Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen játékkonzolt vegyek?

Milyen játékkonzolt vegyek?

Figyelt kérdés

Xbox One, Nintendo Switch vagy PlayStation 4 Pro?


Elsősorban verekedős, repülőgép szimulátor, sport és "ugrálós" (pl: Mario) játékokkal játszanék. Nem kell online mód, nem is vagyok nagy gamer, csak annyi, hogy némelykor meló után ledobom magamat a kanapéra a TV elé, kezembe veszem a kontrollert és játszok egyedül vagy EGY haverral aki mellettem ül. Nem kell brutál grafika sem! Az sem zavar, ha eredetiben kell megvásárolni a játékokat hozzá. Van egy fullHD-s 3D-s Samsung TV-m.


PC-t nem fogok építeni játékra!

A Nintendo az egyenlőre tetszik (a Mario végett xD), ám arra nem igazán vannak szimulátorok. Fontos, hogy joystickot is tudjak hozzá kötni.



2018. ápr. 24. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Verekedős játék mindkettőn van (PS4-en Street Fighter 5, Xboxon Killer Instinct), az összes többi ami létezik (Mortal Kombat meg ilyenek) az megjelent mindkettőre. Az Xbox visszakompatibilitásának köszönhetően azonban az Xboxon több a verekedős játék, mert a 360-as címekből is akad egy pár (pl. Soul calibur 2 HD, Street Fighter 4, Tekken 6, Tekken Tag Tournament stb)


Repülőszimulátorok sajnos többnyire PC-n vannak, nem is tudok épkézláb konzolos repülőszimulátort mondani egyik konzolra sem.


Ugrálós játék van mindkét konzolon.


A Switchről azért nem beszélek, mert a 3 általad felsorolt játéktípus közül ezen van a legkevesebb, természetesen a Mario Xboxon és PS4-en nincs, és jó is a játék.

2018. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha gyakran játszanátok local co-op-ban, akkor a Switch a legjobb választás, rengeteg partijáték van:

Mario Kart 8 Deluxe

Splatoon 2

Arms

Snipperclips

Overcooked (ez van más platformra is)

Stb.


Platformerekből sincs hiány. A játékfelhozatal is szépen alakul, rengeteg nagyszerű indi cím jelenik meg rá, és lassan elkezdenek szállingózni az AAA címek is.


Továbbá hordozható is a konzol, ha tehát nem érdekelnek a szokásos AAA címek, és a másik két gép exkluzív címei jó döntés a Switch. Bár tudtommal repülőszimulátor nincs rá.

2018. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, hardveresen a ps pro jobb mint a sima xbox one, az xbox one x a legjobb a három közül de az elég drága.

Switchet csak akkor ajánlom ha bejönnek a nintendo játékai.

2018. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ps4-re van War Thunder, ami raadasul ingyenes, mas szimrol nem tudok.
2018. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nintendo Wii U-ra vannak még játékok? Amúgy a Wii U és Switch között mi a különbség, azon kívül, hogy a Switch hordozható is? A Wii U-n optikai lemezen vannak a játékok, míg a Switchen pedig kártyán?
2018. ápr. 25. 01:02
 6/20 anonim ***** válasza:
#5 WiiU-t ne vegyél, elég nagy bukta lett a konzol, már nem fejlesztenek rá, a komolyabb exkluzív címeket pedig folyamatosan portálják Switch-re.
2018. ápr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szeretem a klasszikus nintendo játékokat (Mario, Zelda), viszont nekem ez a Switch...olyan furának tűnik. Furcsa a kilalakítása, főleg a kontrollernek. Kelleni fog ehhez, egy vezetékes kontroller 2 db. Valamint várnom kellene még egy kicsit, hogy legyen sport játékok területén is több felhozatal. Joystick pedig nem köthető rá... :/


Az Xbox-al és a PlayStation-nel pedig lényegében lehet (blu-ray) filmeket is nézni.


Nehéz a döntés. :)

2018. ápr. 25. 09:51
 8/20 anonim ***** válasza:

switchem van és jóféle kőműves tenyérrel megáldva tapasztalatból mondom neked, ha nincs pici, nőies kezed, felejtsd el, még a kontrolleren is olyan közel vannak a gombok, hogy 30-40 perc után sikítasz az ínhüvely gyulladástól amit okoz.


Csak apró adalékként, a Zelda annyira jól ment, hogy most már a store-ból 60 helyett fix 70 euró az ára, csak mert Magyarországon vagy. Angliai IP-vel máris csak 60 font, némettel meg 60 euró. Régiók vannak, tehát Európa pl, viszont itt nézi a konzol milyen wi-firől mész fel és az IP címed alapján kapod az árakat.

