Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » The elder scrolls morrowind...

The elder scrolls morrowind ennyire optimalizálatlan?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem, itt a konfigja:

Windows 7 service pack 1

Amd sempron 3000+ 1.8 Ghz

2 Giga ram

Ati radeon x1300/1550 Series (256mb)

(tudom hogy régi de most nem ez a lényeg)

Mivel a játék gépigénye meg van , de attól függetlenül mégis csak 14-22 fps van ami nagyon idegesít. Max csak ugy tudom elérni a folyamatos 30-40 fps ha le húzom a látóhatárt teljesen, de akkor meg alig látni valamit. Láttam több fórumon is hogy rengeteg embernek hasonló konfiggal ugyanilyen fps aránya volt. De volt akinek sokkalta rosszabb konfiggal pl: egy pentium 3 procival meg volt a 30 fps folyamatosan. És ezt nem értem hogy miért? Már próbáltam rengeteg pathcet de az sem segített. Talán inkább rakjak fel windows xp és avval meg lenne a 25-30 fps? Mert már bőven meg lennék vele elégedve. Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 23. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Retrózol?


A Morrowind tényleg elég hektikusan tud viselkedni, ami amúgy úgy általában igaz az összes Bethesda játékra. Emiatt viszont biztos módszer sincs a javítására.


Épp az ünnepek alatti szabim alatt akartam kipróbálni több retró konfigon. Javarészt Pentium 3-asokon és újabbakon.

2018. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Retrózok :D


Na és amúgy hogy sikerültek a tesztek (ha már próbáltad)

mennyi lett az fps? Legfőképp a pentium 3 teszted érdekel :D

2018. nov. 23. 22:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Modern gépeken az OpenMW megoldás a kompatibilitási gondokra.
2018. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nem próbáltam, majd az ünnepek alatt/között, akkorra kivettem az összes maradék szabim. Plusz még a csomag fele bedobozolva hever.


Mondjuk amit összerakva tárolok, arra holnap vagy holnapután ránézhetek :)

2018. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát az OpenMW már próbáltam és alig lett 5fps több, de ugyanúgy voltak nagyobb fps droppok. :/


Majd ha már letesztelted akkor le írod hogy milyen volt az eredmény? Mert eléggé kíváncsi vagyok rá. És nekem sajna nincs annyira régi konfigom min egy petium3-as gép. De szerintem inkább le veszem félig a látótávolságot és beletörődök a 20-30 fps be, mert nagyon szeretném játszani! Köszönöm az eddigi válaszokat! :D

2018. nov. 24. 00:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik Pentium 3-assal felsültem. A meghajtója, bármilyet teszek bele, nem hajlandó CD-t olvasni, csak DVD-t. Csinál amúgy egyéb furcsaságokat is. Lehet, hogy újra kéne telepítenem vagy újrakondizni az alaplapját.


Holnap teszek egy próbát egy másikkal. Az azt hiszem csak Celeron és nem is vagyok biztos benne, hogy eléri a minimum gépigényt. A másik két Pentium viszont bedobozolva fekszik darabokban, nem biztos, hogy ezek a hétvégén lesz időm összerakni.

2018. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az információt! És sok szerencsét kívánok a tesztekhez. :D Na meg várom a további fejleményeket!
2018. nov. 24. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Áh, kidobozoltam az egyik retró masinám, amit még sosem teszteltem le rendesen. Csupa jóság, 500MHz Pentium 3, 128MB SD RAM, Radeon 7000, 6,4GB Quantum Fireball HDD.

[link]

(ezen még nem az a videokártya van, kaptam egyet egy kolegától, azt próbáltam ki először)


Feltelepítem rá az XP-t, a drivereket, na monsom jöhet a Fraps és a játék, erre hirtelen nagy csend, a kép merev és füstszag.

[link]

Elpukkant a winyó (szar a kép, az alsó chip megemelte a kalapját) :D

2018. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, gatyába ráztam a legerősebb Pentium 3-asom.

A dobozos vanilla Morrowindet próbáltam, a gép a következő 512MB SD RAM-mal:

[link]


1024×768 felbontáson közepes látótávolság, közepes árnyék, nekem kb. úgy ment, mint neked a Sempron alapú gépen.

2018. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom kicsit későn válaszolok, de köszönöm szépen hogy ezeket leírtad nekem. Régen kíváncsi voltam egy ilyen tesztre.

"Elpukkant a winyó (szar a kép, az alsó chip megemelte a kalapját) :D"

Nahát eléggé meglepő de végül is egy régi configról van szó. :D Sohase lehet tudni mit reagál egy úgy nevezett "túlhajtásra" (morrowind miatt értem) de meglepő!

Oké, gatyába ráztam a legerősebb Pentium 3-asom.

"A dobozos vanilla Morrowindet próbáltam, a gép a következő 512MB SD RAM-mal:"

Hát ez egy kicsit elszomorít (már mint nem a teszt nyugi) hogy ugyan úgy ment mint az én régi sempron alapú gépemen. :(

A morrowind tényleg "hektikusan" tud viselgetni, ahogy mondtad. És még egyszer is szeretném meg köszöni a teszteket, jól esett elolvasni és okosodni belőle.

2019. jan. 24. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!