Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hardcore mmorpg?

Hardcore mmorpg?

Figyelt kérdés
Csak szerintem lenne igény egy jó harci mechanikával rendelkező játék? Játszottam pár mmorpgvel de kb. A egyik sem a skillről szólt.(jól időzített dodge, jó parry.) Vagy egy jó realisztikus harc modellezésel betudnak repíteni egy sziklába, eltudják törni a lábad, letudják vágni a lábad akár stb. Ebbe annyi potenciál lenne mégis gagyi klikkelgetős játékkal látnak el orrba-szájba. Engem ez már nagyon idegesít titeket nem?

2019. jan. 18. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Amint rájössz, hogy nem rpg-t keresel, mindjárt nem fog annyira idegesíteni.
2019. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

1. szép és jó leírva, de ezt leprogramozni nem épp egyszerű (jóformán lehetetlen, hogyan egyensúlyozod ki a fegyvereket, mit mivel hogyan tudod gyógyítani ha lehetséges egyáltalán stb)

2. mmorpg-k lényege pont az, hogy sok kis játékos le tud teríteni fél hegynyi szörnyeket, az end-gameben meg mehet a farm ezerrel.

3. A leírt dolgokkal nagyon leszűkítenéd azoknak a körét, akik vevők erre. A mai világban a játék a profitról szól, mennyi pénzt lehet vele szerezni. Egy ilyen játékkal szerintem az a baj, lenne egy kemény mag benne, de ennyi, pénzügyileg pénznyelő az egész, túlságosan kis részére megy rá emberileg. Nézz meg egy Witcher 3-at, 22,6 milliárd (nem millió) Forintba került a játék mindenestül (PR, fejlesztők, irodabérlés stb), ekkora befektetésnél minimum egy kupac elemzés, kinek lehet eladni, mennyit lehet keresni vele, stb. De mondhattam volna a GTA 5-öt a maga kis 75 milliárdjával PC-re, itt már arra mennek, minél nagyobb tömegnek el lehessen adni.

Nincs értelme játékot fejleszteni, ha azt csak egy szűk csoportra gyúrod, nem hozza vissza a befektetett pénzt (hacsak nem önszorgalomból, saját magadnak is fejleszted, vannak ilyenek is). A fejlesztőnek is van/lehet családja, enni kell, számlákat feladni, stb. Ha nincs rá hatalmas igény/érdeklődés, akkor nem lesz belőle semmi.



Ha nehezebb RPG-re vágysz:

Nioh, Dark Souls, Bloodborne, Salt & Sanctuary, Hollow Knight, ezekkel talán elleszel.

2019. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dark souls is siker lett mégis réteg játék lett. Szóval ami jól sikerül az általában szép bevételt is generál.
2019. jan. 18. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem tud idegesíteni, amúgy meg ha mmorpg-ben kihívást keresel akkor azt ne iylen formában keresd.
2019. jan. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Elég nagy tévedés, ugyanis a Dark Souls 3 a sorozat legkönnyebb része (ami egyben behúzta az embereket a Dark Souls szériába), pont azért csinálták tudatosan nem olyan nehézre, mint a többit, hogy több ember játssza. Igen, erre rájött a jó marketing, valóban, sikeres lett. Mi a garancia arra, hogy az általad leírt játék is ilyen sikeres lesz? Végtaglevagdosás miatt alapból 18+ szal indít.

Én személy szerint nem látok túl nagy rációt ilyen játék elkészülésére, főleg nem MMORPG szintjén, aminek az alap koncepciója egyáltalán nem ez, mert nem erről szól.

Ami esetleg még kicsit véresebb, az a Conan Exiles, próbáld ki azt.

2019. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott volt a Wildstar, akkorát bukott, mint az ólajtó.
2019. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az ilyen "ki tud többet kikkelni gamenak" tűnik nekem. Sőt, gagyibbnak tűnik a gw2nél is sokkal. Szóval valahol érthető hogy bukott. Mivel amikor megjelent is tele volt a piac a ilyen játékokból.
2019. jan. 20. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Mindezt egy videó alapján szűrted le?
2019. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!