Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Cpu overclock után kékhalál a...

Cpu overclock után kékhalál a játéknál.?

Figyelt kérdés

Hali, overclockoltam a CPU-mat 3,2 rol 4,1 re. Aida64 Stabilitás tesztet 3x lefuttattam 3 orán keresztul, max 52re ment fel a CPU, ram meg 30ra. egyszer sem fagyott bey kapott kékhalált vagy ilyesmi.


Gép:

AMD Phenom II X4 965 BE (4,1GHZ)

18GB DDR3 1600MHZ

GTX 1650 4GB



Probléma: Elinditom a FiveM-et, megprobálok csatlakozni egy szerverre és kékhalált kap a gép, ilyen Windowsos kékhalált. Viszont CS:GO, MineCraft, Fortnite hibátlanul fut rajta, és a teljesitménynövelés is érzékelhető.


FiveM hiba, vagy valamit elrontottam? előre is köszi.



2023. jan. 10. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem bírja az OC-t

De lehet kéne neki több áram, biosba kéne jól behangolni mindent.

Én már ahhoz nem értek

2023. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Aida stabilitás teszt kb vákuum sz**ja le az áramot a falból hogy már a kábel kezd feltekeredni a falból :D


Régi a szerverkód fiveM-nél, kérdés eddig ment-e, jó eséllyel a programmal (illetve annak a kódolásával) lesz a gond, hiszen nem egy mai csirke ez a proci. Minimum rendszernek is 5 évvel újabb amd procit adtak meg (persze ez nem jelenti azt hogy jobb lenne mint amid most van).

2023. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Dee egy pár hete ment siman, 2 éve RP-zek ezzel a procival, csak most OC után valamiért kékhalált kap. pedig többi játék jó. egyébként köszi a válaszokat, jöhet még:)
2023. jan. 10. 20:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Amit egyébként megtehetsz, hogy bemész az eseménynaplóba és megnézed mi vághatta le, vagy max ide bemásolod amikor leállt.

Mondjuk ez lehet OC miatti instabilitás, de lehet hőmérséklet is, lehet ram instabilitás, de akár régi driver is.

2023. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha eddig ment, akkor az OC-val lesz baja, vagy nem kezeli le vagy hirtelen akkora terhelést kap a proci hogy beakad egy folyamat.

Azt mondjuk megpróbálhatod hogy visszább veszed az OC mértékét lépésenként, előszőr 4,0 GHz, ha nem jó 3,9 stb.

2023. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

röviden hülyeséget de nagyon nagy hülyeséget csináltál.


Biztonságosan overclockolni csak pár százalékot lehet. (A jobb CPUknál is max 10-20% ot) De te 30% nyi extra teljesítményt akartál elérni vele. Ehhez először is több áramra van szüksége (ezért kapsz kék halált mert nem tud dolgozni és összeomlik) azt kellene megoldanod, ezzel egyetemben a hűtés már a nagyobbik gond.

2023. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kapott áramot, jelenleg 1,4en van. Régi driver nemhiszem, OC után mikor fivemezni akartam elsőnek, a GPUval volt baja és kicrashelt, frisitettem a gpu driverét de a probléma ugyan ugy megmaradt, csak az üzenetet már nem írja, hanem kékhalált produkál. Aida egyébkènt csak 18%os oc-t ír. megint lefutattam egy stabilitás tesztet prime-al, 51 volt a max (tegnap kitakaritottam, elégge durva por volt benne) és egyébként toronyhűtő. a másik hogy játék közben RivaTunerel mindig nézem a hőfokot.
2023. jan. 10. 21:08
 8/14 A kérdező kommentje:
eseménynaplót megnézem és elküldöm, köszönöm.
2023. jan. 10. 21:09
 9/14 A kérdező kommentje:
emeltem a feszültségen minimálisat, játszottam vele fél órát és kékhalál, de legalább elindult. valoszinu hofy a fesz nem lesz jó:)
2023. jan. 10. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
2023. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!