai szemmel már nem nagyon tudnék leülni eléjük játszani. A Fallout 76 meg szerintem egyenesen szar lett, nem azt mondom van értelme annak, hogy lehet végre multiban tolni. De a monoton küldetések meg az, hogy egyáltalán nincs Single Player mód. Szerintem a Bethesda leg szarabb játéka amit eddig kiadtak. De az Outher Worlds egy évvel később viszont magához vonzott. A várt Fallout 5 helyett is.

2023. jan. 9. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet objektíven összehasonlítani, mivel két külön stílus, bár a posztapokaliptikus hangulat meglehetősen közös.

A falloutoknál az rpg vonal ami kifejezetten erős. Most az eredetiből indulok ki, első 2 rész illetve a New Vegas, gyakorlatilag bármilyen karaktered lehet! A 3 már némileg kötöttebb, mivel ott a story megköti hogy kinek a gyereke vagy, de azért akadnak még bőven döntési lehetőségek. A 4 az mégjobban kötött, ott számomra pl már a voiced protagonist jelenség is eléggé lelombozó rpg szempontból. Viszont alapjáraton rpg-k, szerepjáték, saját karaktered építése, fejlesztése és statok, eltérő játékmódok attól függően milyenre építed, plusz a hatalmas bejárható világ mivel open world.

Metro kapcsán csak az első két részről tudok nyilatkozni, azok kötöttebbek, lineárisabb az egész élmény. Úgy tudom a 3 pont ezen is változtatott, bár őszintén szólva nekem az 1. és 2. rész bezártsága is megfelel, főleg hogy az akkori story szerint ez még teljesen logikus és hihető is volt, hiszen a felszín mérgező és halálos. Viszont a Metro játékok inkább az immerzióra gyúrnak rá, mintha te magad lennél ott, illetve a történetmesélésre. Ezekben egyszerűen zseniális. Talán immerzív kalandjátéknak mondanám, ha kategorizálni kellene.

Szóval más előnyök és hátrányok, számomra mindkét sorozat rendkívül szimpatikus, de ha muszáj lenne választanom akkor a Falloutot mondanám a kettő közül a kedvencemnek, főleg a régi 1. 2. részes emlékeim miatt. Mondom mindezt úgy, hogy a Metro könyveket is olvastam, és imádom :)

Egyébként részemről a Fallout New Vegas a nagy kedvenc Fallout vonalról, Metro oldalról pedig a legelső, a 2033.

2023. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!