Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valami jó fantasy könyv?

Valami jó fantasy könyv?

Figyelt kérdés

Lehetőleg Trónok harca vagy Vaják(Witcher) stílusban,mert ezek bejöttek.

Ami viszont tényleges feltétel:

-Sorozat legyen(ne 1 vagy 2 könyből álló)

-Mindenképpen több szálon futó

-Rendes élő világgal rendelkező


-Nem lenne továbbá baj,ha a politika is szerepet játszana

-Örülnék ha nem lenne még befelyezve(értsd: még folyamatban van a fordítás,esetleg az eredeti kiadása)

-A Királygyilkos krónikája pl.pont megfelelne. Vagy a Varázsló-gyűrűje trilógia.



2019. júl. 28. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A Rovásember (Démon-ciklus a sorozat neve, azt hiszem)
2019. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Robert Jordan: Az Idő Kereke (ezt én is most kezdtem olvasni, eddig nagyon tetszik, szerintem ez inkább a Vajákra hasonlít, na és persze a Gyűrűk urára, viszont ami miatt nagyon érdekel, az az, hogy elvileg a sok értelmetlen és nem is eredeti fantasy faj: hatvanmillió elf-féle, törp, gnóm helyett különféle emberi kultúrákat, civilizációkat mutat be)


Robin Hobb: Az Elődök birodalma (azokban a könyvekben, amikben Fitz Farseer/Látnok szerepel, abban csak az ő szempontjából játszódik a történet eddigi olvasmányaimban az univerzumból, viszont amikben nincs benne, azokban több POV karakter van)

Szerintem ez karakterek és mágia szempontjából nagyon hasonlít A Tűz és Jég dalára. Uh szerintem ebből a sorozatból szedték a rajongók azt a teóriát is, hogy hogyan éli túl Jon a merényletét (hogy belewargol Szellembe)...ami copy-paste lenne Martin részéről.

A csatározások azért nem annyira véresek benne, de Hobb vérengzés nélkül is jókat tud csavarni a történeten. Vannak benne a wargokhoz, bőrváltókhoz hasonló szereplők is, akik itt az ösztönnel bírnak. Illetve a valyriaikhoz hasonló, sárkányokkal mágiával kötődő emberek is.


A Királygyilkos nekem nem tetszett. Szerintem a főhős egy kiállhatatlan, irritáló karakter, aki mindig elér mindent, amit csak akar. Nem éreztem úgy, hogy tétje lenne benne a konfliktusoknak, mert Kvothe gondjai úgy is "varázsszóra" megoldódnak. És őszintén a mellékkarakterek sem dobták fel nálam a sztorit. Én kb. a könyv feléig bírtam, amikor kiderült mégis lesz pénze a varázslóiskola tandíjára vagy mi a fene. Majd még lehet egyszer bepróbálom, de az nem most lesz.

A másik sorozatot nem ismerem.

2019. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én ezek alapján az ajánlások/értékelések alapján kezdtem olvasni őket, ha érdekel:

https://www.youtube.com/watch?v=HVq5izd9sF4

https://www.youtube.com/watch?v=ZtQ1e5xpVLE

2019. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Christopher Paolini: Örökség-sorozatát nagyon ajánlom!
2019. júl. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármi Michael Moorcock-tól, de Fritz Leiber könyvei is kiválóak.
2019. júl. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz hogy már be van fejezve,de nekem az egyik kedvenc sorozatom a Setét torony sorozat... Kicsit döcögősen indul az első könyv ( tekinthetjük csak első fejezetnek is akár) de nagyon nagyon jó :D! (A filmhez pedig nem nagyon van köze)
2019. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a stílus nem ugyanaz, de:

- Frank Herbert Dűne-sorozata

- Raana Raas: Csodaidők (ez ugyan sci-fi, de zseniális!)

- Stephen King: A Setét Torony sorozat

- Michael J. Sullivan: Riyria-krónikák

- Robin Hobb: Látnok-ciklus

- Brandon Sanderson: Ködszerzet

2019. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A Démon-ciklusnak úgy tudom nagyon régen nincs 4.része magyarul,ami általában azt jelenti,hogy nem is lesz.

#2 nagyon köszönöm. Robin nagyon elismert író,habár ha jól láton most nincs sok friss könyve.

A többieknek is köszönöm

2019. júl. 29. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Friss? 2017-ben zárta le az Elődök birodalma sorozatot.

Magyarul pedig jelenleg A borostányférfi-ciklust adják ki.


A Démon-ciklus pedig tudtommal meg fog jelenni, ha nem idén, akkor jövőre.

2019. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!