Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az Xbox ebben a generációban...

Az Xbox ebben a generációban miért változott meg ennyire?

Figyelt kérdés

Nem konzolháborút szeretnék indítani, és a PS4 fanboy fröcsögésre sem vagyok kíváncsi.


Arra vagyok kíváncsi, mi ez az egész Microsoft exkluzív dolog. Az MS mindent kiad PC-re is, holott a jövőben megjelenő játékaik lehetnének Xbox One only exkluzívok, de ők nem így gondolkodnak. Korábban így tették, és méltó ellenfele volt a PS-nek, most meg teljesen más az üzletpolitikájuk, arra vagyok kíváncsi, hogy miért?


2018. jan. 1. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert ők szoftvert akarnak eladni, nem konzolt.
2018. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mert az xbox elhúzódott a házi szórakoztatás irányába, nem csak egy játékra alkalmas gépet akarnak eladni, inkább egy szórakoztató központot, amivel tudsz filmezni, zenét hallgatni stb.

Emiatt eltolódott az egész a szoftver irányába is.

2018. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sony-é ps, microsofté az xbox és a pc platformok. Ez a legnagyobb, ö nem rivalizál, föleg pc-n nincs kivel, egyeduralkodó a windows. Xboxnál pedig ellensúlyoz az ea acess és game pass, számomra ez többet ér, mint ps exlusivok, mert csak a sportjátékok érdekelnek.
2018. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is Xbox mellett döntöttem, de nincs bajom a Playstationnel sem (többek között ezért sem szeretem a fanboyokat, mert mindkét konzolnak megvan az előnye, az indoka hogy miért érdemes megvenni).


Csak akárhány cikket, fórumot, kommentet olvasok a két konzol "háborújáról", mindenki arra hivatkozik, hogy a PS4 jobb, mert több rá az exkluzív cím. Az én szememben nem jobb, mivel nem érdekelnek azok a játékok, illetve ezen kívül minden másban alul marad a PS, de a tényen valóban nem változtat, hogy a PS4 sara sokkal jobban megy mint az Xboxé.

2018. jan. 2. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Xbox One a generáció elején hozott egy sor hibás döntést, az utóbbi éveket azzal töltik, hogy ezeket javítják. Két vélemény szokott felmerülni ezzel kapcsolatban:


1, A Microsoft annyira súlyos vereséget szenvedett a saját bénázása okán, hogy lényegében feladta a harcot ebben a generációban és emiatt nem foglalkozik exkluzívokkal, mert azok csak pénzbe kerülnek

2, A Microsoft vezetése már egy jó ideje, a 360as idők második felétől elkezdte tudatosan leépíteni az az exkluzívokat, mivel a cégvezetés véleménye az, hogy ezek egyrészt nem fontosak, másrészt túl kockázatos a megtérülésük a konzolos fronton. Vagyis szenvedjenek csak a kiadók a játékokkal, mint konzolgyártónak elég ha a hátteret biztosítjuk.


Bár a vezetésben történt jópár személycsere az utóbbi években, ennek köszönhető például a gép újra feltalálása (S) vagy kibővítése (X), a cég feltűnően továbbra sem hajlandó exkluzívokkal foglalkozni. A logika valószínűleg a McDonalds modell (minek áruljunk mindenféle extrát plusz költséggel, amikor a legtöbben úgyis csak a hamburgert veszik, vagyis fifa, cod stb) valamiféle konzolos változata. Viszont már évek óta látszik, hogy ez nem igazán működik, mert a játékok - legalábbis papíron - ugyanannyiba kerülnek és az emberek inkább azt a platformot veszik meg ahol több közül választhatnak. Az Xbox jelenlegi erőssége a különböző előfizetéses játékszolgáltatások ahol fillérekért kapunk rengeteg címet, de sajnos azt kell mondjam hiába.

2018. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne hiába? Neked, nem jön be, én pedig pont ezért vettem xbox one s-t, és nem ps-t. Engem sportjátékok, fifa és autos játékok érdekelnek, semmi más. Erre pont ez jo. Egy ps exlusivot sem vettem volna meg.


Nem vitaként, tényleg semmi értelme ennek, kinek ez jön be kinek ez. Messi vagy Ronaldo, Bmw vagy Audi, Xbox vagy Ps. Neked fekete kabátod van, nekem fehér. Évekig lehetne folytatni.

2018. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért még korai lenne temetni az Xboxot. Egyrészt mert kevesek által ismert tény, de Xbox One-ból a kiadása óta több fogyott, mint a mega-sikeres Xbox 360-ból ugyanennyi idő alatt. Másrészt mert a Microsoftnak akkora tőke áll a hátterében, amiből kilóra megvehetné az egész Sony vállalatot. A konzol csak egy nagyon kis szelete a portfóliójuknak.
2018. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem temetem az Xboxot mint brandet, de annak ellenére, hogy van és szeretem, számomra hatalmas csalódás, hogy láthatóan meg se próbálják felvenni a kesztyűt.


Az, hogy nincs igazi verseny nem tesz jót senkinek.

2018. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én igazából csak azt nem értem, hogy miért nem fűződik jelenleg több játék a nevükhöz, pontosabban miért nem törekednek erre. Mert az számomra teljesen rendben van hogy Win10-re is megjelenik, engem ez egyáltalán nem zavar (gépem és Boxom is van, ebből én csak profitálok), de nincsenek olyan minőségi játékai, mint a PS4-nek a Gears of Waron és a HALO-n kívül. Utóbbi két játékkal kapcsolatban lehet vitatkozni hogy kinek tetszik és kinek nem, de az tagadhatatlan hogy ez a két cím elég magas minőséget képvisel, csak nagyon nehéz megújulnia, mert egyik sem modern játékként látott napvilágot, hanem 1-2 generációval idősebb. Ha hirtelen egy Gears of War félig lopakodós lenne, meg logikai feladatos, hurrognának a rajongók. Több ilyen cím kellene. Nekem tetszik a Sea of Thieves, a Crackdown 3, kíváncsian várom a State of Decay 2-t, de ezek inkább kicsi címek, főleg egy God of War vagy Last of Us mellett. Gears of Warral és HALO-val pedig szeirntem már nem fognak eladni konzolt, inkább csak a régi felhasználókat tartják meg.


Egyébként én meg vagyok elégedve az Xbox-al, az a pár exkluzív játék hiánya engem egyáltalán nem érint, így is több játékom van már a masinára mint amit 1 év alatt végig tudnék vinni. Nem értem azokat akik azt mondják hogy nincs rá játék, hogy ne lenne már? Ennyi idejük van, hogy naponta viszik végig a játékokat?

2018. jan. 3. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!