Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mozgásérzékelős játékokhoz...

Mozgásérzékelős játékokhoz milyen konzolt vennétek?

Figyelt kérdés
35-40 ezer forintot szánnék egy konzolra, nintendo wii, xbox 360, ps3, mindenképp flashelt/chippelt/dualbootos formában. Az érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, és hogy mennyire élvezte az ilyen játékokat a konzolján.

2018. jún. 30. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak Wii-m volt (illetve most is van, wii U). Elég jó szórakozás, viszont folyton az érzékelőt kell lőni. Just dance nehézkesen veszi be a mozgást (főleg a pörgős számok ahol sokat kell mozogni), de golf, szamurájos, party játékok nagyon jó szórakozást nyújt.


Előnyök:

-Party játékok, ha többen vagytok mindenképp jó szórakozás

-Sokféle játék, van lövöldözős is, szerepjáték, minijáték gyűjtemény stb

-Hosszú életű akksi/elem. Nálam 1 töltéssel (fekete motion plus-szal beépítve vett fekete kontroller) a külön hozzá vett akksi kb 15-20 órát bír, kb 2 óra alatt fel is tölti maxra

-4 játékos is akár, csoportos bulikra jó

-Akár könnyed mozgásra is lehet használni, én pl így kezdtem el fogyókúrázni, játszani jó :)


Hátrányok:

-1-1,5m re kell állni az érzékelő szenzortól. Ha van olyan játék ahol csak a gombokat kell nyomkodni, 2,5 méterre a kanapéról nem tudsz játszani. Persze le lehet ülni közelebb a tv elé székre, de mégse az igazi.

-Mivel közel kell állni, 4 játékosnál néha gondot okoznak a játékok (lásd just dance pl)

-Kiegészítők. Az alap wii-hez minimum 2 kontroller (wii remote a hivatalos neve) motion plus kiegészítővel, melléjük 2db wii nunchuk

[link]

[link]

Ez már megdobja az árat, de ezzel a kombóval a játékok 95%-a játszható, szóval megéri. Lehet még szörf és egyéb játékokhoz érzékelős padot venni (rá kell állni egy lemezre), gamecube-ot rendes kontrollerrel ( [link] ), stb stb.

2018. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lehet hülye kérdés, de nagy előrelépés a Wii U, a Wii-hez képest? Tetszik a Wii a sok kiegészítőjével :), csak aztán gondoltam, hogy egy xbox kinect mégis fejlettebb lehet. Igaz a Nintendo játékoknak megvan a maga "feelingjük"
2018. jún. 30. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Én például semmilyet. Nem szórom a pénzem hülye gimmick konzolokra, inkább veszek olyat, amit nem marketingesek próbálnak rámsózni, hogy aztán 1-3 év múlva telibeszarják. Ugyanez a kategória a VR is.
2018. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Wii U-nál van Wii meg Wii U ahol az érintő képernyős kontroller van.

De ha Wii U-nál Wii-zni akarsz akkor is kell wii remote, plusz a Wii U-ra már nincs törés mert foltozták a hibát, szóval ott nem úszod meg az eredeti játékot sem.

2018. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a menüben kell átváltani Wii és Wii U funkció közt. Hogy kinek mi a pénzkidobás, az megint más kérdés.

Én sem fikázom azt, aki rendszeresen iszik (akár sört, akár töményet), se azt aki dohányzik (hiszen milyen marhaság már pénzt kidobni rá, mikor csak rákot okoz meg büdös is).

A Wii teljes egészben a remote-ra épül, tehát mozgásérzékelőre.


Én jelenleg switch-et használok, ez már bluetooth-szal csatlakozik, sokkal pontosabb és egyszerűbb is kezelni, viszont ez messze a kereted felett van.


xbox, ps nem tudom, sose volt (meg nem is érdekelt).

2018. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisipoke ***** válasza:
100%

Mozgásérzékelős játékhoz én személyesen semmilyet. Ahogy előttem is írták, egy gimmick az egész. Persze, jópofa, mindenkinek tetszik, el is lehet vele szórakozni, főleg bulikban, de nem nagyon van olyan ember, aki 2-3 hét után ne unna rá az egészre, mert elmúlik az újdonság varázsa, és utána észreveszi, hogy javarészt középszerű játékokat próbálnak érdekesebbé tenni azzal, hogy ráhúzzák ezt.


De hogy tényleg segítsek is:

Az X360 és a Kinect ugye azért jó, mert tényleg nem kell hozzá kontroller. Ez az egyik előny, a másik pedig, hogy minden végtagodat érzékeli, és viszonylag sok játék van hozzá, ami Kinect-tel működik. Hátránya, hogy az alap géphez nem jár, a régi (fat) X360-akhoz nem is lehet hozzákötni átalakító nélkül, illetve hogy a legtöbb játék rá tényleg egy tech demo.


A Wii mozgásérzékelése összességében kevésbé kifinomult, viszont nem kell hozzá plusz kiegészítőt venni, és több olyan játék van, ami sokkal mélyebb, mint bármi, ami Kinectre készült, csak közben használja részben a mozgásérzékelést is (pl. mindkét Zelda, az Ookami, vagy mondjuk a WarioWare Smooth Moves egy jó partijáték).

2018. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!