Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy kezelitek, a league of...

Hogy kezelitek, a league of legendsben a sozoratos balszerencsét és a rossz/flamer csapattársakat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra mikor nem rajtatok megy el a game semmilyen formában és alig tudtok valamit kezdeni a szituval. Ma 12 kört mentem, 3ban kiafkolt valaki 15nel. Egy másikban meg konkrétan befutott a mides meghalni mert nem kapott ganket...


Konkrétan mindenért mindig a másik a hibás, annyiszor próbálom írni hogy, ne egymást baszogassuk mert sose nyerünk de egyből mindenki írja, hogy report meg mit tudom én. Az egyik személyes kedvencem, hogy még pick képernyőn látszik, hogy yasuot fogok pickelni... csapattárs beírja, hogy report, meg hogy feedelni fogok és értelmetlen játszani mert veszítünk mert minden yasuo egyforma.... , hogy lehet így hozzáállni valamihez. Ehhez hozzátenném, hogy meghaltam 1szer earlyben mert suta voltam és misseltem a tornádót na erre felrobbant a csapatom és szénné akartak reporotlni de azzal már nem törődtek, hogy 14/3/12 ben végeztem és megnyertük. És ez mind rankedben zajlik... elképesztő.


2023. jan. 14. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Közismerten a LOL-ban a legtoxikusabb a nép. Mi ezen a meglepő?
2023. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Gyorsan, letöröltem és azóta se piszkáltam bottal se.
2023. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes játék ami tele van idegbeteg takony 12 évesekkel. Teljesen normális, mindennapos jelenség amit leírtál. Legalábbis a lol világában.
2023. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

A lol-ról amiket eddig hallottam, szándékosan távol maradtam tőle mindig is. A létező legrosszabb típusú emberekkel kényszerül ott az ember közös csapatjátékra! A lol egyetlen esetben jöhetne számomra számításba, hogyha FFA lenne. Akkor még imádnám is ezeket a ragelő, semmirekellő, jellemtelen és hatalmas arcú, egoista kisgyerekeket idegelni és írtani :)

Én a Dota2-t játszottam igen sokáig, amiről írsz ott is megesik, ezért is éreztem úgy hogy hozzá kell szóljak. A megoldás erre mindig az volt, hogy kicsit el kell engedni. Ha van pár rossz köre az embernek, folyamat loss és főleg ha már elején elment a game tőled függetlenül, mert olyan emberek és pickek, akkor szünetet kell tartani. Kicsit hasonló ez mint pókerben, ha túl sokáig kell úgy játszanod hogy balszerencséd van, akkor te magad is tilt-re kerülsz idegileg és morálisan. Értem ezalatt azt ha véletlen következő gamere jobb teamet is kapsz, akkor lehet már te magad leszel a gyenge pont hiszen ki vagy égve, nem veszed komolyan a gamet, mivel a korábbiakba mindent beleadtál és mégis senkiháziak miatti folyamat vesztés. Esetleg könnyebben elpattansz és szólsz be olyan dolgokra már, amikre normál esetben nem. Ez sajnos kihat a saját teljesítményre is, és a tényleg balanszos, jó meccsben is loss tényező lehet. Az én saját szabályom az volt, hogy zsinorban 2 ilyen loss után inkább elmegyek és csinálok valami teljesen mást. Aztán később, akár félóra, óra szünet és kikapcsolódás után esetleg megpróbálom újra, felfrissülve.

Illetve mégvalami, sokat számított az adott nap, és az óra is. Emlékeim szerint a hétvégék voltak a legrémesebbek, sokszor olyankor inkább nem is játszottam. Az összes amatőr meg nagycsaládos olyankor keveredett a gép elé, rengeteg noob és afk ember. Aztán szerverfüggően lehet még számolgatni dolgokat, adott fő ország időzónájában mikor futnak be a suliból hazaérve a leggázabb emberek, azt is jobb elkerülni. Az oroszok játékidejét szintén jobb nagy ívben elkerülni, stb. Érdemes figyelni és megjegyezni a jó időszakokat. Lol-ban nem tudom mi a helyzet, de pl Dotánál emlékeim szerint este 8-10-től olyan éjjel 2-ig nagyon jó, minőségi játékok mentek. És mintha lettek volna még kellemes időszakok napközben is, de ezeket érdemes kifigyelni egyénileg, mert szerverenként változó lehet.

