Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter kérdések?

Harry Potter kérdések?

Figyelt kérdés

A kérdéseim vegyesen kapcsolódnak a könyvekhez és a filmekhez is.


1. Lumpsluck miért nem tanította Siriust? Gyakorlatilag osztálytársak voltak Jamessel és Lilyvel is, azt tudjuk, hogy Lilyt tanította. Addig helytálló lehet a felvetésem, hogy Sirius nem akart RAVASZ szintű vizsgát tenni bájitaltanból, de akkor az azt is jelenti, hogy Lump csak abban az évben kezdett el ott tanítani?


2, A kviddics tábla kijelzőét miért mugli módszerrel irányítják? Gombot nyomogatnak rajta amire a kijelző számot vált.


3, Umbridget vajon amneziálták a kentauros történet után? A Főnix rendjének a végén még van rá utalás, hogy sokkban van ha patadobogást hall, de később megint túl "bátor" lesz, mintha nem is emlékezne erre.


4, A Dursley család - azon belül leginkább Petunia - miért nem tudja, hogy Harry nem varázsolhat otthon? Elvégre ha nem is jó viszonyban de együtt nőtt fel egy boszorkánnyal. Személy szerint én sem ápoltam jó viszonyt a mostohatesómmal, annál inkább érdekelt mindkettőnket minden amit a másik nem csinálhat. Nekem nem logikus, hogy nem tudott róla, annyira nem lehetett érdektelen 11-12 évesen, főleg közös szülőkkel.


5, Hová lett Bolyhoska? Oké, a Potterwikin olvasható, hogy szabadon engedték a tiltott rengetegben, de nekem ez inkább csak olyan megnyugtatásnak szánt információ, szerintem Rowling egyszerűen megfeledkezett róla a későbbiekben. Pedig időnként nem lett volna rossz, ha még feltűnik, ha másnem a végső csatában.


6, Harry helyében ti is elneveztétek volna az egyik gyereketeket Pitonról? Addig oké, hogy az utolsó pillanatig hű volt Dumbledorehoz, hogy az életét is kockáztatta a kettős szerep érdekében, hogy talán a legbátrabb ember volt. Véleményem szerint azonban ez a hűség csak Dumbledorenak és egy nő emlékének szólt, Harryt önmagáért nem szerette, nem is kívánt vele foglalkozni csak D. kérésére. Úgy volt vele, hogy a Nagyúr úgy is eltűnt, akkor ő minek törődjön vele? Ezután pedig bármi is derült ki a történet végén Pitonról nem változtat azon a tényen, hogy előtte évekig egzecíroztatta Harryt, sértegette, a szüleit mocskolta előtte, rengetegszer a szájára vette a halott édesapját, tiszteletlenül beszélt róluk, igazságtalanul viselkedett vele órákon. Álca vagy sem, megtévesztés vagy sem, akik a halott szüleimet szidják sohasem kaphatnák meg azt a tiszteletet, hogy róluk legyenek elnevezve a gyerekeim, derülne ki bármi becsületre méltó róluk.



2019. szept. 5. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1: Lumpsluck tanította Siriust. Amikor azt mondta, hogy jobban örült volna neki is (vagy valami ilyesmit), az alatt csak azt értette, hogy Sirius griffendéles volt, de ettől még tanította. Legalábbis a könyvben így van.


2: Sok mindenre használtak "mugli módszert" Pennával pergamenre írni is mugli módszer, pl. És egy gombot megnyomni nem annyira megterhelő, hogy varázslat kelljen hozzá szerintem. :D


3: Nem hiszem. Idővel elmúlhatott a szorongása is.


4: Ebben igazad van, itt szerintem is hibázott Rowling.


5: Nem volt már rá szükség, mert nem őrizték a követ. Ezen valahogy sosem gondolkodtam. :D Csatában sem vették volna hasznát, mert szerintem minden embert egyformán megsebesítene, akár halálfaló akár nem.


6. Én sosem szerettem Pitont, teljesen egyetértek veled. Harry helyében nem neveztem volna el a fiamat róla.

2019. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1.

Tanította Siriust, de Lumpsluck úgy akarta volna, hogy mardekáros, hiszen ő a Mardekár házvezető tanára volt. Addigra már rég ott tanított - Voldemortnak is tanára volt, ő meg Sirius anyjának a korosztálya.


2.

Nem tudom... De ez amúgy is csak a filmben volt így nem?


3.

Szerintem idővek túltette magát rajta, és fokytatta addigi életét.


4.

Petunia a hatodik részig úgy tesz, mintha semmit nem tudna a varázsvilágról. Pl kigúnyolja Harryt a 9 es 3/4 vágány miatt, miközben már ő is járt ott. Aztán Voldemort hallatán berezel és kiderül, hogy nagyon is tud ő mindent a dementoroktól kezdve a sötét nagyúrig.


5.

Ez még eszembe se jutott:D Valószínűleg Rowlingnak se.


6.

