Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan ölte meg Arya a Sárkány...

Lktsrmnd kérdése:

Hogyan ölte meg Arya a Sárkányok Tánca c. kötetben az öregembert Braavosban, amivel bebizonyította, hogy méltó a Sokarcú Istent szolgálni?

Figyelt kérdés

Aryának az a feladata, hogy megöljön egy embert, aki pénzt számol, és van két őre. A lány megvár egy másik embert, aki rendszeresen ad pénzt az öregnek, majd mögé oson, kimetszi a zsebét, és ellop egy pénzt. Ezután visszatér, idezek a könyvből:

"A kedves ember a Fekete és Fehér házában, a kút szélén ülve várt rá. A csúf kislány letelepedett mellé, és letett egy érmét kettejük közé, a kőperemre. Aranypénz volt, egyik oldalán sárkánnyal, a másikon egy király képmásával.

- Westerosi aranysárkány - mondta a kedves ember. - Honnan szerezted? Mi nem vagyunk tolvajok.

- Nem loptam. Elvettem tőle egyet, de helyette otthagytam egy másikat.

A kedves ember értette.

- És azzal a pénzzel, meg az erszényben lévő többivel fog kifizetni egy bizonyos embert, akinek a szíve nem sokkal később megáll."

Nem igazán értem, tudnátok segíteni, Arya mégis miként ölte meg a célpontot?



2019. aug. 19. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogyan Patet is megölik a Varjak lakomájában. Az érme mérgezett. Amikor ráharap az érmére, akkor a méreg bekerül a szervezetébe.
2019. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, azt hiszem ez a rész sincs meg, nem emlékszem, mi történt és mikor, hol? Amúgy köszi, ment a zöld kéz.
2019. aug. 24. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Varjak lakomája prológusa, Pate a POV. Oldtown-ban (óvárosban) zajlik, Pate mesternek tanul. Le akar feküdni egy lánnyal, de nincs hozzá elég pénze, ezért ha jól rémlik, akkor elvisz egy kulcsot egy rejtélyes megbízónak, az alkimistának, aki egy arannyal fizet neki. Az alkimista viszont egy arcnélküli volt, aki az érmével megöli Patet (ráharap az érmére, hogy tényleg arany, utána összeesik). Az arcnélküli felveszi az arcát, így bekerül a Citadellába Pate-ként (nem emlékszek, hogy ezt hogyan fordították, ahol a Mesterek vannak.)
2019. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg, és, ha jól emlékszem, a kötet végén szintén ő van, amikor találkozik Sam Tarlyval egy hajón. Köszi ezt is.
2019. aug. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!