Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Witcher rész a három közül?

Figyelt kérdés
És miért?

2017. ápr. 27. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem az első és a harmadik egy szinten van

az első amiatt, mert egy nagyon szép emlékként maradt meg (nyári szünet utolsó hetében ültem neki és úgy beszippantott hogy napi 7-8 órát nyomtam) és első pillanattól magával ragadott, a játéknak lelke volt és érezted hogy a készítők foglalkoztak ezzel a játékkal nem csak megcsinálták, sajnos ez sok mai játékban már nem tapasztalható

a harmadik résznél egyébként elmondhatók ugyanezek, és én aggódtam hogy a hype a játék rovására megy, de nem, a játékmenet, a történet, a grafika, a mellékküldetések, a történet, a kiegészítők minden hibátlan szinte

viszont a második rész szerintem egy gyenge darabja a trilógiának, legalábbis az első rész után nekem nagy visszalépés volt anno

kezdjük azzal hogy az első részhez képest, nem volt benne annyi tartalom, szinte minden mellékküldetést megcsináltam és míg a Witcher 1-ben 50+ órám volt addig a 2-ben alig volt szerintem 30

a harcrendszer abban valami förtelmes volt, egy rossz Dark Souls koppintásnak tűnt, főleg a vetődésnek nem volt értelme, mivel hiába ugrottam félre a sebzést akkor is bekaptam, a vetődés csak két perkkel később volt csak használható a játék utolsó negyedében

szörnyek és szörnyvadász feladatok is vagy feleannyi volt csak (első részben általában 3-4 felhívást találtam a kocsmák előtt, második részben 1-2-nél nem volt több)

aztán voltak zseniálisan idióta dolgok is, például hogy az első részben ha Geralt elolvasott egy receptet, akkor el tudta készíteni a főzetet utána fejből, mivel megtanulta, szerintem ez egyértelmű egy alkimista szörnyvadásznál

a második részben Geralt csak akkor tudott a recept alapján főzetet csinálni, ha a recept nála volt, mint valami hülye gyerek

és persze a legjobb az az volt, hogy a főzetivást meditációhoz kötötte a játék és harc közben nem lehetett meditálni, ami alapvetően nem lett volna gond, mert akkor előtte iszom meg a főzeteket és utána rontok az ellenre

csak a második fejezet ugye például rögtön úgy indít hogy cutscene után 100 lidérc között vagyok, főzetet meg nem tudtam és nem tudok inni

ugyanez volt a Draugnál, ami a játék mélypontja volt, még ha meg is ittam a főzeteket és átugrottam a cutsceneket (bár nem hiszem hogy a játék olyankor is valós időben mérte volna a főzetek hatóidejét) a játék nemes egyszerűséggel nullázta a hatásukat

pluszba ha meghaltam és berakott az autosave-hez, rögtön azzal indult hogy a csata hogy a Draug már suhint miközben Geralt veszi elő a kardját (és ugye addig nem lehet vetődni míg a kard el van téve) szóval az első halál után minden újrapróbálkozás azzal indult hogy bekaptam egy csapást ami levitte az életem 1/3át


szóval tl;dr


Witcher 1 - zseniális

Witcher 2 - nem szar, de nem is a legjobb

Witcher 3 - zseniális

2017. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a harmadik

előttem leírták, a narratíva, dramaturgia, grafika, vizuális megalkotás, zene, tartalom, minden ötös

az első a maga idejében is ilyesmi lábakon állt, ott csupán az árnyékolta be hogy a játék kissé bugos és rosszul optimalizált volt, de mivel a csapat első játéka volt szerintem elnézhető

a második rész meg dettó, ugyanez a véleményem, egy visszalépés az első rész után, se a hossza, se a története, se a tartalma, se a harcrendszere nem hozta azt a szintet

2017. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már ezerrel viszem az elsőt, már a 2-t is megvettem (0,97-ért, ennyit szerintem megért) és ha befejeztem veszem a Witcher 3 GOTY-t.
2017. máj. 3. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali :D

(új kommentelő vagyok)

Hogy tetszett a Witcher? Nagy fanja vagyok és kíváncsi vagyok, hogy végül tetszett-e neked is

2018. okt. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!