Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Számítógépes játékoknál hogy...

Számítógépes játékoknál hogy van ez? (Lent)

Figyelt kérdés
Teljesen laikus vagyok nem értek hozzá. Na szóval nekem életem első játéka a 2002-ben kiadott Harry Potter és a titkok kamrája c. játék volt. Akkor még Windows XP-m, értelem szerűen tökéletesen futott rajta. Nem rég kipróbáltam egy Windows 7-esen azon egy darabig ment, most meg nem. Az a baj ezek a régi játékok annyira a szívemhez nőttek, hogy most jó lenne őket újra játszani. Viszont láttam youtube-on, végigjátszást erről a játékról és a csávónak Windows 10-e van. Ezt hogy lehet megoldani, hogy ezek a játékok ne vesszenek el a süllyesztőben, hanem valahogy fussanak Windows 10-en? Meg lehet oldani, hiszen látom a gameplay videókat olyanoktól akiknek full extrás gépük van.

2023. ápr. 8. 13:39
 1/5 A kérdező kommentje:
"Akkor még Windows XP-m VOLT" bocsi, így helyes.
2023. ápr. 8. 13:40
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Többnyire emulàtorokkal lehet
2023. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg ugye van kompatibilitási mód, meg vannak rajongói fanfix-ek is ha olyan népszerű volt a játék.
2023. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A HP2-vel valamikor decemberben játszottam Win 11-en különösebb gond nélkül, egyedül az Unreal DirectX11 Renderer modot raktam rá, hogy HD-ben is nézzen ki valahogy. A Windows elég jól kompatibilis visszafelé, nagyrészt gond nélkül tudsz ma is indítani akár a 90-es évek játékai közül is bármit. Ha valami meg mégsem indul, az minden esetben egyedi utánajárást igényel, nincs csodamódszer, ami mindenre jó.


Ami leginkább gondot szokott jelenteni, ha pl eredeti lemezes kiadással próbálkozol, ott a korabeli másolásvédelmek tudnak cifra jelenségeket produkálni. De a ma beszerezhető Steames, vagy GoG-os példányoknál ezeket ki szokták ütni. Jelen játék esetében meg mivel már nem kaphatóak, ezért csak crackelt játékot tudsz beszerezni, ott sincs ilyen gond.

2023. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy feldobsz egy virtuális rendszert, akár XP-t és futtatod úgy.
2023. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!