Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszene egy ilyen könyv?

Tetszene egy ilyen könyv?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam könyvet fogok írni. Arra gondoltam kikérdezem a véleményetek. Ezt egy romantikus/fantsy könyvnek képzelem el.

Itt is lenne:



Jessika Olso vagyok, egy 17 éves átlagos lány. Vagyis csak majdnem átlagos. Nefilim vagyok. Egy angyal és egy ember gyermeke. Én a sötétség angyalai közé tartozom. A feladatom az emberek megrontása. A külsőm is ezt sugallja. Holló fekete haj, sötétkék, szinte fekete szem és vékony, mégis sportos testalkat. Amúgy sokkal erősebb vagyok mint az látszik. A származásom miatt. Sokat költözöm, leginkább azért, mert minden iskolaból egy év utám kirúgtak. Apám szerint ez így természetes. Apám egy bukott angyal. Szerinte nem nehéz a feladatom, csak csináljam azt, ami mások szerint rossz és romlott. Remélem ez azért sikerülni fog.



Na hát ez lenne az. Ez még csak a porológus, de azért remélem tetszik. Egy ilyen történetet elolvasnátok? Kérném a véleményeteket!



Előre is köszönöm!


2019. szept. 28. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sablonosnak tűnik, semmi olyat nem írtál, amit ne olvastam vagy láttam volna legalább ötször.

Másrészt, nekem a fogalmazásod sem tetszik, kicsit sem olvastatja magát.

Nem keltette fel az érdeklődésemet.


Ez pedig nem prológus, legfeljebb tartalom. Javaslom olvasd el pár ismertebb és sikeresebb könyv prológusát, hogy lásd, mi az értelme és jelentősége.


Ez viszont ne vegye el a kedvedet az írástól. Írd meg ezt, aztán hátha az írás folyamata alatt jutnak eszedbe kreatív és újszerű ötletek.

2019. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vannak ötleteim, kidolgozott fejezeteim, párbeszédeim, csak elkezdeni nem tudom sehol. Arra is gondoltam már, hogy a történet közben kezdem el. Légyszi mondjátok el, hogy mégis hol kezdjem el!!! Fogalmam sincs!!!
2019. szept. 28. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit pihentesd akkor. Ne írd egy ideig, csak ha eszedbe jut valami, azt jegyzed fel.


Vagy, kezd el kettő módon, és írd őket párhuzamosan. Előbb vagy utóbb az egyik jobban és gördülékenyebben fog menni, mint a másik.


Csak te tudod, hogy szeretnéd és hogy tudod megírni.

2019. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Aki szeretné, egy-két párbeszébet, jelenetet átküldök nek privátba, hogy véleményt mondhasson róla.
2019. szept. 28. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, nekem küldheted.
2019. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A karakter közli az olvasóval, hogy átlagos, majd felsorol tucatnyi nem átlagos dolgot. Ezzel azt sugallod, hogy a későbbiekben sem fogsz figyelni a következetességre, ami nem egy jó dolog.


A külsejének leírása maradhat későbbre, az olvasó nem feltétlenül ezt jegyzi meg az adathalmazból.

Ez így egyébként is egy adatlapnak tűnik, mondatokba foglalva. De az adatlap neked van, nem pedig az olvasóknak. A hajszínt bemutathatod így is:

"Mary huncut mosollyal az ajkán elhaladt mellettem, és összekócolta a hajam. Felháborodottan a karja után nyúltam, de addigra cserfesen odébb ugrott.

- Olyan vicces, hogy mindig így kiakadsz, Jess. Pedig tudhatnád, ha elmegyek melletted, a fekete loboncodnak ez lesz a sorsa - szólt kuncogva, és folytatta útját a hűtőig."


A többi ugyanez. Romantikus pillanatban a srác megjegyzi, hogy nem is látja, meddig tart a pupillája - nyilván romantikusabb megfogalmazásban.

Erős? Hiszem, ha látom! Csak nem kinyitja a konzervet a kisöccsének és arrébb tol egy szekrényt, ha a gyerek fél az egerektől, ő pedig levadássza? Sportos testalkat? Sportoljon.

Oké, kirúgták, de miért? Felrobbantotta a kémisaszertárat? Hupsz... Vagy kihívóan öltözködött? Nyilván a gázos suligazgatók nem értik, de bezzeg Rob! És Frank és John és Taylor.

Csak nem rossz a kapcsolata az apjával? Miért?! Ugyan, áruld már el!


A lényeg, hogy ne csak száraz tényeket közölj, hanem történjen is közben valami. És mindjárt több dolgot is megtudunk:

1. Jessika nem szereti, ha összekócolják

2. Fekete a haja

3. Mary vidám, huncut lány, nem kell a következő bekezdésben azt taglalnod, hogy mennyire mosolygós, mert egyértelmű

4. A beszédstílusából és a jelzőkből (huncut, nem pedig gúnyos; cserfes nem pedig sunyi; kuncog, nem pedig lenézően mosolyog), a becéző megszólításából egyértelmű, hogy jóban van a főszereplővel.

5. Talán szeret enni is, hiszen a hűtő az úticél

6. Jessika és az öccse kapcsolata jó

7. A kissrác fél az egerektől

8. Jessika nem

9. Erős

8. Jó kémiából, ért a tudományhoz

9. Van egy ribis stílusa


Ne 2 dimenziós figurákat mozgass a háttér előtt, hanem legyen nekik személységük is, amivel az olvasó is találkozik. Leírhatod, hogy Jessika nagyon jó humorú, ha egy vicces megszólalása sincs a könyv alatt.


A száraz adatok senkit nem érdekeltek.

Gondolj bele, milyen lenne, ha Rowling így írta volna meg a Harry Pottert:

Harry fekete hajú, zöld szemű fiú volt és kapott egy levelet, de azt elvették tőle. Jött egy órás és elvitte magával egy nagyon szép varázslóiskolába iskolába. Ott varázsoltak. Jó volt. De Harry aggódott, mert Piton gonosznak tűnt és utána járt a dolgoknak és este lement a csapóajtón és nagyon félt. Amúgy tényleg rettegett. De végül megszerezte a Bölcsek Kövét, és akkor már nem félt, hanem boldog volt.


Jaj, de izgi😩


Nem bántásból mondom, de úgy érzem, a szemléltető példák megírásához több energiát fektettem ebbe az egészbe, mint te. Ismerd a karaktereidet, és a világot is, amiben mozognak. Az apja szerint kegyen rossz. Aki így nő fel, sötét angyalok közt, kegyetlen eszmékkel - már amennyiben megfelelő, átlagos neveltetésben részesül, rossz elvekkel fűszerezve -, az nem mond olyanokat, hogy jaj, hát, én... én azért remélem, de hát ugye, jaj...

Hatásosabb lenne ez a végén:

Szerinte nem nehéz a feladatom, csak csináljam azt, ami mások szerint rossz és romlott. És én mindent meg fogok tenni, hogy első legyek a nefilimek közt.


Keress rá a mondjam vagy mutassam technikára, meg javaslom, böngészd át az Így neveld a regényedet blogot, sok jó tipp van ott.

2019. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2019. szept. 28. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!