Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy sima irodai (ergononomikus...

Egy sima irodai (ergononomikus) forgószék és egy gamer szék között mik a különbségek?

Figyelt kérdés

Home office-ba vásárolnék egy új széket. Xbox-ozni is szoktam az asztalnál.


Miben jobb egy gamer szék mint ha egy sima forgószéket veszek?



2023. márc. 18. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A "gamer" részben csak marketing, és általában tartozik hozzá valamilyen extravagánsabb kinézet (gamer szék = versenyautó-ülés design, és esetleg masszívabb hogy a 150 kilós gamer kisfiúkat is elbírja) ami képességben semmit nem tesz hozzá, de cserébe pl. világít vagy színesebb.

Egy jó szék drága, egy jó irodai szék is úgy lett megtervezve hogy az napi sok órás használat mellett se kényelmetlen, úgyhogy nem lehet mellélőni egy "csak" irodai székkel sem.

2023. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"nem lehet mellélőni egy "csak" irodai székkel sem."


Sima forgószék != irodai szék. Az előbbi kacatoknál mérföldekkel jobb egy középkategóriás gamer szék is.

2023. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint ártól és gyártótól függetlenül a gázrugó és a hintamechanika megy tönkre leghamarabb mindegyiknél. Nekem a DXRacer eléggé jól bevált.
2023. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Típusa válogatja, irodai székben is van gagyi meg gamerben is.

Gamer széknél lehet, hogy világít, állítható nagymértékben a háttámla, mozgatható a kéztámasz jobbra-balra (engem mondjuk kifejezetten idegesített ez, meg ahogy kattogott), formára autó ülésre hajaz, nehogy kiess belőle.


Nekem személy szerint irodai forgószék jobban bejött, mondjuk árban már 200 felé kacsintott, szóval valamit valamiért. Ennyiért lehet kapsz jó minőségű gamer széket is.

2023. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt egy elég drága gamer székem, szép piros-fekete, nagyon jól nézett ki, húzogatható párna, ami csak kell.

Aztán eladtam, és inkább vettem magamnak egy ilyen irodai "főnöki" bőr forgó széket.


A váltásom oka az volt, hogy az a gamer szék egy kicsit túl kemény volt nekem. Nagyon rámentek a külsőre ugye a készítők, a masszív kemény anyagok használatára, feszes volt, kemény.

Az irodai "főnöki" bőr forgószékbe pedig egy élmény beleülni, belesüllyedek, mintha egy felhőbe ülnék bele. Összehasonlíthatatlan.

Rájöttem én is hogy ez a "gamer szék" dolog egy üzleti fogás, azt akarják ezzel elérni hogy a széked is legyen a része a gép setupodnak. Színekben is stimmeljen, ilyesmi.

Pedig az a vicc hogy ez a borzasztóan kényelmes szék még olcsóbb is volt mint az a gamer szék :D

2023. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Eleve a "gamer" szót egy agymosott modern lúzer társadalom találta ki, a mi időnkben playerek voltak, nem gamerek.

Amúgy azt hittem az ilyen szék minimum rezeg ha meglőnek, fúj rajta egy ventillátor ha szeles helyen jársz, érzed az esőcseppeket a karodon, mint a mozi székekben.

2023. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: "The term gamer originally meant gambler, and has been in use since at least 1422, when the town laws of Walsall, England, referred to "any dice-player, carder, tennis player, or other unlawful gamer".

Forrás: Wikipedia

Ha esetleg nem menne az angol szöveg értelmezése: a legkorábbi írásos emlékünk a "gamer" szó használatáról az 1422-es esztendőhöz köthető.

2023. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7: az eredetileg gamble, egy kártya és hasonló szerencsejátékokat egybefogó szó. A gamble-ből lehetett a game, talán gamernek is hívták, de biztos nem videojátékokra, az mindig player volt normálisabb körökben.
2023. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gamer a köznyelvben csalót, játszmázót jelent, a player pedig sportolót, videojátékost, de nőcsábászt is.
2023. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!