Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A következő konzol generáció...

A következő konzol generáció már 100%ban digitális lesz?

Figyelt kérdés
Lesz még bennük lemez meghajtó vagy valamilyen más úton beszerezhető lesz fizikai formában egy játék?
2023. máj. 7. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Először talán utána kellene nézned hogy mit jelent az hogy digitális!
2023. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

#1: A Sony, a Microsoft, és a Nintendo is digital games-nek hívja a saját áruházukból megvásárolható játékokat. A PS5 lemezmeghajtót nem tartalmazó verziójának is Digital Edition a neve. "Előbb talán utána kellene nézned."


A kérdésre válaszolva: szerintem az elkövetkező tíz éven belül nem lehet száműzni a lemezmeghajtót az asztali konzolokból, a dobozgyűjtők és a használt játékkal kereskedők túl nagy hányadot képeznek. Remélhetőleg mindig lesz egy olcsóbb digital only verzió ugyanabból a gépből.

2023. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lemezt nem szeretik a kiadók, de túl sokan vesznek lemezt ahhoz hogy végleg száműzzék, szerintem egyik se meri meglépni jelenleg hogy csak digital kiadás legyen, mert ha bukik akkor a vásárlók mennek a másik fejlesztőhöz, amivel maguk alatt vágják ki a fát.

A lemez pl tökéletes olyan játékosoknak, akik kijátszanak egy játékot és adják tovább, mert a használt piaci árával messze olcsóbb játékot venni/cserélni. Gondolj bele, ha te veszel egy 30 ezres játékot lemezen, 22-25e közt még mindig el lehet adni használtként és veszel egy másikat használtan kb azonos áron, míg digital-nál megveszed a fiókodra, aztán megint megveheted a másikat. Hiába akciós a digitális kód, 2x20 ezer még mindig több mint egyszer 30e, meg újra 5e (postázás, plusz felár stb), és még csak 2 nagy játéknál tartunk.

A digital-nak is megvannak az előnyei, meg vannak tényleg remek akciók, de a konzolnál a viszonylag olcsó konzol árát a játékokon hozzák vissza, ez tény.


PC-re mondjuk én már csak digitálisan "veszek" játékot (ami kb kimerül a havi humble choice játékaival, 12 eurót megér az a 10 játék).


Ahogy én látom, ha 'kihal/kiöregszik' a lemezes generáció, jó eséllyel váltanak a kiadók is digitálisra. Nem kell lemezt égetni, nem kell szállítani, tárolni, dobozt gyártani hozzá, a fájlok mérete miatt a lemezen kívül így is úgy is le kell még tölteni fájlokat a felhőből, a kiadóknak olcsóbb és egyszerűbb lenne a csak digitális, az biztos (a gyűjtői kiadásokat most ne vegyük ide, itt a sima mezei doboz+lemezről van szó).

2023. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem, és azért mint ahogy az előttem szóló írta, hogy ha valaki meglépi ezt akkor a másiknál lenne az előny. Akkor ha lesz valami törvényi szabályozás vagy elavul.

Igazából szerintem jó lenne, mert egy csomó műanyag hulladék keletkezik a dobozzal. Persze tudom vannak gyűjtők, de nekem nem is tetszik az sem hogy ha itthon állnak a lemezek. Miért foglaljanak el egy polcot, ha lehetne "láthatatlan" is? Mondjuk ez lehet csak a saját hülyeségem.


Azért a FIFA23-at én is megvettem újonnan majd valamivel olcsóbban továbbadtam, de ezen kívül sosem a legújabb AAA játékokkal játszom, hanem néhány év minuszban vagyok, így ha van valami jó leárazás néhány ezerért lehet kifogni jó game-eket.

2023. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: Aki sokat költözik (pl. én), az tudna mesélni róla, hogy milyen jó móka lemez-és könyvgyűjteményeket csomagolni és hurcolászni. Előbb-utóbb a kedvenc könyvem vagy játékom is kacatszámba fog menni.

Persze sokan mondják, hogy "aztán majd ha egyszer nem lesz net, vagy lekapcsolják az XY szolgáltatót, akkor a hajadra kenheted a digitális letöltést meg a streaminget", de mondjuk meg őszintén: ha ez megtörténik, akkor kisebb dolgunk is nagyobb lesz annál, mint hogy mit nézzünk vagy mivel játsszunk.

2023. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
#5 nem kell az hogy ne legyen net, bőven elég ha nálad épp nincs, vagy vállalhatatlanul lassú, igazából ezernyi hátrányát lehet sorolni a streamingnek miközben a cd-vel annyi "hulladék" keletkezik (persze nem, mert többnyire pont hogy felrakod a polcra) mint egy 2 literes ásványvíz elfogyasztásával, vagy úgy kb bármivel amit a boltban veszel meg.
2023. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A digitális termék kényelmes, de kellenek hozzá a szükséges feltételek, mint a stabil és gyors netelérés. Nálunk pl 14 MBit a max amit a net ki tud préselni magából a szolgáltató (ez kb 1,4MB/sec), a Red Dead Redemption 2-t csak 3 napig töltötte :D

Ha bárki a házban elkezd online filmezni (youtube, videa stb) akkor kb a szöveges lapokat is mint egy telex, 444, origo kb 2 perc mire betölti, szerinted mennyi esélye van egy online letöltésnek?

2023. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1 Az internet már nem lesz vállalhatatlanul lassú, nagyobb az esély arra, hogy lelövik az egészet és bedől a bankrendszer meg minden, mint hogy olyan legyen a net mint mondjuk 3 éve.

2 Ha ez be is következik akkor "kisebb bajunk is nagyobb lesz annál, mint hogy mivel játsztunk"

3 Az ásványvíz pont rossz példa, mert én pl. üvegbe töltöm a csapvizet és azt iszok vagy sört. De mondjuk CD (ami már inkább Blu Ray vagy DVD) nem olyan, hogy vagy cipőt veszek vagy mezítláb megyek, mert a cipővel hulladék lesz előbb utóbb. Hanem ugyanazt megkapod borító nélkül is a steamen.

2023. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

#8 ha az ásványvíz rossz példa, akkor gondolj bármi (de tényleg bármi) másra amit használsz és szemét termelődik. pl a kínai vacakokra amit egyenként rendelsz meg kínából (NYILVÁN HA MÁR RENDELTÉL ILYET)


ahol a mobilkijelző fóliát 2 db 2 cm vastag hungaroceltégla (tudom hogy nem ez a neve) közé csomagolják be, meg még lehetne sorolni. dolgoztam postán, százával érkeztek naponta a kínai szarok, amit ha az auchanban veszel meg (vagy onnan szállíttatod ki, ami elvileg környezetbarátabb), akkor lényegesen kevesebb szemetet termelsz. de idd csak nyugodtan a nemi hormonokkal dúsított csapvizet, én is att iszom. persze egy vízszűrő nem árt. (ami fix idő után elvesziti a szűrési képességét, akármennyit is használtad)

2023. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Tök fellelegesse ezen vitázni ezt majd a vásárlok döntik el.

Lásd pl wolfram szálas izzó, vonalas telefon, optikai meghajtó…

Azért mert te ezeket nem használod még van aki igen.

2023. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!