Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Assassin's Creed sorozat...

Assassin's Creed sorozat sztorival van kérdésem?

Figyelt kérdés
Kivitten az Originst, az Odysseyt, és most az AC 2-t, melyben nagyon tetszett a sztori. Rengeteg kérdést hagyott az AC 2 a játékosokban. Igazából az érdekelne, hogy mindegyik egyéb AC ezt a storyt folytatja tovább? Vagy van olyan, amelyiknek különálló története van? Mert akkor azokat lehet, hogy nem játszanám ki, vagy csak később. Spoilereket legyetek szívesek ne írjatok.

#videójáték #AC #Assassin's Creed ##MyFavGameFranchiseSoFar<3
2019. febr. 22. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én csak az Ezio trilogiával(AC 2, Brotherhood és végül a Revelations) és a Rogue-val játszottam.

Az Ezio trilogia nyilván folytatja a saját story-t Ezio-val a 2. résztől a Revelations-ig bezáróan. A Rogue-nak már más története volt és amennyiben jól tudom a többi résznek semmi köze egymáshoz(legalábbis történetileg). Viszont ebbe lehet hogy tévedek mivel a többivel nem játszottam még.

2019. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BruceStark ***** válasza:
100%

Ugyebár az Assassin's Creedhez hozzátartozik egy modern kori cselekményszál (hogy ez most jó vagy rossz, azt döntse el mindenki magának).


Az első öt Assassin's Creed játék (vagyis AC, AC2, Brotherhoood, Revelations és AC3) modern kori cselekményének főszereplője Desmond Miles és körülötte egy kis csapat (Shaun, Rebecca, Desmond faterja és Lucy).


Ezek a szereplők (bár nem mindegyikük) felbukkannak még az AC4, a Unity és a Syndicate folyamán is.


Most térjünk rá a múltbeli cselekményre.


Az első AC múltbeli főszereplője Altair ibn La'Ahad, akinek a páncélját meg lehet szerezni a második részben, de a történetben szereplő Kódexet is ő írta. Altair később még a Revelations folyamán is felbukkan, és Ezio megtalálja a maradványait is.


Az AC3 főszereplője Connor Kenway, az AC4 főszereplőjének, Edward Kenwaynek az unokája, az összekötő kapocs közöttük Haytham Kenway aki főgonoszként szolgál az AC3 történetében. Ő az egyik legfontosabb mellékszereplő az AC3 és 4 között játszódó Rogue cselekményében, aminek a befejezése egy az egyben a Unity eleje.


Plusz az egész sorozatot összekötik az Isuk, akik a sorozat mitológiája szerint az írott emberi történelem előtt alkottak civilizációt a bolygón. Az egyik Isu (Aita), akit először az AC3-ban látunk egy visszatekintésben, különböző formákban felbukkan az AC4 és a Unity folyamán is, mivel mindig reinkarnálódik más-más emberben.


Mivel régen játszottam a sorozattal (az Origins és az Odyssey meg teljesen kimaradt), most csak ennyire emlékszem.

2019. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!