Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Társasjátékot keresek, amit...

Társasjátékot keresek, amit kettesben is lehet játszani! Carcassone-t nézegettem. Nem tudok dönteni! Milyen? Igazából az activity, tabu a kedvenceink, de azokat nem lehet kettesben!

Figyelt kérdés
Szeretnénk vmi olyat,amivel kettesben is jókat lehet játszani,izgalmas de nem mégsem tart órákig! Köszi!

2013. dec. 14. 21:20
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az Aranyásók is jó cucc és valamelyest átmenet a stratégiai (Carcassonne) és egyéniséget is igénylő (Activity, Tabu) játékok között.

Az alapjátékot 3-10 fő játszhatja, de a 2. kiegészítőjével létezik 2 fős szabály (még nem próbáltuk, de az alapjátékot nagyon szeretjük, különösen 6 főtől fölfelé, de hárommal is érdekes, 4-5 fővel sajnos nem kicsit uncsibb, mert túlságosan meghatározottak az erőviszonyok). Amúgy az Aranyásókból az alapjáték és a kiegészítő együtt olcsóbb, mint a Carcassonne alapjátéka. Az Aranyásók 3. verziójáról még csak hallottam, de akik próbálták a 2. kiegészítőt párban játszani, azt mondják, hogy a 3. játék sokkal jobb ezen a téren, ami amúgy nem csoda, hiszen direkt 1-2 főre tervezték. Szóval lehet, hogy elég azt megvenni.

Amúgy a Dixitnek is van páros játékra leírása, azt a neten meg lehet találni.

Amúgy a Carcassonne dobozon feltüntetett játékidejét nem tudom ki kalkulálta, de egy ökörség. Ha kettesben játszanátok, ÓRÁKIG tart! Még ha sokan játsszuk is elég hosszú tud lenni.

2016. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!