Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Magyarországon a 90-es években...

Magyarországon a 90-es években a Super Nintendo meg a Sega nagyon drága volt? Nem ismerek senkit akinek lett volna ilyen konzolja 97'-ben lett először "sárga kazettás" NES-klónom most látom életemben először az 1990-es Super Mario World SNES játékot.

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy ismerősömnek volt csak SNES-e, ők kifejezetten gazdagnak számítottak, mindenki más sárga kazettásokkal nyomta. Viszont szerencsére 98 körül felfedeztem a ZSNES-t és utána már annyi SNES-es játékkal játszhattam, amennyit csak nem szégyelltem.
2015. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Krisipoke ***** válasza:

Nekem volt kiskoromban SNES-em, illetve egy barátomnak is, de néhány ismerősöm is mondta, akit később ismertem meg, hogy volt nekik... pedig egyikünk sem számított gazdagnak.

Nem mellesleg vaterán, bolhapiacokon, stb is megtalálhatóak SNES és MD játékok, tehát volt azért jópár embernek.

2015. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a 90-es évek közepén kaptunk karácsonyra NES-t, illetve - most kapaszkodj meg - Atari 2600-at. Persze mindkettőből "utángyártottat" (értsd: kínai), az a NES például külsőre SNES-re hasonlított. Majd pedig a 90-es évek vége felé jutottam hozzá egy C64-hez. Ami persze nem konzol, de szinte mindenki csak játékra használta.

Ahogy visszaemlékszem, NES-e akkori viszonylatban elég sokaknak volt, C64-e már kevesebbeknek, és az inkább a 90-es évek második felére volt jellemző. Volt, aki mesélt arról, hogy haverjának/ismerősének/unokatesójának van SNES-e, de közvetlenül az ismerősi körömben senkinek nem volt. A SEGA-ról meg csak tévéből hallottunk.


Aztán persze jött a PC-s korszak, és véletlenül rátaláltam az emulátor nevű csodákra, aminek köszönhetően nem csak Atari2600, SNES és C64, hanem SEGA játékokkal is játszhattam.

2015. febr. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ate11 ***** válasza:

Én az első konzolomat 1993-ban vettem, egy SEGA MegaDrive volt (Sonic 1-el), akkor az ára 20000 Ft volt (a Sonic 2 +7000 Ft-ba került), csak 2 év múlva lett regisztrált munkahelyem, ahol 25000 bruttó volt a fizetésem (ami 19 párszáz nettonak felelt meg)


a SNES '93-ban, ha jól emlékszem 3000-rel volt drágább (Marioval)

2015. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisipoke ***** válasza:
100%

Utolsó: De azért a +3000 forintért sokkal jobb minőséget is kaptál... :D

(Igen, csak azért is belemegyek egy 20+ éves konzolháborúba :D )

2015. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ate11 ***** válasza:

Az előző válaszomban elfelejtettem írni, hogy §94-ben és '95ben a 25000 volt a minimálbér.


Csak hardverileg volt jobb :D, Én viszont a Sonic2 miatt vettem meg ('93- ban még igazándiból, mivel nem volt sok játék egyikhez sem, ezért ez volt nálam ez a döntő érv).


Amúgy régebben torokra mentem volna a mondataidért :D.


Az viszont igaz, hogy volt olyan szileszter amit végig Donkey Kong-oztunk (reggel 7-ig nyomtuk a friss szerzeményt, és az egyik legjobb szilveszterem volt), a Zeldában (bár egyjátékos volt) együt kerestük a megoldásokat a továbbjutáshoz, és sorolhatnám a függőséget okozó alkotásokat (Axelay, Parodius, Starfox, ContraIII stb.)


A Megadrive akkor is jobb :))).

2015. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!