Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Skyrim mágus tanácsok, tippek,...

AcSmog kérdése:

Skyrim mágus tanácsok, tippek, trükkök?

Figyelt kérdés
Skyrim mágust kezdtem,úgy terveztem hogy 2mágiával a kezemben fogok rohangálni,öldökölni,csak sajnos nem tudom mire érdemes elosztani a perkeket. destructionba fire frost vagy shockra erdemes? meg még mikre? alternation vagy mi az mire jo? hova osszak perkeket,es milyen spell-eket hasznaljak? lvl 6 high elf magusom van

2013. okt. 15. 13:41
 1/6 Oravecz János ***** válasza:

Kezdjük az iskolákkal:

Alteration - ide eléggé vegyes dolgok kerülnek: fény varászlatok, páncélzat varázslatok, bénítás, víz alatti légzés, élők és holtak detektálása és még pár hasznos apróság

Conjuration - segítő lényeket idézhetsz, nekromancia, szerintem ez ez egyik leghasznosabb.

Destruction - támadó varázslatok.

Illusion - főleg embereket és lényeket manipulálhatsz, magas szinten ezek nagy rész használhatattlan, de van benne néhány hasznos trükk is.

Restoration - gyógyítás és élőholtak elleni mágiák.

Enchanting - saját mágikus tárgyakat készíthetsz, magas szinten így akár mágia pont rááldozása nélkül is varázsolhatsz.


Ha csak varázslóban gondolkodsz, akkor azt kell mondjam, hogy mindegyik iskolában találsz majd olyan varázslatot ami hasznos. Ahogy nő a képzettséged szintje, úgy fognak egyre erősebb varázslatok megjelenni az árusoknál.


Perkek tekintetében pedig el kell döntened, hogy merre szeretnél fejlődni és meddig. Érdemes előre tervezni. Ha például készítenél olyan mágikus felszerelést amivel mágia pont nélkül varázsolsz, szinte felesleges mágiára tenned szintlépésnél, valamint mágia csökkentő perket vásárolnod.


Egyébként pedig akár ez a karaktered mágus mellett simán lehet thief/assassin is, így nem kell két karakterrel játszanod ;)

2013. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,annyi lenne még ,hogy a destructionbann fire,frost vagy shock spell damage-ra osszak perket? és milyen spelleket használjak? és hol tudok varàzslatot venni,és melyiket érdemes?
2013. okt. 16. 13:03
 3/6 Oravecz János ***** válasza:

Bevallom én a mágiát csak kiegészítésre szoktam használni, így nem biztos én vagyok a legmegfelelőbb személy. Tudomásom szerint a fire meggyújthatja az ellenfelet, a frost lassíthatja, a shock pedig béníthatja. Emellett valamelyik staminát míg a másik manát is sebez. Hogy melyiket preferálod, neked kell eldönteni. Mindenesetre arra felkészülhetsz, hogy vannak lények amelyek ez egyik vagy másik ellen jobban védettek. Varázslatokat leginkább a College of Winterhold-ban tudsz vásárolni, és azt érdemes megvenned amit tudsz és szeretnél használni :-)

A perkeket pedig nem kell egyből elkölteni, nyugodtan tartogasd és majd később, amikor már látod, hogy mit használsz vagy mire van igazából szükséged, elköltheted.

2013. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ZsazsiBazsi válasza:
Milyen enchat az amivel nem fogy a mana ?:D hol lehet beszerez.i? Am nekem 40es high elf van :D a skilleknél először a fire frost aztán sock ott vittem ki. Am winterholdba lehet erős varázsokat tanulni.
2013. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Oravecz János ***** válasza:
5 ilyen van, tárgyakon lehet találni amit a szokásos Disencant-al tehetsz magadévá: Fortify Alteration, Fortify Conjuration, Fortify Destruction, Fortify Illusion, Fortify Restoration. Ezeket 4 féle tárgyra teheted: új (gyűrű), nyak (nyaklánc), fej (sisak, sapka, csuklya, circlet), test (ruhák, páncélok). Ha 100-as Echanting-al rendelkezel, akkor mindegyik 25%-al csökkenti az adott iskola mágia pont költségét, így 4 darabbal pont 0-ra jösz ki. Ráadásul 100-as Enchanting esetében ha költesz rá perket két ilyet is rátehetsz egy tárgyra így egyszerre két iskola költsége is csökkenthető. Ha 100-as Alchemy képzettséged is van, akkor egy kis trükkel emlékeim szerint ez 29%-ra is feltornászható így 3 ilyen tárgy + Archmage köpeny is teljesen jó kombináció.
2013. okt. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Axel Blankmarket válasza:

Ami nálam a leginkább bevált:

Idézés+Settenkedés

Emellé, ha gondolod még mágikus védelmet nyomhatsz, de azt igazán akkor éri meg, ha nem viselsz páncélt, csak mágus ruhát (Ha tolod azt is, akkor elég combos bónuszt ad, ha nincs rajtad páncél), de a játék második felében már mindenképp páncélban fogsz mászkálni, szóval kihagyható.

A lényeg, a settenkedésből íjászat. Nem egyszer csaptam le barlangvégi boss-t egyetlen lövéssel. Idézett íj nagyon jót sebez, settenkedve mégtöbbet.

Ami jó az idézett fegyverekben, hogy fejleszti a hozzá tartozó képességet, így az idézett kardot használva nő az egykezes skill, idézett íjnál az íjhoz tartozó skill is növekszik.

2017. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!