Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox One X vagy Nintendo Switch?

Xbox One X vagy Nintendo Switch?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell hogy van egy ps4em, prót azért nem vennék mert annyival többet nem adna hozzá, inkább megtartom a simát, és beszerzek egy másik konzolt. Plusz van egy nagyobb 4ks tvm, és kicsit tartok hogy nézne ki rajta egy switch. Van rajta 1-2 játék ami tettszik, de kicsit vastag az ára, mármint pont annyiba került bundleben, mint egy xbox one x és így összevetve hogy mit tudnak... az xboxnál tudom hogy ezzel a hardverrel 4-5 év múlva is tudok játszani és jönnek ki játékok, míg Switchnél nincs ez az érzés bennem, kicsit gyengécskének érzem. Szerintetek ?

2018. nov. 20. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
One x. Multiplatform jatekokra nagyon jo+ varsz 2 evet s jonnek ki az exkluzivok is. Ha viszont szereted a mario vagy zeldat akkor switch de en nem tudom szerintem nem eri meg. Esetleg ha jonnek haverok vannak party jatekok es el lehet lenni vele de semmi tobb.
2018. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs Pc-m amivel tudnék játszani, szóval nem izgat hogy nincs kimondottan eszklúzív rá, amolyan "gamer" pc helyett lenne az X, érdekel a forza sorozat, és a gears of war. Switchen ez a hordozhatóság nem nagyon hoz lázba, leginkább csak otthon használnám, itt is 2 játék tettszik igazán, a zelda, és a pokemon, csak az ára magas picit. Szóval nehéz a döntés.
2018. nov. 20. 21:15
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
4-5 év múlva ps5-öd lesz
2018. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen Xbox One X
2018. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Xboxot én semmiképp sem vennék 2018ban

Ami 10 darab exkluzív van rá arra mind van jobb alternatíva ps4en/PCn. Hacsak nem vagy hatalmas fanja a Halonak/GoWnak vagy valamelyik más szériának, ne adj ki rá.

Igen, a one x hardveresen sokkal erôsebb mint a ps4pro, de ha tényleg az számítana akkor PCt vennél, nem?

Switch-et szintén csak akkor érdemes venni ha érdekelnek a Nintendo IPk (bármilyen Nintendo konzolra igaz).

Csak Zelda és Pokémon miatt én nem vennék, de akkor igen ha több cím is van ami érdekel.

Gyengécskének meg persze hogy gyengécske, ezt a konzolt nem arra tervezték hogy a fentebbiekkel versenyezzen hardveresen.

Viszont 4-5 év múlva még támogatva lesz a switch, hosszú távra tervezték (elvileg jön egy frissített modell 2019ben)

2018. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

csak pénz kérdése utolsó, simán vennék csak a zelda miatt, ha a gép fele ennyibe kerülne

így azonban tényleg húzós

2018. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs PC-d én erősen ajánlok egy Xbox One X-et, a platform visszakompatibilis az előző generációra, és a következő is az lesz a mostanira, így egy egész játékkollekciód lehet konzolon mindenféle generációra probléma nélkül. Van rá pár játék amit nem tudsz PS4-en játszani és véleményem szerint remek szórakozást nyújt (Sunset Overdrive, Forza Horizon 4, Killer Instinct, Quantum Break, Halo, Gears of War, Ori and the Blind Forest, és jövő februárban pl. jön a Crackdown 3.)

Gamepass és EA Access miatt is érdemes beruházni rá, nagyon olcsón lehet feliratkozni ezekre ahhoz képest, hogy mennyivel kerülnek többe a játékok. 4K TV-n elképzelhető hogy pár multiplatform után Xbox One X mellett már inkább kihagynád a PS4 verziókat, mert a One X az esetek 90%-ában egyszerűen jobban néz ki. PS4 meg tökéletes az exkluzív címeire.

2018. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként sose az exkluzív címek számát nézd, hanem hogy melyik érdekel belőlük. Érvelnek itt GYIK-en rengeteget a PS4 exkluzívok mennyiségével, csak azt nem veszik sose figyelembe, hogy mi van akkor, ha ezek a játékok valakit nem érdekelnek? A csak autós játékkal játszó testvéremnek is lehetett magyarázni nagyon hogy God of War, ha egyszerűen nem élvezi a kardozós játékokat. Nézd meg mire képesek a gépek, ma már a játékokon kívül is számos különbség vannak a platformok között.
2018. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

' one x hardveresen sokkal erôsebb mint a ps4pro, de ha tényleg az számítana akkor PCt vennél, nem?'

Nekem ez is számít hogy nagyon jól nézzen ki egy játék és a 4k 60fps is vonz. Nem véletlenül nem akarok Pc-t, egyszerűen túl drága lenne és nem költenék több száz ezret rá, a konzolok ezerszer jobban vonzanak. Egy Xbox X 120 ezer, és valószinű még legalább 3-4 évig képes lesz az aktuális tripla A-s címeket 4k 30-60 FPS-sel futattni,ugyanilyen tudású PC-t összehozni ennyiből lehetetlenség, ezért is vonz az X.

Köszönöm a válaszokat, Szerintem X lesz ebből, főleg így hogy a Switchel 1 árban van, és nem igazán vonz a hordozhatóság, csak 1-2 játék.

2018. nov. 21. 17:33
 10/14 Krisipoke ***** válasza:
63%

Két teljesen különböző gépről van szó, itt az a kérdés, hogy neked mi kell.


Elsősorban azt nézd, hogy melyikre van több olyan játék, ami érdekel. Hiába szebb a One X, vagy hiába hordozható a Switch, ha nincs rá olyan játék, ami érdekelne.


Azon kívül... ha nem csak otthon használnád, akkor jobb választás a Switch. Ha mindened, hogy a lehető legmagasabb grafikát hozd ki a gépből, akkor One X. Én mondjuk pont letojom, hogy most 240p vagy 4k egy játék, ha a játékmenete, tartalma, hangulata, stb jó, de vannak emberek, akiknek ez valamiért nagyon is számít.


Én amúgy a "4-5 év múlva fognak-e még erre játékok kijönni" kérdésre a választ pont fordítva látom. A One már egy 5 éves gép, hiába volt nemrég egy fél generációnyi újítás, nem szoktak azért 10 évig tartani ezek. A 360 8 évig volt a piacon a One előtt, előtte a Classic meg kemény 4 évig volt a 360 előtt összesen. A Switch gyorsabban fogy, mint a One valaha, ráadásul sokkal frissebb még a gép, tehát sokkal inkább az életciklusa elején van. Meg ha azt nézzük, a 3DS is már lassan nyolc éve van a piacon, és hiába van hihetetlenül bármi más mostani géphez képest lemaradva, még mindig jönnek ki rá játékok. Ha majd esetleg annyira vállalhatatlan lesz az a grafika, amit a Switch tud, akkor elkezdik jobban reklámozni a hordozható vonalat, és úgy meg még jó lesz az után is pár évig.


Szóval ja, én személy szerint gondolkodás nélkül Switchet vennék, sőt, szerintem konkrétan az Xbox One a valaha létezett legfeleslegesebb konzol, amiből legalább egymillió darabot adtak el, de azt is nézni kell ilyen esetben, hogy a grafikai teljesítmény számomra messzemenően a legutolsó szempont egy játéknál, illetve hogy egyáltalán nem kelti fel az érdeklődésem se a Forza, se a Halo.

2018. nov. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!