Ha angolul írsz a supportnak, elküldenek a magyar ügyfélszolgálathoz (mert ez az előírás), ami meg nem működik, szóval bármilyen gond esetén b*szhatod (vagy véletlenül se merd megemlíteni, hogy te magyar vagy).


A Wii U-nál van egy nagy gamepad érintő képernyővel, sokszor kombinálva van a játékkal (pl a gamepaden jelenik meg az inventory, tárgyak, minimap, beállítások stb, míg a képernyőn megy a játék). Csak maga a gamepad nem használható, kell hozzá a féltéglányi konzol is.


Sokak szerint bukta a wii U (eladásokat nézve mindenképp), én azért szeretem, főleg mert lehet venni hozzá Wii remote-t és egyéb kiegészítőket és a Wii U képes sima Wii-ként is funkcionálni. 500-1000Ft egy használt Wii játéklemez és azzal is szépen megy.


Switchnél talán a hordozhatóságot írnám az előnyére, esetleg a leszedhető kontrollereket, így ágyban elfeküdve is lehet játszani (már amennyire a játékok többsége engedi, mert sokszor nézi hogy döntöd, hogy tartod stb, a bluetooth meg gyengébb switchben mint a wii U-nál, ez nálam pont a hol megy hol nem megy a kontroller (joy con), ha kényelmesen fekszem).


Összességében a switch nem rossz konzol, de a hordozhatóságért cserébe komoly kompromisszumokat kötöttek. Amilyen játékokat te akarsz, jobban jársz PS4-gyel vagy xbox-szal. Sajnos van kb 5-7 nagyobb húzónév a switchre és kb annyi. Eszméletlen sok átírás van (most jött ki pl darkest dungeon, régebben a doom, de ott van a jól ismert bayonetta is), viszont komoly címekből a zeldán túl mario odyssey, arms, egy két jrpg (disgaea 5, xenoblade chronicles 2, I am setsuna), splatoon 2 és kb ennyi (meg persze az 1-2 swith ha vendég van). A bolt hemzseg a 10-15 eurós, kis agyatlan játékoktól, amiben 2 gombot kell nyomni meg a 2 gripet forgatni azt kész, logika kb nulla szinten.

2018. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát... nekem is igen nagy lapáttenyereim vannak (kolbász ujjakkal), és ahogyan a Switchnek a fel- és lecsatlakoztatható kontrollerjeit néztem, kb. egy ujjammal fogok egyszerre 3 gombot lenyomni. Kb. mint ha egy ork kezébe próbálnál adni egy kiskanalat. :D


A Wii U-n még mindig agyalok. Van rá játék sokféle az pedig külön előny, hogy ha a sima Wii játékaival is működik + kapok lényegében egy Blu-ray lejátszót is. A kontrollerjei - még ha külön is kell megvásárolni - is normálisabb kialakításúak.


Nem hat meg igazából, hogy a Switch hordozható is. Ugyanis CSAK ÉS KIZÁRÓLAG televízión játszanék vele kanapén csücsülve.


Bár írtam, hogy a grafika nálam nem elsődleges (tényleg nem!), de ha már két konzolt hasonlítunk össze, akkor azért még is csak megkérdezném:

Ha TV-hez kötném a Wii U-t és a Switch-et is, melyiknek lenne szebb grafikája? Vagy nagyjából hasonló a kettő?

2018. ápr. 25. 11:04
 10/20 anonim ***** válasza:

wii u valamivel gyengébb, az arra kiadott játékoknál csökkentett a grafika. elég sok végigjátszást találsz youtubeon, főleg a 2d platformer ami ott ment, shantae, mario, még a sima splatoon (az első).

Wii játéknál meg értelem szerűen mint a 2006-2008-as játékok, szép szögletes vagy gömbőc fejek stb.


https://www.youtube.com/watch?v=1ZwxSCC0jMk

https://www.youtube.com/watch?v=9yFON2UON3k


Ami hátrány, hogy tényleg nem jön ki a wii u-ra több játék ,egyszerűen dobták a projektet az eladási számok miatt. A switch a hordozhatóság miatt nekem jól jött, de mivel ez neked nem számít, marad a leszedhető joy con.


Vannak olyan játékok, ahol tényleg jól el lehet lenni switchel, ahogy dobálod magad a 6 millió giroszkóppal meg gyorsulásmérővel ellátott connal, de ezek tipikusan az a pár szem húzó játék (Mario, Arms, 1-2 switch stb).


Nekem jó PC-m van, ezért vannak nintendo konzoljaim, mozgás érzékelők miatt ad pluszt, minden másra ott a pc (arra is van kontroller) :)


Az általad említett játéktípusokhoz viszont nem a nintendo a nyerő. Igaz most switchre kijött a WW (pankrációs) meg a 2k18 (kosárlabda), de alap játék 60 euró, a deluxe gold kiskutyafüle meg 140 euró kb, nem az igazi.

2018. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!