Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan szerzitek be manapság...

Hogyan szerzitek be manapság a játékokat?

Figyelt kérdés
Ha nem a preferált módotokon, akkor írjátok le, mi az és miért nem úgy?

2023. febr. 18. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Lemezes kiadásokat vásárolok.
Digitális kiadásokat vásárolok.
Bérelek (Game Pass, EA Play)
Kalózkodom.
19 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyéb: csak f2p játékokkal játszom
2023. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Online letöltés, vagy megveszem a kártyát.
2023. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Az utóbbi 2-3 évben leginkább lemezes kiadásokat vettem. Azokat is szeretem leginkább. Főleg Xbox 360-ra PS3-ra és PC-re régebbi játékokat, amikhez még nem kellett online aktiváció. Játszok a gondolattal, hogy vegyek PSP-t és gyűjtsek hozzá UMD játékokat.


A második leggyakoribb a Steam és GoG digitális kiadás.


A Passos, előfizetős megoldásokat gyűlölöm. Nem a játékokra fizetsz elő, hanem a szolgáltatásra. Ha valami ilyen-olyan okból kikerül, azt lehet, hogy soha többé nem tudod játszani. Ha a kiadók teljesen átállnak ezekre a Passos megoldásokra, valószínűleg teljesen leállok az új játékok játszásával.

2023. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább G2A, utoljára FC6 meg AC Valhalla minden egyben kiadásait.
2023. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Kizárólag digitálisan vásárolok szoftvert.

1. A doboz, lemez nekem csak sok helyet foglaló szemét. Még ha szépek lennének a dobozok, talán kísértésbe esnék, de ezek egy-két méregdrága gyűjtői kiadástól eltekintve, tök egyformák, és egyáltalán nem dekoratívak. Ráadásul szívből utálom a lemezeket cserélgetni, hallgatni a lemezmeghajtó zúgását, stb. Már ha van lemez, mert sokszor csak egy letöltőkód van a dobozban.

2. Kényelem. Falun lakom, ki van zárva, hogy egy játék miatt felutazzak Pestre, előrendeljem a lemezes játékot, aztán telefonon érdeklődjek, hogy megjött-e már, és megint felutazzak érte, vagy napokig várjam a postást, mikor már mindenki rég játszik vele.

3. Soha nem adok el játékot, tehát még a tovább értékesítés sem jöhet szóba.


Sokan jönnek ezzel a "majd ha nem lesz internet, vagy vége a Steamnek/Microsoftnak/Sonynak/Nintendonak, akkor lőttek az egész gyűjteményemnek" dumával, de nézzünk szembe a tényekkel: ha ez megtörténik, sokkal nagyobb gondjaink lesznek annál, hogy mivel is játsszunk.

2023. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Steam, Rockstar Launcher, régebben meg lemezest vettem.
2023. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

#5

Kösz a lepontozást. Attól, hogy máshogy veszem a játékokat, még nem kevésbé valid a véleményem, mint neked.


Ahhoz, meg hogy ne férj hozzá XY játékhoz, nem kell megszűnni az internetnek vagy a teamnek/Microsoftnak/Sonynak/Nintendonak. Helyből, gondolkodás nélkül fel tudnék neked sorolni három tucat játékot, ha nem többet, ami mára legálisan beszerezhetetlen és ilyen-olyan okok miatt valószínűleg az is marad.

2023. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Online multizáshoz free to playt a Steamen játszok. Ezen kívül a modern címek régóta nem hoznak lázba, így számomra a GoG a megfelelő választás. Kedvenc online játékbeszerző áruházammá nőtte ki magát az évek alatt! Régi klasszikusok is fent vannak, sokszor előre konfigolt dosboxal vagy egyéb patcheléssel, hogy jól elfusson a modern rendszereken is. Ráadásul jobbnál jobb indie címek is vannak odafent, szóval tényleg a két kedvenc típusom gyűjtőhelye. Az csak a hab a tortán hogy sok játéknál soundtracktől kezdve concept artokig vagy ebookokig csomó mindent adnak hozzá ajándékba. És persze van offline telepítő is, a magamféle régivonalas, net előtti korszakos gyűjtögetőknek ez is sokat számít.

Ja és persze akad még sokféle free to play játék máshol is, kisebb készítők garázsprojektjei, illetve modok, de ezeket már különböző oldalakról szoktam összevadászgatni. Néha ezek között is igazi hiánypótló csodákat lehet találni.

2023. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Sehonnan, tobb mint 10 eve nem vettem jatekot. Es nem kalozkodom, nem erdekel a single jatekok 98%.

Multira meg van eleg f2p, sot inkabb egy jatekot tolok evekig, minthogy hetente valtsak.

2023. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már van saját keresetem, így leárazáskor megszoktam venni azokat a játékokat amikkel szívesen játszanék.

Sokan nem tudják, de Steam-en meglehet azt is csinálni, hogy ha megveszel egy játékot, de nem tetszik, akkor 2 óra játékidőig és a vásárlástól számított 24 órán belül visszakérheted a teljes árát. Ezt a rendszert a demo helyett találták ki.

Kalózkodni játékot már nem szoktam, viszont az sem mindegy melyik platformon veszitek meg a játékot.

2023. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!