Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Cities: Skylines, sims 4 vagy...

Cities: Skylines, sims 4 vagy Simcity?

Figyelt kérdés

Maga a Sims4 megvan igazából csak kiegészítőket vennék hozza, csak az a probléma hogy nem tudom meddig élveznem...

Amikor megkaptam talán csak néhány napot játszottam magával az ember életével, és inkább csak különböző házakat építettem és mikor kész lett egy ház jöttek a cheatcodeok hogy a "Simjeimnek álomélete legyen" de ezt néhány nap után meguntam.

De a Simsbe nagyon tetszett az építkezés, viszonylag egyszerű volt és érdekes házakat kreálhattam.Utana játszottam a Simcityvel ott már ugye a várost kellett irányítani, kicsit jobban lekötött csak zavart, hogy nem volt túl nagy szabadságom az építkezésbe, pl.Nem lehetett olyan aprólékosan kialakítani a tengerpartot, vagy nem szabályozhattad hogy !pontosan! milyen házak épüljenek, és egy idő után belefáradtam hogy a városnak folyton problémája volt az árammal a szeméttel a betegségekkel stb.

A Cities: Skylines-al még nem játszottam csak néhány videót láttam róla a neten, attól felek hogy túl bonyolult és a kiegészítők nélkül könnyen megunható mint a Sims 4.

Szóval érdemes lenne megvenni?



2018. jún. 9. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudok teljesen válaszolni a kérdésedre, de tudom ajánlani, hogy a sims 4-et ne vedd meg ha nem fetrengsz pénzben. Minden kiegészítő tízezres árkategória, és hogy teljesen élvezd a játékot, jó ha minél több van.

Szerintem ha megengedheted magadnak megér egy próbát a sims, a kiegészítőkkel sokkal több éredekes tartalom van, de ha nem nagyon, akkor jobban megéri inkább valamelyik másik játék, mert a simshez még pár évig tolni fogják a drága kiegészítőket, és így is sok van

2018. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Cities: Skylines-nak ott a hatalmas modder közössége, rengeteg szuper modolt tartalommal, és a fejlesztők a DLC-k kiadásakor általában egy jelentős mennyiségű tartalmat mindig kiadnak ingyenes patchben.


Ha ilyesmi vágyaid vannak, hogy részletesen alakítsd ki a tengerpartot, megadhasd részleteit a városnak, építs parkokat, lepakolj fákat/padokat/hot dog standot ahol tetszik, mindezt megteheted (bizonyos részletek esetében csak modolt játékban), a Cities: Skylines nagyon sokszínű tud lenni.


Viszont az épületeket a Sims-sorozathoz hasonló módon testreszabni aligha fogsz bármilyen városépítő játékban, mert egyszerűen a részletek miatt túl nagy gépigénye lenne a játéknak, szóval ilyenre itt sincs lehetőség. Ígyis van hatalmas gépigény, de még mennyire... a Cities: Skylines-ba akkor érdemes igazán belefektetni, ha a géped elbírja a nagyobb méretű városokat (100 ezer fölötti lakos, amit relatíve hamar elérsz), márpedig ez igencsak memória és CPU igényes, főleg, ha modolt a játék. (Csak példaképp: én i5-4690 processzorral és 8GB RAM-mal játszom, ez olykor kevésnek bizonyul, viszont nálam többszáz mod van a játékba berakva, ami jelentősen hazavágja a játék teljesítményét.)


A Sims 4, a korábbi Sims-ekhez képest eléggé hiányos mélyebb, élvezhető tartalmak tekintetében. Az EA üzletpolitikája, amit a Sims-szel művel, már eleve elég ellenszenves ahhoz, hogy egy fillért is adjon nekik az ember. (Mondjuk, ki hibáztathatja őket, amíg az emberek ígyis szó nélkül megveszik a 24. alkalommal is ugyanolyan köntösben kiadott kiegészítő-sorozatukat?) Ha a részletesebb építkezés tetszik, a házak testreszabása, szobák berendezése, stb., akkor érdemesebb lehet a Sims-sorozat valamelyik részében elgondolkozni, bár a 600 DLC nélkül (és sokszor még azzal is) elég hamar megunhatóak, ez különösen igaz a 4. játékra, és talán kevésbé a 3.-ra. Ha valamelyest szeretnéd ötvözni a házépítést és a környezetet, talán a Sims 3 jó választás.


A SimCity vs. Cities: Skylines vitában egyértelműen az utóbbi győz, az EA SimCity-je (főleg újabb verziói) labdába sem rúghat a Paradox játéka mellett.


Összességében a Sims-sorozat olyan, mintha egy városmenedzselős játékra ráközelítenél - kialakíthatsz egy utolsó lámpabura színéig mindent az épületben és a kertben, de a város testreszabása már alig vagy egyáltalán nem létezik külső szoftverekhez nyúlás nélkül. Játszhatsz a lakóiddal, elvégre egy életszimulátor játék, de személy szerint én sosem ezért szerettem őket. A Cities: Skylines meg tényleg a városra fókuszál, annak apró-cseprő gondjaira, mint szemétszállítás, víz- és áramellátás, szórakozás biztosítása a városlakóknak, emellett tudnak nagyon szépek lenni az épített városok, és rengeteg órát bele lehet észrevétlenül is ölni az építkezésbe.

2018. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Simcity 4 Deluxe Edition mindenképp. A cities skylines-sal az a baj, hogy már annyira részletes, hogy pont ez miatt fogod megunni, illetve annyi DLC-je van, hogy győzzed megvásárolni azokat. Ezzel szemben, a SC4 Deluxe (alapjáték + kieg), kemény $5-ba kerül ÉS sokkal nagyobb modder közössége van mint a cities skylines-nak - nem beszélve arról, hogy a skylines konkrétan egy simcity koppintás. Másik dolog az, hogy rengeteg eleme van az alapjátéknak, konkrétan moddolni sincs rá szükség, adok egy weboldalt, mazsolázgasd: [link]

Illetve itt a modder közösség: [link]

nem kell megijedni, sokszor magam sem igazodok ki ezen a fórumon, de majd hozzászoksz :D

Üdv a Simcity 4 közösségben (mert ezt fogod választani, garantálom)

2023. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!