Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hol találok olyan Magyar...

Hol találok olyan Magyar oldalt ahol leírják a crossokat? (Rubik kocka)

Figyelt kérdés
Szeretném a fridrik metódust elkezdeni de a crossok nélkül nem tudom. Az is lehet hogy nem cross a neve de eddig ezt szürtem le a videóknál stb. Szóval ezekre lennék kiváncsi hogy pl u' r' stb...

#Rubik Ernő #Rubik kocka #Fridrik metódus
2013. jún. 14. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Kerestem, de nem találtam, ahonnan én tanultam meg, az már nincs az az oldal.

Szerintem amit te keresel, azok a jelölések, vagyis notations, erre keress rá. A rubikkocka.hu oldalon a kirakás -> szótár lapon elvileg ott van, csak nekem nem tölti be a képeket, anélkül meg nem sokat ér.

Ha más nem, a youtube-on biztos van róla videó, még talán magyarul is.

2013. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem :)
2013. jún. 15. 08:36
 3/3 anonim válasza:

Up=felső oldal, Down=alsó oldal, Left=bal oldal, Right=jobb oldal, Front=elülső oldal, Back=hátusó oldal (UDLRFB)


Ha simán áll (U vagy F) akkor óra járásával megegyező irányban forgatod, ha meg U' vagy F' akkor ellentétesen, ha U2 vagy F2 akkor pedig 2-t forgatsz. Ha ezek kisbetűk akkor pedig az oldalakat a középsőkkel együtt forgatod.


x,y és z ugyancsak forgatások de itt az egész kockát kell forgatni, úgy mintha x-nél a jobb oldalt, y-nál a felső oldalt és z-nél az elülsőt forgatnád.


M,E és S Ezek a középső rétegek E úgy mintha a felsőt forgatnád, S úgy mintha az elülsőt forgatnád, és itt egy csavar mindenki azt hiszi, hogy az M-nél is a jobb oldalhoz kell viszonyítani, de nem mert itt a BAL oldalihoz kell szóval az M lefele megy, míg az M' felfele.


Remélem segítettem.

2013. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!