Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a youtube csatornámat szélesebb körben elérjék a nézők?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom elérni, hogy a videóimat szélesebb körben elérjék a nézők? Csináltam facebookos oldalt is, youtube-ra majdnem minden nap töltök fel videót, de a nézők száma nem emelkedik. Volt egy remek videóm ami 60 nézettséget is elért (igen nekem ez már nagy számnak számít) de a drága tube törölte valamiért, pedig csak saját tartalmat használtam, még zenét se raktam bele. Tehát még a videómegosztó sem törekszik hogy segítse munkámat, sőt... :D

Válaszokat, segítő ötleteket esetleges feliratkozásokat előre is köszönöm! (Segítő szándékú kritikát kérek, ha belenézel a videóimba azt megköszönöm)

Íme a link a csatornámhoz: https://www.youtube.com/user/TheNorbi171



2017. máj. 30. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A nagy nézettség nem 1 hónap alatt fog beütni. Ha szerencséd van fél év után elérsz stabil 100 nézőt. Ha nincs, akkor 1 év. A "nagy" videósoknak is 5-6 évük van ebben. Dancsó Peti például 8 évet ölt a dologba.
2017. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy az elmúlt 2-3 évben kb. az összes otthon ülő, jól kereső szülőkkel rendelkező fiatal kijelölte magát youtubernek. 10 évestől a 40 évesig mindenki ezt csinálja. Akik régen csak néztek másokat, azok is inkább elkezdtek streamelni, így folyamatosan fogy a potenciális nézők száma.

6.000.000 amatőr youtuber közül pedig igen nehéz kitűnni, főleg, ha semmi újat vagy különlegeset nem mutatsz fel. Néhány gameplay videóra meg élő adásra még nem fognak ezrével ugrani az emberek, pláne, ha uncsi vagy.

Elvárják a tökéletes kép és hangminőséget, a szuper effekteket a videókban, jó zenéket, menő, új, drága játékokat, élő chatet, lehetőséget, hogy beszélhessenek veled, nyereményjátékokat, stb. És nagyon jó humort. Ha nem vagy vicces, nem fognak nézni.

Akik ma magyarok közül viszonylag nézettnek számítanak, ők kőkeményen küzdöttek évekig azért, ahol most tartanak. Na jó, az ilyen szépségvilágos sminkelős kislányvloggerek nem, nekik elég volt a szüleik pénze.

Videót feltölteni egy dolog, olyan tartalmat kell feltölteni, ami érdekli is az embereket. Amit várnak. Nem kell minden nap, felesleges. Ha csak kéthetente egy olyat csinálsz, ami tetszik az embereknek, akkor már nézni fogják a következőt is, feliratkoznak, és elküldik az ismerőseiknek.

De ha az a napi 1 uncsi és nem tetszik a népnek, akkor a többit sem fogják megnézni.

Én sem fogok most rád feliratkozni csak azért, mert kiírtad. Sőt, a face csoportokban összekunyerált feliratkozókkal sem mennél semmire, mert ugyanúgy nem néznék a videóidat, ha nem jók, hiába a sub.

Egy bizonyos csapat, akikkel sokat toltam együtt, 2 év alatt jutott el 10.000 feliratkozóig, átlagban az élő adásokat 150-200 ember nézte egyszerre, a jobb videókat 5-6 ezren nézték meg, a kevésbé érdekeseket kb. kétezren. 2 évig tartott idáig eljutni, márpedig ők nagyon profin, éjjel-nappal dolgoztak ezen, alakították a kapcsolatot a nézőkkel, beleöltek nem két fillért, minden idejüket... és ez még mindig csak az amatőr liga volt. Azóta meg is unták, lett jobb dolguk.

Ha arra számítasz, hogy majd pénzt fogsz keresni a youtubozással, meg ingyen cuccokat kapni, akkor jobb, ha most gyorsan kiveszed a kezed a biliből. Nem fogsz.

Ha arra számítasz, hogy híres, nagy streamer leszel és majd VIP belépőt küldenek neked minden PlayIt-re, ahol saját standod lesz és osztogathatod az aláírásokat, azt is felejtsd el. Nem lesz így.

Ha téged boldoggá tesz, hogy szerkesztgetsz pár gameplay videót és feltöltöd, hogy megnézze 10-15 ember, akkor hajrá, csak így tovább. De ennél többet ma már ne várj ettől.

2017. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Már első ránézésre sem érdekesek a videóid.


Odamegyek a csatornádra, oké gameplay. Százmillió van belőle.

A thumbnail sima screenshot, a címek sem lelkesítenek fel, hogy ez az egy hónapja létező ki tudja ki által vezetett csatorna az, ahol videókat kéne néznem.


Nem az a probléma a videóiddal, hogy nem talál rá senki, hanem hogy a csatornád nem kínál semmi többet, mint bármelyik csatorna.

2017. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vegyük példának ezt a videóst:

https://www.youtube.com/user/KarakasIstvan/videos

Karak néven fut és csak egy éve van meg a csatornája de átlépte az 5000 feliratkozót.

