Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Túl sokat olvasok?

Túl sokat olvasok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nyári szünet folyamán rászoktam az olvasásra. Nagyon élvezem és egy teljes naora is le tud kötni egy jó könyv. Lehet hülyeséget írok, de szinte függővé váltam. Elkezdődött az idei tanév, és Én eddig nem igazán tanultam... Találtam egy nagyon élvezhető regényt és egyszerűen képtelen vagyok letenni a kezemből. A szüleim végül elvették tőlem.

Mennyire tartjátok rossz dolognak, ha az ember túl sokat olvas és ez a tanulás rovására megy?



2019. szept. 11. 21:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, elírtam:D

*napra

2019. szept. 11. 21:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasás nagyon jó dolog én is nagyon szeretek és viszonylag sok regényt/novellát tudhatok magaménak de mindennek megvan a maga helye és ideje. Mikor mész a suliba olvass meg amikor jössz haza akkor is, de délután legyen meg az az 1-2 óra amíg tanulsz és majd utána jöhet a könyv mint egy jutalom. Jó, hogy olvasol de nem jó hogy a tanulás rovására megy.
2019. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Az a csoda hogy van még olyan a mai világban akit az olvasás tesz függővé, a szüleid összetehetnék a két kezüket. manapság mindenkinek a Facebookon lógás, gépen játszás vagy buliban ivás a hobbija, a tied legalább hasznos. Persze nyilván ne menjen a tanulás rovására, de a szabadidődet talán a leghasznosabb dolog így elütni. Én visszasírom a gyerekkorom, mikor még heteket csüngtem a Harry Pottereken meg Tom Clancy regényein, manapság már a neten kívül kb. semmit nem olvasok, és tudom hogy ez nem helyes, de már se időm se kedvem hozzá. te szerencsés vagy ha neked van.
2019. szept. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm,mit mondjak?!

Töltsd le a kedvenc könyveidet a netről?!😜

Amúgy nem igazán tudom ma már adnak ki egyátalán házi feladatot?!

Amúgy így ha van kötelező olvasmány gyorsabban túljutsz rajta👍


Én +30 éves vagyok,háztartásbeli,akár napi 15 órát is olvasok/felolvastatom a könyvet mobilról fül/fejhalgatóval

2019. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
az olvaást ugyanúgy túlzásba lehet vinni mint pl a gépezést és káros ha túl sokat csinálsz belőle.
2019. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2019. szept. 13. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Szent Johanna Gimi meg Alkonyat félékből egy is sok (vagyis kb annyit ér, mintha szappanoperákat néznél. Hiába a sztereotípia, hogy az olvasás jó, olvasni is lehet szennyet).


Ha olyasmit olvasol, ami elgondolkodtat, és szélesebb látókörre teszel szert általa, az jó. Én nem vettem volna el a könyvet a szüleid helyében, de neked is tisztában kell lenned a tanulás fontosságával a jövődre nézve. Szerintem próbálj egy olyan rendszert felállítani, amiben a könyv a jutalom. Ha megcsináltad a napi házi feladatokat és tanultál, akkor jutalmazd meg magad egy pár óra olvasással (vagy amihez kedved van).


Illetve próbálj meg angolul (vagy más nyelven amit tanulsz), esetleg egyszerűsített könyveket olvasni. Meggyőzheted a szüleidet, hogy ez még a nyelvtudást is fejleszti.


Ja, és ahogy 4-es mondta, rengeteg könyv fent van a neten, ha épp elveszik tőled.

2019. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó tipp: nézz ki magadnak egy nehezebben olvasható, lassú folyású regényt, és olvasd azt. Egy csapásra lerövidül a napi olvasásra szánt idő.


Nem téged, vagy a könnyen olvasható könyveket akarom sértegetni, de elég sok mindent elárul egy könyvről, ha szinte le se téve, egy szusszra el tudod olvasni (legtöbbször azt, hogy nem valami kimagasló az eszményi értéke...)

2019. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értelek Titeket. Jelenleg Randy Susan-től a "A gyilkos lányai" c. könyvet olvasom. Nem igazán szeretem a nyálban tocsogó könyveket.:D Interneten sajnos nem találtam meg, de már csak kb. 2 fejezet van vissza, amit ma el is olvasok. Persze csak a kémia és a töri dolgozatra való tanulás után.:)

Köszi a válaszokat!

2019. szept. 15. 09:00
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
# 7 jaj de bírom mikor jönnek ezzel a szent johanna gimi utálók. sok hasznos szót lehet azért tanulni belőle , meg vannak benne jó könyvajánlások is.
2019. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!