Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen konzolt vegyek?

Milyen konzolt vegyek?

Figyelt kérdés

Szóval kezdjük a tényekkel : van egy Ps4 pro-m, imádom, szeretek rajta játszani, szeretem az exkluzivokat, és van egy alsós pc-m, g3260, gtx750ti, lolra, csgora tökéletes m, nem is kell nekem ennél jobb Pc . A multiplatformos játékokat inkább szeretem a tv előtt nyomni. DE a lényeg :

Mostanában elgondolkoztam egy Nintendo konzolon (switch, vagy 2ds) mert érdekel a mario is, a zelda, pokemon stb. Csak a switch kicsit drága szerintem, plussz a játékokrá 15k fölött kezdődnek rá, psre meg 5k egy last of us,last guardian kész vicc.

A new 2ds 40ezer maga a konzol, plussz játékok is kicsivel olcsóbbak 5-6 ezer, csak attól tartok hogy most ugye a switch miatt a Nintendo a közeljövőben leáll a támogatással :/ és még nem igazán volt kézi konzolom, szóval nem tudom nagyon gondolkozok ezen.


Van egy 3. Opcióm is, az Xbox :

Itt nem az xre gondoltam, sokkal inkább az S, maga a konzolt 65 ezerért lehet kapni horizon 3-al, ami elég jó , és most elgondolkozok hogy csak egy 20assal drágább mint egy 2ds Jatek nélkül , és dupla ennyibe kerül egy switch. Van érvem Xbox mellet is : a forza horizon nagyon érdekel ,ahogy a rysen,gears of war, halo is, a játékok pedig 2-3 ezertől kezdődnek ami elég jó .

Hát nagyjából ennyi jutott most eszembe, nem tudom a switchre érdemes e várni hogy lemegy az ára 80-90 körül mert akkor nagyon elgonfolkoznék rajta.

Ti hogy döntenétek?



2018. febr. 10. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

nitendo switchem van, tapasztalatból mondom, egy alap zelda játék 70 euró (mert magyar régió, miért ne ba**zunk ki velüók alapon, ha már mindenhol 60 euro), de most pl régebbi játékok, mint just dance 2017 50%-kal olcsóbb 2 hétig, a 2018-as is 40eu a 60 helyett, szóval vannak akciók, de a játékok többsége sajnos, nagyon sajnos túlárazott.


Emellett rengeteg játék van ami visszarepít a 8 bites korszakba, meg a 2d-s platformer játékokhoz. Van vagy 20 kiemelkedő játék, a többi meg PC-s vagy más konzolból átírás, vagy abszolút faék egyszerűségű játék. Nem rosszak, csak engem pl pont hidegen hagy az ilyen műfaj.


Családi/Baráti szórakozásra persze jobb a switch, lásd just dance, 1-2 switch és egyéb party játékok, de ha főként magadban játszol, szerintem nem éri meg, akkor inkább használt xbox.


A hordozhatóság előnynek tűnhet a switchnél, addig amíg egy laza mozdulattal félbe nem töröd kb mert pl dob rajtad egyet a busz vagy egyéb szállító eszköz. A joy-conok lecsatlakoztathatóak, pont ezért nem is olyan stabil a szerkezet ha rá van dugva. Külön öröm, hogy nem kapsz hozzá védőfóliát, a TV adapter meg ha egyszer durván nyomod bele szépen végigkarcolja az egész érintő kijelzőt, jejj. Az alap hordtáskákhoz kapott fólia meg külön vicc kategória ( [link] ez a fajta, persze ezt is külön meg kell venni), mielőtt felragasztottam volna már redvás volt, pucoló kendő gyanánt meg adtak hozzá egy ragacsos házi gyufa mérető lapot, hogy az jól ragad és azzal nyomkodjam végig.

Amennyiben switch mellé rakod a voksod, előre rendelj gearbest, alibaba stb oldalról üvegfóliát rá és külön tokot is, ha cipelni akarod, mert az eredeti nintendo-s elég vacak.

Természetesen a kiváló konzol mellé masszív 32GB-os tárhelyet kapsz ,szóval már most lehet számolni egy 128GB-os ssd-vel mint plusz kiadás (tekintve, hogy csak a zelda kb 14GB, az odyssey megint 10gb, el is fogyott a tárhelyed 2 játékkal :D).


Amit én személy szerint jó pontnak tartok, hogy kapsz egy tabletet meg két lecsatolható irányító kart, ami tele van mindenféle szenzorral, ami azért érdekessé teszi a játékot (meg bizonyos játékoknál eléggé idegesítővé).


Képzeld el a jelenetet:

Fekszel az ágyban, TV-n megy a super mario odyssey. A karakter a joy-con mozgására reagál. Ha el akarod dobni a sapkád a földön gurítva, lendülettel, kinyújtott karral jól tökön kell verned magad. Felfele megy a pompom éljenzés, meg társai. Ezt fotelből kényelmesen nem fogod tolni XD


Switchen kb 3-4 játék van, amit érdemes kipróbálni/játszani vele, de kb ennyi. Ezek a Zelda:Breath of the wild, super mario odyssey, arms meg talán a xenoblade chronicles 2 (vagy splatoon 2, bár engem az egy se fogott meg wii u-n) és viszlát.


2DS konzolom nincs, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni.

2018. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem One X mindenképp mert azon a multiplatform címek is 60 fps-ben futnak, csak hát ugye drága. De még ha kizárólag exkluzívokat veszel XBoxra azoknál is van esély rá hogy amik a jövőben jelennek majd meg jobban fognak futni az X-en.

Nintendóból szerintem megéri megvárni amíg lemegy a Switch ára. Zelda Breath of the Wild kihagyhatatlan ha már nintendo, meg lesz rá Dark Souls Remastered.

2018. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem ha XBox mellett döntesz akkor One X mindenképp. A PS pró után már nem érdemes gyengébb konzolt venni, Switch kivétel lehet de az is főleg az exkluzívok meg a hordozhatóság miatt.
2018. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is várnék a Nintendoval. PS4 mellett Xboxal jelenleg nem nagyon lehet melléfogni, az szerintem tökéletes választás. Ráadásul tele van olyan szolgáltatással, ami a többi konzolnál nincs (pl. vissza kompatibilis, van havi játékbérlés meg ilyenek)
2018. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisipoke ***** válasza:

Szerintem PS mellett Xboxot nincs sok értelme venni. A lényeges játékok nagy része PS4-en is megy. Főleg, ha PC-d is van, mert rend szerint arra is megjelennek az Xbox exkluzívok. Mondhatni, hogy szegény Xboxnak van messze a legkevesebb létjogosultsága a piacon.


Ha a Nintendo játékai érdekelnek, akkor szerintem kipróbálhatod valamelyiket. 3DS-re valóban nem várható sok minden újdonság, de cserébe hatalmas könyvtára van (főleg, hogy a sima DS játékokat is lejátssza, meg ott az eshop is). Ha még nem volt kézi konzolod, akkor kicsit érdekesebb a helyzet, de nem egy ismerősöm kapott már rá így - végül is teljesen olyan, mint egy nagy konzol, csak kevésbé jó a grafika, de cserébe öt percre is bármikor, bárhol elő tudod kapni, és plusz funkciói is vannak (pl. dupla képernyő). A Switch is szép és jó, meg az ugye egyszerre hordozható is meg TV-re köthető is, de egyelőre lényegesen drágább és kevesebb játék is van rá, tehát kóstolónak talán egyelőre elég egy 2DS vagy 3DS.

2018. febr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!