2023. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet mit tenni. Ha nem ranked akkor felesleges foglalkozni bármivel is. Ha ranked akkor pedig csak felszívod magad és mehet a kövi. Egyszerűen zárd ki, minek foglalkozol vele? Az emberek nagy része toxikus, béna és csak flamel. Muteold le őket a játék elején és máris nem kell foglalkoznod velük. Meg arra van a report is. Ha olyat írnak, szarul játszanak vagy alapalanul vádaskodnak reportold be őket és annyi. Utána majd kapod a report feedback-et, amitől majd felszabadulsz, hogy megbüntették a játékost. De mást nem tudsz tenni, játszol tovább. Élvezd a játékot és zárd ki a fogyatékosokat. Ha vesztettél mi lesz? Nem történik semmi és utólag nem is tudsz tenni semmit. Nem dől össze a világ. Szimplán kövi game, mintha mi sem történt volna. Ha véletlen sok rossz meccs lenn, akkor egyre nagyobb az esély egy jó szériára. Ez szimplán ennyi, a többit el kell engedni, ez csak egy játék.
2023. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia !

Bár a kérdés nem most volt de leírom az én tapasztalatom hátha segít neked is .

Nem akarok 100 soros regényeket írni megpróbálom a lehető legrövidebben .


Sok meccset buktam én is , és ideges is voltam néha .

De amint elkezdtem figyelni a saját hibáimra , és a meccs előtt beírtam a varázs szót ( mute all ) elkezdek jönni a győzelmek .

Ne felejtsd el nem csak veled vannak hülyék ellened is , csak azt nem látod ők miket írnak egymásnak . Amíg nem leszel egy jobb divizioban “értelmesebb” emberekkel nem éri meg időt pazarolni arra , hogy miket írnak vagy tesznek .

Trollok vannak de nem minden meccsben , egyéni meglátásom szerint ha te oda figyelsz a játékra akkor az jó kihatással lesz a csapatodra is . De ehhez mind sokat kell tanulni mert én is azt mondtam régen Áh én jó statba voltam stb de a játék ennél sokkal összetettebb amibe most nem mennék bele .

A profik vagy akik csak egyszerűen már High Elo-ban vannak ők is képesek voltak rá , anélkül hogy depressziósak lettek volna .

És van a játéknak egy nagy előnye is , ha itt meg tanulsz nyugodt maradni , koncentrálni az elfog kísérni a játékon kívül is , egy kis önuralom sose art .

2023. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia koszi a valaszt. Illetve a tobbieknek is!


Azota kis update: Probaltam a mute megoldassal. Kizarni a rossz gondolatokat stb. Egyebkent hasznos volt mrrt sikerult kiguranom goldbol de sajna pillanatnyi siker volt csak mert vissza vissza estem de elveztem a grindot. Viszont az utolso pushnal mikor gondoltam most elmegyek plat 2ig legalabb akkor olyan loose streakem volt, hogy egyenesen gold 3ig zuhantam es ott mondtam, hogy szuksegem van kis pihenesre es majd season reset utan visszaterek a lolhoz. Aprilis vege ota nem jatszottam de majd ujult erovel terek vissza.

2023. jún. 6. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt szünetet tartani. Én régen season 4 - season 6 között rengeteget játszottam vele, akkor még az élvezet miatt a barátaimmal. Ott nem érdekeltek a csapattársak, de nem is volt ennyire elfajulva a helyzet. Egyszerűen szerettük, élveztük a játékot. Rankedet ritkán játszottunk, nyilván nehezebb is volt, nem is élveztük. Aztán iskolák miatt mindenki más helyre ment, jobban szétváltunk, mindenkinek máshogy volt ideje. Akikkel egy helyre mentünk, velük toltuk még, de már nem volt akkora fun, akkora újdonság. Ekkor jött az az érzés, hogy normálozgatni nincsen már értelme, hiszen már a fun része kiégett, nagyrészt a közösség miatt is, úgyhogy elindult a rankedezgetés, legalább volt célja, hogy miért játszunk.


Sajnos a rankedezgetés hamar kiégetett, leginkább a csapattársak miatt. Én soha nem szoktam írni chat-re, nem is értem mások miközben játszanak milyen gépből vannak, hogy mennyit tudnak flamelni, írogatni. Viszont mute-olni sem szoktam. Egyrészt ha valaki nagyon toxikus és lenémítod, lehet nagyobb bajt csinálsz. Lehet pont kér valamit vagy ír olyat, amit nem látok és azon besértődik, hogy nem teljesítem amit kér és ezzel kerül olyan mentális állapotba, hogy onnantól lose. Vagy egyszerűen mivel nem látod mit írnak, így nem tudod mire kell készülni, mit fognak csinálni, pedig ha felkészülnénk elkerülhető lenne a baj.


