Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nagyon összetett többször...

Nagyon összetett többször élvezhetős stratégiai játékokat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

A többször élvezhetőst úgy értem, hogy pl attól függ a kimeneteled, hogy az elején milyen (pl) kártyát húzol és így ha többször játszod, lehet máshogy kell majd eljárnod egyes esetekben és így azért mégis nehezebb ráunni. Vagy nagy a lépések variabilitása, ilyesmi.


Nagyon összetett pedig, hogy lehessen rajta gondolkodni és stratégiákat kiagyalni közben, de azért ne legyen idegtépő a játék, hogy jobban görcsöljünk rajta, mint élvezzük.


Illetve az se gond, ha hosszú a játékidő.


Legutóbb a Lords of Waterdeep-et játszottam és nagyon tetszik! De hiányolom, hogy kevésbé változatos, csak annyira, hogy milyen küldetéseket érdemesebb teljesíteni, valamint, hogy nekem picit rövid, egy fél órával rátoldottam volna még. Valami hasonlót keresnék, csak még összetettebbe és izgalmasabba.


Előre is köszönöm! :)



2017. febr. 20. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A következő hardcore játékok jutnak eszembe kapásból:


Alchemists

Arkham Horror

Civilization

Drakula dühe

World of Warcraft

2017. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, Doom kimaradt
2017. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mage Knight
2017. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Civilizáció társas. Vagy 3-4 órát eltart ketten is, és 4 féleképpen lehet megnyerni. Nagyon összetett, éppen ezért kell 10-20 perc a felrakásához, a sok kis mütyürhöz, és a szabályrendszerét is nem árt kétszer elolvasni (18 oldal körüli). Ha ez nem tántorít el, akkor nagyon fogod élvezni.
2017. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :D
2017. márc. 2. 00:29
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 már mondtam a Civilizationt ;)
2017. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: igaz, de én kibővítettem :D
2017. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már Civilization egyszerűen és kibővítve, akkor már a "Talisman"-t is iderakom az összes kiegészítőjével
2017. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De az nem stratégia, nekem megvan az összes kiegészítője. Inkább kaland-, és szerencsejátéknak mondanám.
2017. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!