Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet mattod adni...

Hogyan lehet mattod adni huszárral és futóval?

Figyelt kérdés
Csak ezzel a két tisztel (meg persze a király támogatásával). Elvileg 50 lépésen belül megoldható, de én képtelen vagyok. (Sakkprogrammal szoktam gyakorolni, egyedi állást állítok fel, de ha gyengébbre is teszem (5-6 szint; 1500-1600 pont) akkor se bírom bemattolni nem hogy 50 lépésen de 1500 lépésen belül se, ha 10-es szintre teszem (2600 pont) akkor meg teljesen esélytelen)

2019. ápr. 6. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
[*mattot, elgépeltem]
2019. ápr. 6. 20:22
 2/6 anonim válasza:
Lehetséges, egy példa játszma az alábbi linken, a lépések jól követhetők: [link] // Stockfish(2600)
2019. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem könnyű, de azért nem is lehetetle. Én még régebben a w-manőverrel tanultam meg. Van egy másik módszer is vmilyen háromszöges. Én a w-t ajánlom, mert kevesebb lépés de egyébként nagyon ritka, hogy kialakuljon ilyen végjáték! Az a lényeg, hogy az ellenfél királyát a tábla szélére, majd majd onnan a tábla sarkára kell szorítani. Vélhetően a rossz sarokmező felé fog indulni, hiszen ott haszontalan a futód. De w-vel át lehet szépen vezetni a neked jó sarok felé! De nagyon vigyázni kell a parttra. Ezt meg kell tanulni én a zöldsakk oldaláról tanultam meg. Egyébként mindig kikényszeríthető a matt. De ezt rontották már el nagymesterek is. Szerintem extrém ritka, de ha érdekel a zöldsakk, vagy youtube-on megtalálhatod. Hátrányod nem származik belőle.
2019. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ja még annyit elfelejtettem, hogy magadtól soha nem fogod tudni bemattolni, ha nem ismered a technikáját! :) De ha megtanulod akkor teljesen mind1 mennyire állítod az élő pontszámot hiszen mindig kikényszeríthető a sakkmatt.
2019. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sokat kell gyakorolni, én is a w-módszert ajánlom, vagyis, hogy leszorítod az ellenfél királyát a tábla valamelyik szélére és létre kell hozni az úgynevezett "hókefe" pozíciót :D vagyis, hogy a tisztek egy sorban vannak, a tábla szélétől nézve pedig a sorrend: király(ellenfélé), huszár(mivel hó-->h-->huszár) majd a te királyod (ke-->k-->király) és végül a futód(fe-->f-->futó) :D ezt nekem még a legelső edzőm tanította.

Remélem világos, ha nem, írj!

2019. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A futó színének megfelelő sarokba kényszeríted az ellenfél királyát, 1-1 várakozó lépés előfordul közben. Nem ördöngös és logikusan teljesen megoldható. Ne vágj be semmit, csak folyamatosan kényszerítsd a megfelelő sarok felé.
2021. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!