Engem pedig az mégjobban frusztrál, ha nem látom mit írnak, mert akkor már képzeletben gondolkodom folyton ezeken. És bőven vannak helyzetek, mikor el lehet kerülni, csillapítani lehet a helyzetet.


Mert ha lemute-olod, mindenki megy a saját dolgára, akkor fix nem fogtok nyerni. Hacsak nem vagy képes 1v9-ezni. Mert még ha a stílusuk nagyon toxic, de lehet, hogy ettől függetlenül jól játszanak vagy jó taktika lenne. És ha lemuteolod nem fogod tudni mire készül, pedig lehet jó ötlete lenn éppen. És mivel ugyanúgy frusztrál némítva is, így nincs értelme szerintem. El kell fogadni, ez ilyen. És szarul esik nyilván, de ez van. És az a vicc, hogy én játékon nem tudok ragelni, soha nem írok semmi olyat chat-re, de nincs olyan game, ahol ne lenne 2 ember minimum aki szét szedik egymást. Ez számomra felfoghatatlan, hogy minden ember ennyire hányadék és alacsony szintűek emberileg. Sajnos mostanára ez nagyon elfajult, a játék részévé vált.


Azóta season 6 után csak a rankedet toltuk, de volt egy szint, ami után már nem lehet bírni. Ilyenkor jöttek a szünetek. És én nagyon LoL-on kívül semmit nem játszottam soha, de volt, hogy 1 éves szünetet tartottam. A rankedeket pedig az utóbbi pár évben vagy soloban, vagy duoban toltam. Solo nagyon hamar kiéget és elveszi a kedvet. De ahogy duo-t toltam barátommal, úgy viszont elég könnyen ki tudtuk zárni az embereket, a fun is megjött, ketten könnyebb lehozni és a winrate-ünk is sokkal jobb volt együtt. Szóval ezt is tudom tanácsolni.


Viszont 2 évvel ezelőtt mikorsoloba toltam, akkor ilyen 70% körüli winratem volt és nagyon szépen climb-oltam, a barátommal együtt 78% volt, de idén egyszerűen nem bírunk nyerni. Solo-m az brutál rossz, 45%, de duo is 52%. És az a vicc, hogy ugyanúgy játszunk, mint eddig, hozzuk a szokásos szintet, hibáinkra is figyelünk. De hiába mondja bárki, hogy nem másokat kell hibáztatni, ez a toxikusság ez olyan durván elfajult és olyan szörnyen játszik mindenki, hogy nem lehet már nyerni. És így ez a 10. season amit játszunk, az első párat élveztük, azóta pedig ranked céllal játszottunk, amit sokszor élveztünk mikor ment, de szenvedés is volt. Viszont ennyi idő után, miután megtapasztaltuk az idei helyzetet, elengedtük a rankedet és rájöttünk, hogy már nincs ez a cél, már nem érdekel, játszhatatlan a játék ezen része. És emiatt 10 és után kezdtük újra élvezni és többnyire ARAM-ot játszunk, néha sima blind pick. Ranked is ritkán befigyel, de már nem érdekel bennünket.


Felismertük azt, hogy mikor unrankedről indultunk, low elo-ban szidták a bronzosokat, mikor silveresek lettünk, jobb MMR-rel és jobban is játszottunk, mint egy goldos, akkor is már lobby-ban megkaptuk, hogy silveres kutyákkal nem akarnak játszani. Eljött a plat, ott a diások gondolták magukat mindenhatónak, majd meglett a dia is és sokszor bedobott master, gm, de még challengerest is, akik a dia szintet szedték szét. Szóval az a helyzet, hogy maga a játéktudás, skilleken kívül minden szint olyan, mintha most iron-ban játszanál. Egy challenger, gm ugyanolyan toxikus, de rengeteg esetben még rosszabb, mint a low elo. Mert high elo-ban valaki meghal 1*, már feladja az egész gamet, unforító dolgokat csinál és írogat. De addig legalább low eloban próbálkoznak.


