Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » LOL-ban miért tartják Jannát...

LOL-ban miért tartják Jannát a legjobb supportnak? Csak én vagyok nagyon béna vele?

Figyelt kérdés
Jó hogy van egy pajzs nála, ami annyira nem is jó, mert fokozatosan gyengül. A Q soha nem talál be, a W semmire nem jó. Ulti az igen heal de Soraka heal-jeihez képest amin jóformán CD sincs, nem ér semmit. Szóval én nem értem miért tartják olyan jónak, sőt a legjobbnak Jannát. Szerintem gyenge úgy ahogy van. De lehet így van, csak én érzékelem másképp.

2019. márc. 4. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát legjobb supportnak én Sorakát tartom...Aztán Lux és Sona :D nem tudom nekem Janna semleges
2019. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
1es vagyok...mellesleg Blitzcrank is iszonyatosan jó supp :D
2019. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én goldba vagyok és ha nem ér meglepetésként akkor ki tudom kerülni a Blitz hookokat, szal ő sem valami nagy dobás.
2019. márc. 5. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Janna-t azért szeretik, mert a pajzs + ad-t ad, amivel erősebb lesz az adc, emellett ha üldöznek, egy Q-val fel lehet ütni az üldözőket (pl abba az irányba rakod le, amerre futsz vissza, átmennek rajta és akkor nyomod el), a W-nél a lényeg meg a passzívon van, 5-ös szinten nagy cipővel átlag 480-500-zal repül, ami azt jelenti röhögve átmegy a pálya bármelyik részére és ha nem tudod le CC-zni, akkor el is menekült, vagy épp nem tudod lerázni, a sebesség miatt pedig tökéletes wardok kiszórására ellenséges jungle-ben is, plusz egy-egy rövidebb eltűnéssel remekül lehet roam-olni, gankelni is vele midre, vagy épp topra.

Legjobbnak nem mondanám, én Thresh-t mindig is többre tartottam a lámpás miatt, de az tény, hogy jó kezekben elég hatékony.

2019. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kreténpali ***** válasza:
85%

A #4 hozzászólásban sok dolog van, kiegészíteném még néhánnyal:

Janna Q blokkolja az összes ugrást az 'unstopable' megnevezésüek és a 'flash/teleport' vagy 'untargetable' jellegűek kivételével. Például blokkolja: kha zix megbpóbál beugrani az adc-re, kivégezni és kiugrani, rengar ultival megpróbál az adc-re ugrani, vi megpróbál fellökni(nem az ultival), shen taunt, rammus q, lee sin second q, leona e, thresh second q... szóval elég jó védő jellegű. Egy dolgot kel vele tenni, midgamig kihúzni(ezt is leírom mindjárt) és utána ráállni a karaktereddel az adc-re és blokkolni az assasinokat és az aoe engage-eket(ezt is mindjárt). Nehezen hozzáférhetővé teszi az adc-t, ami jó, mert az adc feladata a dps biztosítása a csapatban, szóval, ha életben tartod, nyertek. Q-t egyszerű bevinni ilyen esetekben. ráállsz az adc-re, a cézást már előre tudod, mert az ellenfél felé kell közvetlenül, ha elkezd castolni, már nyomod is a q-t. ha azt szeretné az ellenfél, hogy hatása is legyen az ugrásának, akkor az adc-d felé fogy menni, egyébként mit ér egy shen taunt például.

w-> na. Ezt tényleg elég nehéz kitalálni, hogy mire jó. két dologra. 1: könnyíteni a carry menekülését, de a slow nem mindig segít. 2: w sebzést tud bevinni eléggé távolról, rövid cd-vel. Janna aa range is óriási, a legtöbb supportot szépen ki tudja poke-olni. Felsétálsz, w->aa, hátramész(minion deagro), repeat. Ha béna az adc-d, vagy az ellenfél supportja nem tud bűntetni, w max is mehet, killeket is össze lehet vele szedni(mondjuk ignite-tal viszed jannát)

e ugye midgame-re alacsony cd-vel rendelkezik(q-t nem maxolunk már egy ideje)

Na, most jön az ulti: aoe heal, nem sebzi jannát, mint sorakánál a w. Egyszerre healel mindenkit. Ez egy. Kettő: knockup-nak számít, szóval megint megálít mindent ami nem unstopable. mumu ulti, fiddle ulti, kat ulti és hasonlók ellen nagyo jó. azonnali, nem hagy időt az ellenfél hátsó vonalának követni a tankokat. A knockup még stunnol is, ha terrain blokkolja a hőst. Tf-nál, ha a csata közepében vagy, szét tudod fújni az ellenfél csapatát, ez rövid ideig 5v2 meg hasonló szituációkat eredményez, aminek nem szokott örülni az, aki elől marad.


Jannának jó self peal-je van, ha csapattal van, akor soha nem őt fogják célba venni, mert könnyedén disengage-el, vagy sidesteppel a nagy movespeed miatt. Nem kell tankosra buildelni, sok olcsó utility itemet képes így venni. Sorakánál ugye aza bja, hogy a zedek, rengarok meg khazixok mind réizgulnak mid és lategame-ben és vagy tankot építesz, vagy unalmas meccsed lesz, ahol minden tf-ben te leszl az első halott sorakával.


Jannával 4 fontos dolog van. A q-t mindig tartalékolni kell, nem szabad random használni, mert akkor cd-n lesz amikor a lee sin q-t meg kellene szakítani. A w poke-ra való, kinézed vagy a supportot vagy az adc-t és ameddig sok manád van és nem tudnak bűntetni, folyamatosan szórod aa-val fűszerezve(hagy töltődjön a spellthieve, sok aranyat ad). Az e-t nem akkor rakod az adc-re, amikor szerinted jó lenne támadni, mert megint csak cd-n lesz, amikor megtámadják. Akkor rakd rá, ha támad az adc(+ad miatt és a shield miatt) vagy akkor, ha 100%-ban viztos vagy benne, hogy egy felé közeledő sebzést tudsz blokkolni(pl cait q, ashe w). Akkor lehet még e-t használni, ha te poke-olsz, ez csökkenti a minion agro-ból szerzett sérülést és növeli az aa sebzésed. Utlinál figyelni kell, hogy ne b4sszál ki a jarvanoddal, fiddlestickseddel, katarináddal, swaineddel, ryzeoddal, chogatoddal, nasusoddal, dariusoddal, meg mindenkivel, akinek locdownja van, lockdownra van szüksége, statikus aoe sebzése van, vagy egyszerűen szereti a tömegjeleneteket.

Elég csúnya tud lenni, pl amikor egy j4 beultizza a kogmaw-t, te meg kifújod, két ultival kevesebbek vagytok, a j4 meg kiborul, a kogmaw visszakerül backlineba és felaprózza a csapatod.

Ha ezek megvannak, onnantól kezdve lehet figyelni a térképet, wardolni stb. Janna állítólag chal-ban is megállja a helyét, ha silveren túlvergődöd magad, akkor már nem olyan fájdalmas játszani vele, mert nem kell végignézni, ahogy az adc inyiratja magát. A jó benne, hogy minden rangban siver fölöt kb ugyan olyan jó, csak folyamatosan finomítani kell. Pl egy brand/zyra/luxba ha beletanulsz(200+game) elvisz platig, de aztán már mindenki ismeri a legtöbb koszos trükköd és nagyon nehéz vele előnyhöz jutni, ha nem a megfelelő matchupot kapod.

2019. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!