Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » El fogja tudni vinni a gépem...

El fogja tudni vinni a gépem a Hogwarts Legacy-t?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nézegetem a játék gépigényét, és ahogy láttam a gépem a minimum feltételeknek megfelel, de nem tudom, hogy mennyire lesz játszható. Tudnátok benne segíteni?


Processzor: Intel Core i7-6700 CPU 3.40GHz

RAM: 16 GB

OS: Windows 10 64bit

Videokártya: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB


Vagy van esetleg valami más is, ami befolyásolja, hogy hogyan fut a játék?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2023. márc. 27. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha megfelel a minimum követelményeknek akkor el fog indulni és minimum beállítások mellett a készítők megítélése szerint élvezhető játékélményt nyújt. Hogy ez neked mennyire élvezhető az már a te egyéni preferenciád.
2023. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hasonló a gépem (i5-9400, 16 GB RAM, RX580 8GB, Win10), és nálam mediumon egész szépen fut. :)

Mindenképpen tegyél vele egy próbát.

2023. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ugyanez van nekem is (GTX 1650), és közepes beállításon szinte mindenhol megvan a 40-60 FPS. Egyedül a seprűversenyeknél szokott néha akadozni.
2023. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond vele.
2023. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Medium/lowon elfut, de nekem pl Hogwarts-on (roxfort) belül rendszeresen dropol az FPS bizonyos helyeken 15-20 FPS-re, próbáltam minden low amit lehet kikapcsolva meg ultra grafikán is.

Amire azért készülj fel hogy a játék szeret kifagyni minden előjel nélkül töltéskor. Mész a pályán, teleportálnál térképről, töltőképernyő, puff összeomlik. Csinálsz egy küldit, jön egy videóbevágás, vissza a játékba puff elszáll. Ha mázlid van 2-3 óránként egyszer csinálja, ha nem akkor 10-15 percenként.

Engem ez személy szerint baromira zavart, mert van benne kb 40 órám és ennyi idő alatt talán 3x ha én nyomtam az exit game opcióra menüben.

2023. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nekem szintén 40 órám van eddig benne, de egyszer sem fagyott ki (2-es válaszomban van a konfigom). Steames verzió.
2023. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is steames, ryzen 3600, rtx 3080ti, 32gb ram, win10 pro (eredeti), aztán mégis elhalálozik időről időre...
2023. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Az én gépem a minimum gépigényeknek sem felelt meg a canyourunit.com elemzése szerint, de eleve csak 8 GB memóriám van, a minimum 16 GB helyett. Ennek ellenére low grafikai beállításokkal már a második karakterem közepén járok - tehát megpróbálni mindenképpen érdemes! Azt nem mondom, hogy olykor nem akad meg egy másodpercre, de nem zavarja a játékélményemet, a repüléses küldetéseket is teljesíteni tudtam. Kifagyni az eddigi kb. 100 órás játékidőmben kb. négyszer fagyott csak ki, bug csak néhány darab volt, de semmi végleges, amiért mentést kellett volna visszatölteni. FPS drop valóban van, de úgy tudom ezt folyamatosan javítják a frissítések, illetve, engem nem zavar, de én ugye 8 GB memóriával nem tudom milyen extra grafikához nem is vagyok hozzászokva. A játék szépsége így is átjön, és látom, hogy milyen lehetne egy jobb gépen. Viszont, én az Empress verziót használom, aminél semmilyen frissítés nincs jelenleg. (Egyszer majd megveszem, tervezek jobb gépet venni, de mivel abban sem voltam biztos, hogy elfut, nem vettem meg előre.) A szuperszámítógépeknél szerintem inkább azért vannak problémák, mert ezeket az új kártyákat meglepő módon kevésbé ismerik a mostanában megjelent játékok, másrészt, sokaknál el tudom képzelni, hogy nincs telepítve driver vagy frissítés, csak megvették a drága gépet, de nem tudják optimalizálni.
2023. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Érdekes pont, amikor először indítottam a HL-t, már az indításkor kiírta hogy az aktuális videokártya illesztő régi és ismert problémák vannak vele, frissítsem. Frissítettem aztán nem problémázott. Az összeomlásos halálok már kezdenek kisimulni, valamit biztos segített a bugfix.

2023. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem szar vidikártyám van, az Ascendio mod tökéletesre és játszhatóvá csinálta a játékot. Más beállítások nem működtek.
2023. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!