Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek fog megjelenni a...

Szerintetek fog megjelenni a Tűz és Jég dala ciklus utolsó két kötete?

Figyelt kérdés
George R.R. Martin már mióta ígérget két könyvet, a The Winds of Winter-t és a A Dream of Spring-et. Eddig arra fogta a késést, hogy az HBO-s sorozat mellett nem volt ideje (amit amúgy megértek), de most akkor megint nem lesz ideje, mert azt olvastam, hogy már elkezdték egy előzmény sorozat forgatását is. Örülök, hogy lesz még egy sorozat, de a sorozatot bárki meg tudja csinálni Martin nélkül később is, viszont a könyveket csak ő tudja megírni. És arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek kb. mikor fognak megjelenni ezek a könyvek?

2019. szept. 18. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Abból semmi jó nem származott, amikor nélküle csinálták, így nem hiszem.


De szerintem jövőre megjelenik a 6. rész, de inkább az év második felében és kb. 4-5 évre rá a 7. rész. Illetve személyes vélemény, de ahogy korábban, most is elszámolta magát és nem a 7. rész lesz a befejező, minimum lesz 8. rész is, esetleg több.

2019. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

1-es! Csak pár kérdés, amit gondolj végig, hány éves is Martin?

Mikor kezdte el a könyvsorozatot?

Te komolyan azt hiszed, hogy ezt végiggondolva be fogja fejezni pár éven belül?

Minimum kilencvenig kéne élnie ép elmével, és munkabírással, hogy ezt így összehozza, hidd el nem bánnám, ha sokáig élne, csak hát az a fránya realitás.

2019. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

70 éves tudtommal. Szerintem elég reális elélni 90 évig, dédimék is addig éltek.

Többször mondta már már, vagy legalább utalt rá, hogy szeretne mással is foglalkozni a tűz és jég dalán kívül. Szerintem nem jó hozzáállás az, hogy az emberek "követelik" a folytatást, mert igazából csak a jókedvén múlik befejezi vagy sem.

Ráadásul egész életében írással foglalkozott, most már a nyugdíjas korban van, érthető ha kicsit belefáradt és nem azzal akarja minden idejét tölteni, hogy a billentyűzet fölé görnyed.


Ha meg nem fejezi be..a magyar olvasóknak a világ többi olvasójával szemben van az az előnyük, hogy a magyar kiadódok simán félbehagynak sorozatokat és az életben meg nem tudod, hogy hogyan végződik, ha nem tudsz angolul. Szóval mi már hozzászoktunk. Ebben az esetben meg GRRM lesz a magyar kiadó és az egész világ fog rajta bosszankodni...de mi már kevésbé. xD

2019. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*kiadók
2019. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyereke van? Szerintem az lesz a vége, mint Tolkiennél: a fia sajtó alá rendezte az apja jegyzeteit, elkészült fejezeteket, stb. aztán lehet belőle mazsolázgatni.

Számomra az aggasztó, hogy a 4-5. kötetet elvileg párhuzamosan írta, aztán mégis öt év telt el a két kiadás között.

2019. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5-ös! Sajnos nincs gyereke.:(
2019. szept. 19. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

90 év az azért eléggé az átlagéletkor felett van ott is.Plusz azért valljuk be Martin nem éppen a sportos alkat. Így akármennyire is rossz leírni:nincs sok esély,hogy addig él(ha meg mégis akkor sem fogja a hátralevő életét ezzel tölteni).De ne legyen igazam.


Amúgy én a 6.részben még reménykedem,egyszer ki lesz adva szerintem. A 7. már erősen kérdéses.

2019. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Köszi a kb teljes lepontozást :) nem mintha nem lenne jogos minden amit leírtam :) mondjuk gyakori kérdésektől nem vártam sokat.
2019. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!