Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Keresek egy rövid novellát/rés...

Keresek egy rövid novellát/részletet/nem tudom mi pontosan, két játék beszélget a szeretetről. Valaki be tudná linkelni?

Figyelt kérdés

Egy új játék és egy régi, rongyos és szakadt beszélgetnek, azt hiszem plüssök. A szakadt magyarázza az újnak, hogy a sok szeretettől, ölelgetéstől lett ennyire elkopott, és hogy ettől van neki lelke. Valami ilyesmi.


Nagyon-nagyon keresem ezt az írást, bármilyen infónak - cím, író, link - nagyon-nagyon örülnék :)


Köszönöm!!


2019. aug. 29. 08:53
 1/3 FarkasKölyök. ***** válasza:

Szia!

Szerintem Margery Williams Bianco: Bársony Nyuszi és Bőrlovacska című novellájára/gyerekkönyvére gondolsz :)

Eredeti címe: Margery Williams Bianco: The Velveteen Rabbit (or How Toys Become Real) - 1922


Több magyar fordításban is megjelent, van még pl "A Bársony nyuszi - Avagy a játékok életre kelnek" címen is. Illetve érdekes módon némelyik fordításba kevesebb tartalmi rész került át (ezt nem igazán értem, hogy miért, mert nem tüntetik fel röbidített olvasmányként - mondjuk alapból sem egy hosszú mű). Szóval érdemes többet is átfutni, melyik a szimpibb változat.


Bársony Nyuszi az új játék, Bőrlovacska a régi, és ő mesél a nyuszinak arról, hogy mit jelent "IGAZINAK" lenni és hogyan válik azzá egy játék (ez az a rész amit te is említesz, amit gyakran csak magában szoktak idézni több meseterápiás, önsegítő, gyerekeknek szóló, stb oldalakon, cikkekben, blogbejegyzéseken). A történet többi része pedig arról szól, hogy Bársony Nyuszi hogyan válik igazivá/valódivá.


Itt van két fordítás, ami online olvasható: az első a rövidebb (kihagy pár kisebb részt), ellenben szerintem egy jobb és bizonyos pontokban következetesebb fordítás, mint a másik, hosszabb változat, amit szintén megtaláltam online. Amúgy antikváriumban, könyvtárban, és még könyvesboltokban is fellelhető :)


Rövidebb, de ennek ellenére szerintem mégis jobb verzió: [link]


Hosszabb, de nem túl következetes fordítás: [link]


Libri (ez nem tudom milyen, nem olvastam még): [link]

2019. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igeeeen, köszi ♥
2019. dec. 20. 12:10
 3/3 FarkasKölyök. ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2019. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!