Szóval annyira elkorcsosult a játék, hogy nincs mit tenni ezellen. Vagy kitanulsz 1v9-ezni, vagy duoban tolod, vagy beletörődsz és szenvedsz, vagy inkább hagyod és csak fun-olgatsz. Legalábbis ennyi idő után, ilyen hosszútávlatból és hogy ennyi divizíót megtapasztaltam ez a véleményem az egészről.

2023. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet ertek azzal amit irsz. Igaz en nem mentem platnal feljebb soha, mert nem voltam kepes mentalisan beletenni azt a plusszt ami kellene, de ennek ellenere sosem feltem a magas szintuektol, nem tartottam magamat ugyetlennek es jo volt de mikor ilyen orbitalis loose streakek jonnek azert mert pl valaki nem tud illaoi vagy sett ellen jatszani, es akkor szet spamel engem kerdojelekkel hogy miert nem gankelem be ugy hogy o kb 200hpn van a sett meg fullon.... meghal es onnantol jon a szokasos szoveg hogy open top, meg 0 jungler. De meg ha segitek is es sikerul utana ugyan ugy elbassza es ujra engem flamel. Ezert kiegtem a jungler rolebol. Pedig nagyon szerettem. Aztan az osszes tobbi role ugyan erre a sorsra jutott.... tegnap mar gondolkodtam lehet juliusban itt lenne az ido visszaterni kicsit de nem tudom. Kegyetlen rossz a kozeg es en meg olyan vagyok akit azert tud frusztralni ha a masik ilyen toxic meg valami ostobasagot csinal es engem baszogat ... de nem szoktam chatben falmelni, megtartom magamnak de igy meg ha van 1 nap amikor leulok hogy jo most jatszok 3-4 orat akkor ha nagyon rossz gammel kezdek elmegyk a kedvem az egesztol rogton...


Hianyzik a regi league :/

2023. jún. 8. 09:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is, annyival jobb volt régen. A plat is teljesen jó szint, a játékosok igen kis része éri el. Nekem a dia sem rögtön lett meg, hosszú idő volt. Viszont szerintem ha kitartó vagy és sok időd van, illetve ez bárkire igaz, diába fel lehet jutni. Nekem utána nem volt rá energiám, hogy tovább menjek. Nagyon sok idő és szenvedés lenne, ráadásul ott már ugye csak lp-t tudsz gyűjteni és tényleg rosszabbak mentálban az emberek. És ugyanúgy összedob master, gm vagy challengeresekkel. Ilyen szinteken már duozni sem lehet, szóval és amit éreztem kimaxoltam. A cél miattis veszett ki és tértem a fun részre.


Egyébként én is így voltam a jg-vel. Mindig a solo laneket szerettem, aztán jg main lettem, brutál meccseket mentem vele. Aztán jött ez a sötét időszak, mikor jg-t is nerfelték és az emberek is elkezdték a jg diff és szokásos hülyeségeket. Szerintem a jg lett a legnehezebb lane, leginkább mentálisan nehéz kibírni. Emiatt el is kellett hagynom. Maradt a mid, top, csak azokkal meg az a baj, hogy nyilván mindenki oda akar menni. Akkor minden meccset úgy kezdünk, hogy "Can i mid, top?", "Autofilled", stb. És ha nem adod át letrollkodnak, ha átadod te sem azt játszod amit szeretnél és ő meg még pluszban el is veszti a lanet. Ez lose-lose szitu. Az meg a másik, hogy bot lanet senki nem tud játszani és az mindig vesztésre áll. Emiatt ott is elkezdtem játszani, pedig gyűlöltem, de ha nem duo-ban játszunk akkor esélytelen az is. Sajnos a embereknek meg 0 lane management, 0 macro és 0 skilljük van a játékhoz. Csak tényleg azt nem értem, hogy én akármelyik lanre elmegyek, azt többnyire nyerni szoktam. De még ha nem is nyerem, akkor szép passzívan eljátszogatok. Nem vágom mások erre miért nem képesek.


Valahogy a közösséggel kellene tenni valamit, de nem tudom mit lehetne. Lehet ahogy majd jönnek a boost-olt ranked szintű botok majd azokkal kell játszani. :D Meg ha jön a 2v2v2v2, ott legalább csak a duo partnerrel lehet majd tolni. Szerintem nekem megmarad már a game funolásnak, a komoly részét magam számára kimaxoltam, további célom nincs benne.

2023. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!