Hogyan? Nos eleinte a gameplay vidiket csinálta mint az összes többi kezdő, de aztán csinált egy olyan videót ami sok embert érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=5Jta16oDLW8

Látható hogy a feliratkozókhoz képest hatalmas rajta a megtekintés. Tehát a lényeg hogy olyat csinálj ami érdekes is és nem található meg a nagy youtuberek csatornáján. Te csinálsz Dark Souls meg walking dead videókat most akkor mond meg miért nézne bárki téged a TheVR helyett akik minőségben és szórakoztatásban is rád vernek?

Csinálj gameplay videókat de sokkal jobban ügyelj a minőségre(hang) többet beszélj a videóidban és időnként reklámozd be a csatornádat olyan videókkal amiket nem lehet megtalálni a nagy videósoknál pl ahogy a példaként felhozott videós is tette. Meg vigyél egy kis életet a videóidba ennél sokkal jobban pörögj és poénkodj mert ez így nem elég hogy minőségben rossz de még unalmas is.

2017. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Nem pénzszerzés céljából tervezem, szimplán hobbi és szeretnék kevésbé híres játékokat vagy esetleg régebbieket újrajátszani és megismertetni minél több emberrel. Nem célom a milliós nézettség egyáltalán.

Az építőkritikákat köszönöm, remélem kapok még belőlük és izgalmasabbá, érdekesebbé tudom majd tenni a videóimat.

2017. máj. 30. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:

A kevesebb sokszor több. Ne százezer fanboy és fangirl zombit akarj hanem néhány ezer normális és érett nézőt akik őszintén értékelik majd amit csinálsz és kialakul belőlük egy kis normális társaság. Ezek a normális emberek rá fognak találni a csatornádra ha az ad valamilyen értéket. Jó ötlet a retro játékok mint téma de adj hozzá valamilyen elemzést vagy véleményt is.

Van már hasonló és az egyik legismertebb a retró körökben az éjjelivakond de ebben a témában elfér még néhány csatorna.

Jobb is hogy nem pénz miatt akarsz videózni. A pénzkeresés tényleg nem lett volna jó irány mert most már egyre kevesebb a reklámbevétel. Csak erről sokan még nem hallottak és ezért akarnak többen még mindig a pénz miatt videózni ahogy a 2. válaszoló is írta.

2017. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Nézőket a követező lépésekkel tudsz szerezni:

1. Elkezdesz Minecraftozni, tucatjával csinálsz naponta belőlük videót.

2. A videóidban mindenen elkezdesz ragelni. Nem tetszik a menü betűtípusa kezd el ordibálni és elhordani mindenféle utolsó senkiházinak a készítőket, amiért ezt a betűtípust választották.

3. Egy - egy ragelés között ijedj meg mindentől és síkilts.

Ezt a 3 pontot betartod félév alatt bőven meglesz a +100 000 feliratkozó is. Ez kell a hazai nézőknek, más nem érdekli őket, gyárthatsz te bármit akkor is ez kell nekik.

2017. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csatornádon nincs semmi egyedi, amiért érdemes lenne ráklikkelnem
2017. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A 7. válaszadóval teljes mértékben egyetértek. Magyarországon, de úgy általánosságban az ilyen videósokat nézik leginkább akik kiabálnak, üvöltöznek és még "szépen" is beszélnek. A legjobb példa erre a legtöbb feliratkozóval rendelkező Pewdiepie, Markiplier és társaik, Mo-n pedig ha TheVRt veszem alapul (le a kalappal előttük mert nagyon minőségi videókat csinálnak és a vágások is nagyon profik), de egy livestreamet ha végignézek (Bloodborne, Dark Souls III) a történettel nem igazán törődnek csak a Boss fight, mérhetetlen káromkodás és üvöltözés a jellemző. Egy kanadai streamer Diablo 2-vel játszik legfőképpen, twitchen közvetít RyuQuezacotl a neve. Átlagban 1600-2000 nézője van twitchen úgy hogy akár 6-8 órákat livestreamen Diablo runt tol. Nem túl izgalmas és mégis követik az emberek, ugyanakkor nem ordibál, halál nyugodt és szimpatikus fazon. Hasonló vonalat képviselnék, nem vagyok híve a felesleges ordibálásoknak, inkább a játékban való elmélyülésben, történetekben, sztorikban, ugyanakkor a játékmenet bemutatása is fontos. Youtube-ról egy példa például Cryaotic (Cry) aki hosszú gameplayeket készít, és sokszor úgy olvas fel mintha mesélne. Még gondolkozom hogy inkább livestream oldal legyen vagy rövidebb gameplay részek, de a célom mint már mondtam minél több kevésbé mainstreem játék bemutatása. Szeretem a játékokat, a loret ami kapcsolódik hozzájuk és ezt szeretném megosztani. Esetleg speedrunok. Az oldalaimat egyedül kezelem és folyamatosan fejleszteni fogom. Az indexkép a youtubeos videókhoz szintén hasznos ötlet volt köszönöm!
2017. jún. 1. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne hisztizz, csak mert te máshogyan akarod csinálni ugyanazt, amiből már így is rengeteg csatorna van.
2017. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!