Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PC - Vélemény, tapasztalat?

-=Dávid=- kérdése:

PC - Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy viszonylag olcsó PC -t rakok épp össze kizárólag Gaming céllal.

Most nem arra vagyok kíváncsi hogy ez a Build mekkora szar vagy ,hogy ma már nem éri meg ilyen PC-t összerakni játékra.

A kérdés inkább az lenne, hogy mi a véleményetek erről a PC összeállításról a jövő tekintetében illetve, ha van olyan akinek hasonló vagy akár ugyan ilyen PC -je van mik a tapasztalatai a mostani vagy akár a közel múltan lévő játékokkal kapcsolatban és mire számítotok a jövőben mennyire bírja majd el egy ilyen gép az új játékokat?


PC:


Processzor: AMD Phenom II Black Edition (4 mag, 3.4 Ghz)

Videokártya: MSI GeForce GTX 1050 Ti (4GB, GDDR5, 128bit)

Ram: ADATA XPG Spectrix D41 (16GB (2x8GB), DDR3, 3200MHz)

Alaplap: ASRock 970 Pro3 R2.0

Tápegység: 600W

OP rendszer: Win10 (64 bit)


Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy...Tudom, hogy ez a gép nem "2019 Ready" Én kizárólag a véleményekre és az esetleges tapasztalatokra (ha van) vagyok kíváncsi ezzel az összeállítással kapcsolatban kizárólag a játékok terén.


A válaszokat előre is köszönöm további szép napot :)



2018. dec. 5. 07:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. Számítástechnika - Hardverek kategóriába való


2.

Processzor alatt az X4 965-re gondoltál (mivel van x2 555, x4 955 és x4 965 is)?


3200MHz-es ram felesleges ilyen processzor mellé, sima 1600MHz-es is vígan elég ide, arról nem is beszélve, hogy az alaplap nem támogatja, max 2000MHz-ig, szóval felesleges megvenni, mert le lesz korlátozva (illetve mivel RGB erőteljesen kérdéses, hogy elindul-e vele, mert lehet kisípolja aztán lesel ki a fejedből miért nem megy a gép, ja mert a világítós funkció miatt nem kezeli a lap és el se indul).


Tápegység pontos típusa? Mert van 10e-ért is 600w meg 50 ezerért is, nyilván komoly különbségek vannak a kettő közt, mert nem csak a ráfirkantott watt számít, arról nem is beszélve, hogy a 1050Ti kártyák kis része rendelkezik csak 6 pines pci-e csatlakozóval, ebből kifolyólag 300 wattos táp is elég, ha kell 6 pin akkor is max 400w, mert azon van külön csatlakozó hozzá. Ha olcsón kell, egy FPS Hexa+ 400w vagy Cooler Master Masterwatt Lite 400w jobb választás.


Nem éri meg, nincs fejlesztési lehetőség, aránytalan az egész.


Ha újként veszed, messze jobban járnál most 8GB rammal meg egy ryzennel, azt lehet fejleszteni.

Ryzen 1200/1400, hozzá 8gb ddr4 ram (2400Mhz-esből annyira nem vészes), legolcsóbb B350M lap, fejleszthető, van értelme megvenni.


Ha használtan vennéd a leírt konfigot, akkor kérdés mennyiért adják, mert ennél jobban kiegyensúlyozott gépet hardver aprón 120e-ért dobnak utánad.

2018. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kérdés tényleg az, hogy ezekből mi van meg alapból. Ennél jobb ár/érték arányban lehet kapni balanszoltabb konfigot.
2018. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
vegyél konzolt. olcsóbb is, jobb is
2018. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.. Igen tudom hogy ez egy "katyvasz" az a helyzet hogy 2 gépből van összedobva a cucc. A processzort vettem újonnan mert a korábbi elfüstölt és vitte magával az alaplapot is illetve az 1050ti-t venném még + a ramot bővíteném. Nem tudtam hogy az rgb -s ram lehet nem is jó köszönöm akkor inkább hanyagolom. A tápegység típusát nem tudom sajnos, de régebbi gépből van tuti nem komolyabb darab.
2018. dec. 5. 15:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja a konzolos válaszokat hanyagoljuk... Volt egy PS4-em 1 évig el is lett adva bőven vétel áron alul. Szinte 0 tartalom és még a szart is aranyárban adták a Store-ban és nem olcsó a játékokra kiment vagy 200K abban az 1 évben. Inkább maradok a Pc-nél és a Steam-nél, de köszönöm a választ.
2018. dec. 5. 15:15
 6/14 A kérdező kommentje:
1. Az X4 965 processzor. Egyéb mire gondolszaz alatthogy lekorlátozzamert én utána néztem és ki lehet húzni a processzort 4.2ghz -re egy ilyen 2100+ alaplappal megfelelő hűtés mellett (nekem mondjuk ez nem célom) AM3+ foglalattal pedig nincs is illetve én sehol nem találtam erősebb alaplapot és csak DDR3- as lapok vannak.
2018. dec. 5. 16:21
 7/14 anonim ***** válasza:
A jövő tekintetében erről nem gondolok semmit. Ez a gép a múlt. Az alapjai lassan 10 évesek lesznek. Ezt ma már lecserélni kell, nem megvenni.
2018. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy "ez a gép a múlt" írtam is hogy 2 másik gépből lett összerakva. A processzort vettem bele illetve a videokártyát szeretném még + a ramot bővíteni. Nincs rá sok pénzem nem is lesz nem a gépbe akarom fektetni a jövőt pénzügyileg csak igyekszem tartani a lépést a játékokkal (alsó kategóriában nyilván). De köszönöm a rövid és lényegretörő válaszodat :)
2018. dec. 5. 17:42
 9/14 anonim ***** válasza:

A lekorlátozás annyit tesz, hogy hiába vennél 3200 MHz-es ram-ot, mikor az alaplap 2000MHz-ig kezel. Innentől kezdve hogy te 2000, 2133, 2400, 3000, 3200, 5000, 10.000, stb MHz-es ramot teszel bele, teljesen mindegy, mert fixen 2000MHz-cel fog menni, legyen szó akár a 2000 MHz-esről vagy az általad kinézett 3200 MHz-esről, fizikailag képtelen a lap nagyobb órajellel működtetni a ramokat. Nagyjából olyan, hogy veszel 100 millióért egy 600 lóerős mercit aztán falun kívül fixen 90-nel mész, arra egy 200 ezres használt kocsi is elég lenne.


Ha úgy lett kukázva, akkor jó lesz a gép, de 970-es lapban ne akard a processzor órajelét nagyon húzni, mert az alaplap lesz a következő, ami elfüstöl, nem erre lett kitalálva, nem olyan a minősége se a beleépített alkatrészek, hogy bírná.

2018. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az az egyik, a másik meg az, hogy a proci bottleneckelni fogja a videokártyát. Ha nagyon foltozgatni akarod, venni kell bele egy használt GTX950-et vagy HD7870-et 15 ezerért, azt le van tudva a dolog.
2018. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!