Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Érdemes konzolt vennem?

Érdemes konzolt vennem?

Figyelt kérdés

Eddig pc-n játszottam, most váltanék konzolra, mert számomra kényelmesebb, olcsóbb. Egy nagyképernyős tévére van a pc kötve, amikor játszom és kíváncsiságból néhány játékon belül lekorlátoztam a Hz-et 29-30-ra, mivel a slim konzolok átlagosan ennyi fps-t produkálnak és tudni akartam, mire számíthatok.


Az enyhe "szaggatás" még nem is lenne zavaró, de ettől kezdve például az egér folyamatosan késett, vagy rángatott ide-oda. Nem tudtam rendesen játszani. Mintha a játék után futottam volna. És amúgy ezt más játékoknál is észre vettem. A 29-30 hz egyszerűen annyira laggolja a játékot, hogy élvezhetetlen.


Ez miért van? Ekkora különbség nem lehet 30 és 60 fps között???


2018. febr. 11. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Kontrollerrel próbáld ki. Teljesen más jellegű irányítás egér+billentyűhöz képest.


Egyébként, ha azt számolod, hogy egy GTX1060 árából lesz egy komplett géped, amihez a következő 5 évben csak a játékokat kell venni, aztán még mindig értéke lesz, mikor eladod, nem rossz üzlet.

2018. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Konzolon nagyon más a 30 FPS. Nincs input delay, késleltetés meg semmi, analóggal teljesen más érzés játszani, mint egérrel.
2018. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg teljesen más a konzolos 30/60 FPS, mint a PC-s, valahogy folyamatosabb a megjelenítés. Én főleg a Call of Duty játékoknál érzem (ezekkel játszom a legtöbbet multiban): PC-n 90 vagy 120 FPS-el tolom ugyanazt a játékot, mégis a PS4-es verzió olyan stabilan, simán fut, hogy sokkal többnek érződik, mint 60 FPS.
2018. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Konzolnál nincs ilyen probléma, normálisan futnak a játékok rajta.

Meg a bányászok miatt játékra pusztán konzolt éri megvenni. Mire összeraksz egy normálisan használható a mai játékokra alkalmas PC-t többszörösét rá kell költened, mintha vennél egy PS4/XboxOne-t.

2018. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
PCsként kell sajnos egyetértenem a hozzászólókkal, nevetséges hogy mennyire drága ma a hardver, és nevetséges hogy ehhez képest mennyire olcsó a konzol. az Xboxom olcsóbb volt mint a videókártyám...
2018. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat :)


Utolsónak: én az elszállt hardverárak miatt váltok konzolra, sajna a gtx960 kevés már 2018-ban :(

2018. febr. 12. 20:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kevés az, csak nem a maximum grafikát hozza, meg nem feltétlen a fix 60 FPS-t. A konzol sem tudja ezt. De valóban sokkal jobban lehet járni, nevetséges árak vannak most... Én novemberben vettem az Xboxomat 65k-ért AC Originssel.
2018. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérdező. Egy mai felső-kategóriás gamer gép több százaezer forintba kerül gondolj csak bele

gtx 1080ti:270.000-től van nagyjából egy i7 7700k kb.90.000 forint.ez csak 2 alkatrész volt.....

egy Xbox kerül 65.000-72.000 forintba és fantasztikus játékélményt nyújt. én elégedett vagyok a Ryzen-el illetve a régebbi i5-ömmel de játékra ŐRÜLTSÉG pc-t venni persze ez anyagiak kérdése is nyilvánlóan.Játékra Konzol munkára más lehetőség hijján marad a Ryzen:DD vagyis a PC.

Ár-érték arányban kell mindig gondolkodni.700-800k is van egy Elit-kategóriás Gamer-PC és ha alkatrészenként rakod össze le tudsz belőlle faragni mondjuk 200-300 ezret.Ha gondolod irj privit.Én most rendeltem Xbox-t Asassin Creed Origins-el 238 euróért,kiszálitásal lesz 245 euró,ennyi:D.

2018. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!