Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a különbség az XBOX-ok és...

Mi a különbség az XBOX-ok és a Playstation-ok között?!

Figyelt kérdés

Világ életemben Playstation felhasználó voltam, de most szívesen kipróbálnám már az XBOX konzolt. Aki mindkettőt próbálta (s nem csak 10 percig) leírhatná nekem, hogy mire számíthatok.


Mi az alapvető különbség a két konzol között?!

Kezelhetőség, hibalehetőségek, stb.


Úgy képzelem valahogy, mint a Microsoft és a Linux (vagy Aplle) közti különbséget. Bár, lehet, hogy tévedek..



2018. okt. 27. 16:46
 1/2 doki75 ***** válasza:
Szinte semmi különbség. De jelenleg az xbox one x kicsit erősebb mint a ps4 pro. Ennyi
2018. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nincs igaza, van jó pár kézzelfogható különbség, amiket most le is fogok írni:


Pozitívumuk, általános változások:

- Más exkluzív játékok vannak, amik PS4-en nem elérhetők, pl.: Forza Horizon 4, Gears of War széria, Halo széria, Quantum Break, jövőre jön pl. a Crackdown 3 Terry Crews-al, stb.

- A PS4-el ellentétben az Xbox One visszakompatibilis, tehát játszhatóak rajta az Xbox 360 játékok is, nem az összes, de szépen bővül a lista, már több mint 400 játék elérhető és tolható akár a régi 10 éves lemezről is.

- Vannak előfizetés alapú játékszolgáltatások, mint az Xbox GamePass és az EA Access. Havi díjért több száz játékot lehet kölcsönözni, és korlátlanul játszani. Pl. nekem nagyon jól esett, hogy 1 havi EA Access keretein belül (990 Ft) volt lehetőségem játszani pl. a Need for Speed Paybackkel, ami nem egy nagy pénz érte.

- A GamePass-ba megjelenés napján belekerül az összes új Microsoftos Tripla AAA játék, tehát ami a boltokban 21.000 Ft-ba kerül, azt játszhatod megjelenéstől havi 3000 Ft-ért.

- Az Xbox One X verziója erősebb minden PS4 konzolnál.

- PC-vel remekül szinergizál, összeköthető, variálható, Play Anywheres játékok esetében digitális példányoknál megkapod a PC-s és Xbox verziót is crossplayyel, cross progressionnel. Pl. ha megveszed a Forza Horizon 4-et, játszhatod PC-n is, Xboxon is, és a haladásod mindkettőn eljesen ugyanaz.


Negatívumok, legalábbis véleményem szerint:

- A dashboard és a store hajlamos a szaggatásra. Nem vészes, de néha kicsit idegesítő.

- A sima Xbox One valamivel gyengébb a sima PS4-nél. Igazából nem sok a különbség, de ha a One X-et felemlegettem az erőssége miatt, akkor illik a sima One-t is szóba hozni.

- Véleményem szerint az Xbox exkluzív címek nem mindig sikerültek olyan jól, mint a PS4-nél, de még így is vannak rohadt jó címek. A Gears of War 4 multijánál jobb multiplayer élményt még sose láttam.

- PS4-en van Paylink, Xboxon még hasonló sincs tudtommal, és VR se.


Szerintem nagyon megéri egyébként PS4 mellé, rengeteg jó játékot fogsz találni mind One, mind 360-ra! One X esetében pár játéknak van ingyenes 4K-s remasterje, pl. az első Red Dead Redemption is nagyon szép grafikával, fix 30 FPS-el tolható rajta. Két konzol a legjobb egyszerre.

2018. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!