Nem. Igazából nem értem ezt a nagy hűhót Piton körül. Jó, érdekes karakter érdekes történettel, de ez alapján lehetett volna az a gyerek Rubeus, Regulus, Arthur vagy épp Aragog is.

Meg amúgy a gyerek szemszögéből is milyen már ez a név? 1. Nem hangzik jól (az Albus Severus se) 2. Elneveik a bátyám a jó fej nagyapám és a menő haverja után. Elnevezik a húgom a csupaszív nagyanyám után és a mindig kedves családi barátunk után. Engem meg elneveznek egy szakállas öregember és egy megkeseredett denevér után? Hát kösz...

(És akkor nem is beszélve a nomen est omen dologról. Harry meg csodálkozik, hogy JAMES SIRIUS nem jön ki a kis Albus PESELUSszal. Csoda?)

2019. szept. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel egyet ertek, kiveva a 3.

A masodik konyvben van, h Dumbledore segitett megalkotni sok torvenyt, es lehet, h amikor meg Lily volt diak, varazsolhattak otthon, ugyanis azt hiszem, hogy a 1. konyben hangzik el Petunia szajabol, hogy a poharakat patkennza varazsolta (hat school--and came home every holiday with her pockets full of frog-spawn, turning tea-cups into rats. I was the only one who saw her for what she was)



Az 5. kerdesre pedig azt hiszem, h Rowling nem tul regen valaszolt, h a forbidden forestben el tovabb.

2019. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Jól mondják, tanította őt, de nem mint házvezető tanára (ez kb. olyan mint hogy nálunk is gimiben tanított engem a másik osztály osztályfőnöke, de a saját ofőmmel nyilván szorosabb volt a kapcsolat, szerintem itt is ezért bánkódik Lumpsluck).

2. Ebben semmi meglepő nincs, nem használnak mindenre varázslatot amire nem muszáj.

3. Én nem emlékszem hogy utána Umbridge találkozott volna kentaurokkal, ergo nem volt oka stresszelni. Én inkább azt nem értettem a kentaurok miért hagyták életben a rengetegben.

4. Szerintem csak tettette, hogy nehogy Harry megtudja ki ő valójában. Petunia gyűlölte a nővérét is és Harryt is, meg az egész varázslóvilágot.

5. Elengedték a rengetegbe, felszívódott, további szerepe nem volt (bár itt az oldalon írták hogy elvileg Hermione vele vesztette el...)

6. Harryék a 3. gyerekre már kifogytak a névötletekből. Amúgy fura hogy pl. Ginnynek semmi beleszólása nem volt a gyerekei nevébe?

2019. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4. valaszolonak:

Nem vagyok biztos benne, h Petunia utalta volna Lillyt, ugyanis a 7. konyven van egy olyan elszolasa, hogy nem csak Harry veszitette el azon az ejszakan az edesanyjat, hanem o is elveszitett egy testvert. Nagyon is sokat tudott a varazsvilagrol, foleg, hogy gyerekkent o levelet is kuldott a roxfortba, hogy ot is vegyek fel. Szerintem o inkabb feltekeny volt Lillyre, de nem utalta.

2019. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem tudom hogy vagy vele, de ha én szeretem a testvérem, csak féltékeny vagyok rá, akkor a halála után az egy szem árván maradt kisgyerekével nem úgy bánok mint egy állattal, hogy a lépcső alá zárom meg elhordom mindennek meg vele takaríttatom a házat stb., hanem minimum megpróbálom normálisan felnevelni. Szerintem amit mondasz azt azért mondta hogy egy kicsit sajnáltassa magát adott helyzetben.
2019. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Normalis esetben, ha egy gyerek ugy lenne 'tartva' mint Harry volt, a gyamugy reg kiemelte volna a csaladbol, foleg Angliaban xD szerintem a sztori miatt kellett, hogy igy legyen, de en tovabbra sem erzem ugy, h utalta volna Lillyt. Pl Severus is szerette Lillyt, de Harryt utalta, legfokeppen, mert ugy nezett ki, mint James..
2019. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Piton ő más eset, ott szerelemféltésről van szó, meg arról hogy James és haverjai nem kicsit piszkálták őt gyerekkorában.

Viszont nekem valamelyik részben rémlik hogy Petunia elég megvetően beszél Lilyről (talán az első részben, mikor Hagrid elhozza a levelet Harrynek).

2019. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ginnynek semmi beleszólása nem volt a gyerekei nevébe?"

Arról a Ginny Weasleyről beszélünk, aki elnevezte Ron baglyát Pulipintynek? Mert akkor még lehet rosszabbul járnak szegény gyerekek:D

Amúgy tényleg fura, hogy kb 1 olyan név van a 6ból, ami akár az ő ötlete lehetett.

2019. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 jó, de ott volt vagy 8 éves meg amúgy is egy állatról beszélünk. Nem hiszem hogy felnőtt fejjel Pulipintynek nevezte volna a saját gyerekét. :D
2019. szept. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!